» »

Zajem podatkov s internetne strani

Zajem podatkov s internetne strani

matter ::

Na kakšn način bi lahako prenašal le določene podatke iz homepaga (številke v tabelah...), brez prepisovanja oz. kopiranja in pastanja. Npr. da imaš več domačih strani iz katerih bi avtomatsko prenašal le določene podatke v exel.
Obstaja kak namenski program za to?
  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

kaj se gre za kakšno točno določeno stran al je to kr tak da bi ti pač rad vsake tolko časa iz neke tabele zajel podatke.. recimo danes iz ene na tomshardware jutri pa iz anandtecha recimo?
ćist ziher bi se dalo napisat parser, v kolikor se gre za samo eno stran..
če pa stran vleče podatke iz kake baze (to bi veljalo pri ogromnih količinah podatkov) potem bi se bilo verjetno fino zmenit če se da dobit dostop do te baze >:D kar bo verjetno malo težko.
torej.. več podatkov.

ToniT ::

To, kar želiš narediti, zna excell brez dodatkov.
Podatki->Uvozi zunanje podatke->nova spletna poizvedba in tam izbereš tabelo, ki jo želiš uvoziti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

matter ::

'ćist ziher bi se dalo napisat parser, v kolikor se gre za samo eno stran..'

Jap Caqka gre za samo eno stran. Besedo 'parser' sem že zasledil, ko sem googlal na to temo, nimam pa pojma kako to izgleda, še manj kako se izvede :D Mi lahko poveš več o tem.

pivmik ::

Poslušaj ToniT-ja
Eno glavnih novosti OfficeXP je da se v excellu da uvažat podatke iz spletnih strani, še en videopredstavitevglede tega sem videl.
LP, Gregor GRE^

matter ::

Sm probu to v exelu in je zakon .. ampak pri tej strani mi pazateži: 'Internetno mesto ne more vrniti zahtevanega predmeta. (HTTP/1.0 403)'.
Hmmm. Mogoče ker je stran v flashu?

matter ::

Je pa zanimivo to, da če stran shranim na disk in pol uvozim podatke je vse ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletni bralnik excel dokumentov

Oddelek: Programiranje
242692 (2260) b3D_950

python pomoč

Oddelek: Programiranje
393379 (2300) Mavrik
»

exel problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131003 (844) uroszo
»

[Javascript] kalkulator

Oddelek: Programiranje
91296 (1120) sverde21
»

Avtomatična obnova podatkov

Oddelek: Izdelava spletišč
141340 (1154) Tody

Več podobnih tem