» »

Pomoč!? Vas boli dlan, ko veliko časa delate z miško(računalniško ;) )

Pomoč!? Vas boli dlan, ko veliko časa delate z miško(računalniško ;) )

ZLOky ::

Mene, recimo, ko skoraj 7 ur dnevno v službi delam z rač. miško, začne bolet roka že po pribl. pol ure. Imam pa Logitech BJ-69(optična s kablom) - obična miška.

Jaz imam sicer povprečno odraslo roko. Te obične miške so pa ponavadi za bolj otroško rokico. Tako, da skoraj polovica roke "drajsa" po podlogi.

A so rešitev specializirane miške, ali kaj drugega, kakšna naslonjala za roko? Pliz help!8-O

ghaefb ::

:D

iskra ::

Kolegu arhitektu, ki je imel podobne (če ne iste) težave sem svetoval tisto gel podlogo za zapestje in večjo miš ... Kupil je večjo miš (eno od logitecha za 15k) Sedaj se ne pritožuje več :D Lahko si tud inastaviš hitrost gibanja miške v miškinih nastavitvah, da ti ne bo potrebno toliko premikati miši :\

Sami ::

Mene roka zaradi miške ni nikoli bolela, moj oče je pa tudi arhitekt in se ni nikoli pritoževal nad miško.:))
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ZLOky ::

Katere pa so tiste "ergonomične" miške. Kaj pa Logitech MX500?

Gost ::

Poceni rešitev je redno razgibavanje zapestja in prstov, poleg tega je dobro razgibavati oz. delati vaje za hrbtenico in ramena (recimo na vsako uro).

PrimozR ::

Al pa trackball (al kuko je že-una kugla, k jo vrtiš) tut baje pomaga

Caligula ::

Gel podpora je fajn. Pomaga. Pa dobra miska. Jz mam gel pa Microsoft wireless pa je vredu vse. Vcasih je pa ze kazal, da bo Carpenterjev tunel sel po gobe.

Poldy ::

Jaz pa lepo napol prekrižam noge, tako da je koleno desne noge dovolj visoko, da lahko nanj naslonim roko. Roka je zato v zraku, na miški pa počivajo le prsti.:D

Pomoje da si lahko "pokvariš" živc, če te roka res močno boli - s tem problemom se ukvarjajo tajnice oz. so se, ko so še veliko tipkale.

pivmik ::

Mislim da glevni probem pri vas ki vas bolijo roke ko držite miško je da roka vam ne pošiva na mizi ampak imate miško na koncu mize in roko morate ves čas držati v zraku.
Isto velja za tipkovnico, če jo imate čisto pri robu mize

Recimo če imate tako postavljeno tipkovnico ali miško vas bo bolelo:
LP, Gregor GRE^

BigWhale ::

Seveda je Caligula mislil Carpal Tunnel.. ;) Ampak ta 'tunel' ne gre po gobe. Lahko pa pride do vnetja zivcev, ki tecejo po tem predelu zapestja. Je pa CTS precej bolj pogost pri zenskah, ker je tam carpal tunnel precej ozji.

Stvar se pa obcuti kot mravljince in otrple prve tri prste na roki...

:)

Vesoljc ::

poleg misaka rabis se piksno piva... razmigavanja je vec kot prevec, ce pa je gajba se recimo v kleti, mas pa sploh telovadbo 8-)

meni zelo pomaga ce roka res pociva na mizi/naslonjalu. hmm, bi rabu poleg drsalnice za misaka tudi drsalnico za roko? sam potem rabis tud drsalnico za pivo?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Spajky ::

BigWhale, tisto z neobčutljivostjo prstov in mravljinci je res v začetni fazi; ko pride hudo te zjutraj boli pol telesa, ko se zbudiš! Meni so pred 10 leti operirali obe roke, tako da sem moral mojo profi glasb. delovanje postavit na klin ... Zdej če začnem čutit bolečine z miško, hitro menjam roko in delam z levo! nekaj časa, vaja dela mojstra ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vertikalna miška (se da probat?)

Oddelek: Kaj kupiti
368096 (4428) valdo
»

Vnetje kit v zapestju (tendonitis) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215050 (13256) vostok_1
»

Bolecina v zapestju

Oddelek: Loža
2813085 (12393) Rippy
»

Sindrom mišjega maščevanja

Oddelek: Loža
182206 (1783) Yohan del Sud
»

trckball miska

Oddelek: Kaj kupiti
7915 (833) _WilL_

Več podobnih tem