» »

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com

1
2
»

Primoz ::

Pa prav zanimivo je da "blokirajo" samo za do pet minut.. pa vedno druge ... pa vedno samo SiOL ADSL. Očitno neka planetarna zarota.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

2nemesis ::

Zgleda da Siol dela neke vrste traffic shaping:
Nekaj casa nazaj ko so pri Siolu nekaj "popravljali", sem opazil nekaj teh posebnosti. Takrat so mi nekateri programi delali normalno (surfanje preko NAT-a ali direktno), drugi pa so imeli točno 15 sekundno zamudo (preko proxy-ja ali posebni programi - curl). Ko so se nehali igrati je delalo spet po starem.

Zgleda da povezava do tega strežnika zaradi njihovih nastavitev ta kratko potegne!

Soprano ::

V službi tudi meni večkrat ne dela dostop do SloTecha (Siol Adsl), doma pa vedno (Triera). Prav tako gre preko Adsla pot čez Avstrijo (!), od doma pa direktno po Sloveniji. Glupo 8-O

MrStein ::

Primoz:
"Druga pot? Kakšna druga pot?"

Sam si rekel, da se drugače obnaša, torej je neka razlika. Sem samo omenil nekaj možnosti, ki so mi padli na brzino na pamet.

"Pa prav zanimivo je da "blokirajo" samo za do pet minut"

O tem ne vem nič, problem zaradi katerega sem to nit odprl ni vezan na čas.

Matri[X] ::

traceroute to www.slo-tech.com (212.93.228.2), 64 hops max, 40 byte packets
1 lj3.colo.moj.net (212.93.228.65) 1 ms 1 ms 1 ms
2 slo-tech.com (212.93.228.2) 1 ms 0 ms 0 ms

:D

Siol ignorira slovenske ISPje in ni povezan v LIX/SIX omrezje. Ima samo direkten peering z nekaterimi slovenskimi ISPji (amis, telemach). Sam ze sam tezil, ker gre promet iz Siol dslja na moj server (isti isp kot slo-tech) preko tujine (samo upload s strani siola), kar se odraza v lagu (poganjam game serverje). Download (mojnet > siol; gre pa direktno preko TMja, brez tujine). Blame siol, nesposobni so, njihova nacela so zgresena, grdo se obnasajo na splosno samo smetijo slovenski internet se posebno, ker ne blokirajo server portov (pod 1025) na dinamicnih dsl priljuckih. Kdor poganja server naj ima staticen ip.

r5r ::

Testiru sem traceroute iz ADSL Siol in Dial-up Arnesa.

Rezultati:
1. traceroute iz ADSL Siol -> www.siol.net, gre preko Siol
2. traceroute iz ADSL Siol -> www.slo-tech.net, gre preko Austrije, Telemach, moj.net
3. traceroute iz ADSL Siol -> Dial-up Arnes, gre preko SIX, Arnes
4. traceroute iz Dial-up Arnes -> www.siol.net, gre preko SIX, Siol
5. traceroute iz Dial-up Arnes -> www.slo-tech.net, gre preko SIX, Telemacha, moj.net
6. traceroute iz Dial-up Arnes -> ADSL Siol, gre preko SIX, Siol

Tuki se lepo vidi da Siol tera promet do Telemacha lepo v tujino(Avstrija) in nazaj :D
And it makes me wonder.

hruske ::

pa to je že dovh znano, problem je v tem, da ljudem slo-tech.com crkne na random za 5 min.

pa še to samo največjemu slovenskemu ponudniku adsl-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

MrStein ::

Ko crkne, poženi (dokler še browser poskuša dobit stran, torej opreden napako javi ) "netstat -p tcp" in poglej vrstico za slo-tech. Če je številka lokalnega porta v rangu 3127 - 3198, potem ne gre za random ampak zelo predvidljiv problem ( -> lažja raziskava ).

ginekolog ::

Glede 15 sec zamikov pri DNS se strijam z primozem!!


NE uporabljajte DNS 193.189.160.11 in 193.189.160.12, ker NE delata v redu, včasih hudo lega. Bolano je, da trdijo, da je nekaj sec zamik za dns resolve normalno. Vse kar je nad 200ms je zelo slabo...



Uporrabi DNS od ARNES (193.2.1.66) ali AMIS 212.18.32.10 .
Divers do it deeper.

ginekolog ::

Ravnokar popizdevam, delam z mašino, ki ima siolove dns in jih ne morem spremenit (nisem admin).

V ~30% primerih mi strani ne odpre iz prve, amapk morem refresh stiskat. In v operi vidim, da pise "resolvnig dns for...", tako da resnično dns jebe. Pa to se dogaja z vsemi stranmi, ne samo st/mobisux. ;( ;(
Divers do it deeper.

MrStein ::

Zgleda, da zdaj dela. Vsaj meni. A lahko še kdo preveri in potrdi ?
Probal sem : slo-tech.com, www.amzs.si in www.si-gamer.net
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj Slo-Tech leti!

Oddelek: Omrežja in internet
142754 (2280) podtalje
»

Občasno nedelovanje Slo-Techa iz SiOL-ovega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
626277 (6277) MrStein
»

Siol Route

Oddelek: Omrežja in internet
122011 (1731) PaJo
»

Internet štekal danes ponoči (ADSL) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
806730 (4998) IceLord
»

Slo-Tech, nekam počasen si mi :)

Oddelek: Slo-Tech
462635 (1488) Bakunin

Več podobnih tem