» »

Hybrid CrossFireX ?? komu uspelo?

Hybrid CrossFireX ?? komu uspelo?

ferdo ::

Tudi jaz lastim Asus M4A785TD-V EVO with the Hybrid CrossX ability & HD4200 integratedGPU
Vendar kolikor sem do sedaj zvedel je; Hybrid 4200 still is only compatible with 2400 or 3400 cards, vendar kje kupit te stare grafične, razen rabljene???? so hellp me please.........

Grafične še nisem kupil, vendar rad bi tapravo kupil, in vse kar na etu preberem mi ni oprijemlivo, zato sprašujem, če je to kdo zrihtal???

LP! in hvala za komentarje
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

jest10 ::

Zakaj bi se sploh matral s tem? Kupiš za 40EUR HD4650, ki je dosti zmoglivejša od teh zadev v CF

ferdo ::

Only 24xx and 34xx cards work in Hybrid Crossfire. A single 4670 would be better and around the price of your budget.

torej, splača se mi nabavit eno rabljeno HD 34xx za budget max.25EUR, če se jo da dobit... čez čas pa to prodat pa kupit HD 5xxx serijo, ali pa rabljeno HD 34xx sploh nikoli kupit.

Plata ima 2x PCI express; 1x 16x in 1x 4x!
In ta integriran DH4200 ima integriran 128MB gDDR3, idealno, da premostim obdobje, da cene še padejo.

Iz tega pa polej sledi, da je najbolje da kpim grafo, ki ima na sebi že 2x gpu povezan v CrossFireX, ki jo vtaknem v PCI express 16x .

Imam prav?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

Kaj pol kupit? nVidia grafo ali AMD/ATI?
Pa prosim argumente, s kakimi testi, to vprašam, ker do zdej sem se ukvarjal samo z AMD/ATi, ker sem upal na ta Hybrid CrossFireX....
Od zdej naprej bom pa čekiral po netu tudi nVidio....o teh grafah, pa nimam pojma.

hvala.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

t3hn0 ::

ce mislis dat 200e+, si kupi radeon 5850, za manj denarja se mogoce splaca se kak radeon 5770
^.^

ferdo ::

Ne mislim dat 150EUR, ker to je bedarija!
1GB gDDR3 ali gDDR5.
Grafiko pa rabim za 3D modeliranje Catia v5R19, do sedaj sem imel mobility Radeon x1400 256MB/+256MB hyper memory DDR2 na prenosniku, tko da tale HD 4200 bo tudi delala OK sam če se pa kej večjega dela, pa začne na x1400 malo štekat:) "res velkega".
zdej sem delal 2leti pa pol s prenosnikom, zdej bom mel pa desktop mašino za to delo, in želim imet vsaj 4leta mir!, so help me please:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

Quadro ali FireGl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Dr.M; nespoznam se na ti dve... mi lahko kaj več poveš zakaj?? HD 5xxx serija mi ej dostopna že od 110EUR naprej 1GBgDDR5... 150EUR in več pa itak ne bom dal za grafično. Novo seveda!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

Quadro/ FireGl so graficne namenjene CAD/CAM programom. So pa malo drazje kot 100€, zal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Potem pač nebom nabavil ti dve..po vsej verjetnosti HD 5750 1GB DDR5 PCIE ..do 120EUR, vendar ne vem s katero kartico od nVidie jo nej primerjam???
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

S HD5750 ne bos nic pridobil v Catii napram HD4200 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

Mi lahko obrazložiš??, prosim.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

g. Oden ::

Mi lahko obrazložiš??, prosim.


Prepričan sem, da boš s HD5750 nekaj zagotovo pridobil v primerjavi z HD4200, vendar moraš vedet, da je potreben tudi dober procesor in kar se da veliko hitrega spomina (npr. 4GB DDR2 ali DDR3).

ferdo ::

imel bom AMD ATHLON II 3x 2,7GHz in 2x2GB DDR3 1333MHZ 7-7-7-20.
Ram in procesor bom po potrebi navil (za kakšno igrco, če me "slučajno" prime).

Hočem zvedet od Dr.M-a, ko že govori o tistih grafičnih, da mi pove, v čem je razlika, ker se ne zastopim, ceu life kar ričem v 3D uporabljam klasične grafične in ne tistih namenskih, in me zanima, kaj s tistimi pridobim?? oz. čemu bi razlika cene odtehtala nakup tiste namenske? Tega mi še nihče ni uspešno razložil...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Dr_M ::

Ponujajo dolocene funkcije izrisovanja, ki jih obicajne graficne ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

g. Oden ::

Ponujajo dolocene funkcije izrisovanja, ki jih obicajne graficne ne.


Pred leti vem da so imele nekatere Nvidia grafične kartice "zaklenjene" določene funkcije, ki si jih z softmodanjem lahko odklenil. S tem si svojo kartico v bistvu spremenil v Quadro FX. Ne vem pa, če je kaj takega še možno.

Dr_M ::

Pri nvidii to ni vec mogoce, pri ATIju se pa mogoce se da (ampak mora obstajat FireGl ekvivalent model, drugace ne gre).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

eh.., hvala za informacije!
dr.M in g.Oden, še to vaju bi vprašal; dejta mi povedat, koliko % bom pridobil, če preidem iz HD 4200 (on mainboard 128MB gDDR3(+512MB shared)) na HD5750 ???, mislim to na 3D modeliranje.
trenutno mi Centrino Duo 1,66GHz+3GB DDR2 + ATi mobility RADEON x1400 256MBddr2 + (256MBddr2 hyper memory) čist solidno služi, samo večje zadeve se malo pozna pri obračanju in zoom-anju, ker prenosnik se mi kar solidno segreje, ko se spravim v posu. Včasi tudi preneham z delom.

V čem je razlika gDDR3, gDDR4 in gDDR5?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

bosmla ::

Polej se to temo oz. zadnji in predpred zadnji post.

ferdo ::

Hvala.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je ta comp dovolj dober za igranje Sims3?

Oddelek: Kaj kupiti
151549 (1224) AnitaM
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811181 (9560) Xserces
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182163 (1710) ferdo
»

Pomoč pri nakupu grafične

Oddelek: Kaj kupiti
432287 (1498) BALAST
»

računalnik za 1.100

Oddelek: Kaj kupiti
181453 (1046) krneki0001

Več podobnih tem