» »

Avtomatična obnova podatkov

Avtomatična obnova podatkov

roli ::

Imam problem oziroma ga imamo:
Ena oseba je imela postavljen phpBB forum z 100 uporabniki in ogromno posti. Pred nekaj časa pa je nastala neka zakasnitev pri plačilu in vsi podatki so šli bye-bye. Tista oseba pa ni imela kopije mysql baze.To pomeni,da so vsi podatki izgubljeni. Vendar pa imam sam narejeno kopijo tistega foruma,ki sem jo naredil z web-zipom. A je mogoče kako tiste poste prekopirati nazaj v forum še kako drugače kot ročno?
http://www.r00li.com

Tody ::

ja če maš sql bazo potem to ni lih problem. Če lahko konventiraš v sql bazo spet ni problem. Če imaš karkoli 3 bo problem. Ne poznam tega webzipa tako da povej format datoteke ki jo zadeva izpljune.

Gwanaroth ::

Verjetno ima on poste v .php obliki, tako da bo to precej tezko spreobrnit v .sql..
Lights often keep secret hypnosis..

roli ::

Posti so v html obliki skupaj z vsem dizajnom....Vsaka tema je shranjena v svoji mtml datoteki.
Drugače pa še povezava: webzip
Če bi ti odprl datoteko na računalniku vse skup funkcijonira tako kot mora ( kot bi gledal forum brez povezave ). Meni sicer ne bi bil velik problem vse ročno kopirat samo,ker je pač zamudno bi želel kaj hitrejšega.Ali pa vsaj kaj takega,da bi lahko ohranil vse pod pravim uporabniškim imenom ( ker,če grem sedaj vse skup kopirat moran nekam v post napisat: ta post je ustvaril fredo. ).
http://www.r00li.com

t909 ::

naredi si parser v PHPju

Tody ::

Ni šans da vam rata tale forum vzpostavit ročno nazaj. Mogoče tekst lahko že samo kaj pa ostali podatki ? Koliko je človek imel postov, kateri avatar je imel,kake privilegije je imel, vse to lepo povezat da bo naprej funkcioniralo... Najbolje kar vam lahko predlagam je da naredite fresh install, prosite uporabnike da se spet registrirajo in v vsakem oddelku potem citirate XY tem.

roli ::

To je že.
Privilegiji,število postov pa to ni pomembno.
Pomembni so samo posti.Ker tukaj ne gre za neko tekmovanje ampak za forum kjer najdeš ogromno informacij.Rad bi samo nekaj,da bi pohitril prenos vsega nazaj._Naslovi kategorij so isti. Magari,če obstaja neka skripta,ki bi prebrala naslov teme avtorja in vsebino in to shranila v prazno html datoteko.Brez vse navlake.
http://www.r00li.com

OwcA ::

Napišeš si skripto, ki ti pobere ven relvantne podatke in iz njih naredi SQL INSERT stavke.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Looooooka ::

Mene bl kot resitev zanima ker kurcev provider si dovol zbrisat podatke ko mu ne placas racuna.jst bi mu prsu tja in mu brez vprasanj zaplenu masino in mu jo doma pobrisu do nule.
Ce ti stranka ne placa mu ugasnes stran.Mors met pa tud prpravljene njegove podatke ce se le ta odloc da gre stran.
Napis tle da ne bo se kdo su k njim slucajno =)

roli ::

Server je bil rocoon hosting ( vsaj zdi se mi zdi,nevem,če sem napisal prav ).
Po 5ih dnevih je lastnik zbrisal vse.

Napišeš si skripto, ki ti pobere ven relvantne podatke in iz njih naredi SQL INSERT stavke.

Jaz nimam dostopa do baze.

Trenutno pa iščemo hosting brez bannerjev,FREE ( človek noče več plačat za hosting,ko se mu zgodi kaj takega ),in ima PHP in Mysql.Obstaja kaj dobrega?
http://www.r00li.com

root987 ::

človek noče več plačat za hosting,ko se mu zgodi kaj takega
Kaj pa če bi drugič raje vzel kakega bolj zanesljivega (in morda/verjetno tudi malenkost dražjega) ponudnika, s katerim bi se o takšnih situacijah pogovoril/dogovoril v naprej? Verjetno tudi zapis le-tega v pogodbo samo ne bi bila slaba ideja...

Ker to, da bo hosting sedaj zastonj je še manjše zagotovilo za varnost podatkov kot če za hosting plačuješ - nenazadnje, verjetno je v pogojih uporabe zapisano da niso odgovorni za izgubo podatkov?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Tody ::

jest mam enga k mu že 2 mesca nisem plačal pa je zadeva še vedno gor ! Še več celo odpovedal sem mu naročnino :D

MadMax ::

Heh, nekdo ni izpolnjeval obveznosti (beri: plačal), zdaj so pa vsi drugi krivi z anastalo situacijo.
Bedno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

roli ::

Blo je malo bolj zakomplicirano.
Lastnik je plačal posredniku ta pa ni plačal lastniku serverja ( rocoon hosting ).
Res,da pri free hostingih nimaš zagotovila vendar pa če narediš redno posodobitev baze je vse super.
http://www.r00li.com

Tody ::

Pa pojdite na slovenskega gostitelja ki ima strežnike v sosoednji sobi in ne pri sosedu od soseda. Vem sem se tud jest tko malce zajeb ampak živi in uči se :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376284511 (7803) hariscorale
»

PHP pošiljanje večje količine mailov

Oddelek: Programiranje
153051 (2738) Ziga Dolhar
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315261 (10743) mmorph
»

[PHP] moj forum :D

Oddelek: Izdelava spletišč
71439 (1278) medobear
»

Svoja www stran ?

Oddelek: Omrežja in internet
282683 (2190) singular

Več podobnih tem