» »

Internet štekal danes ponoči (ADSL)

Internet štekal danes ponoči (ADSL)

«
1
2

MrStein ::

V noči z 30-jan na 31-jan-2004, mi je ful štekal internet (ADSL/SiOL).
Včasih dela OK, pa za par minut ne.

Ko ne dela, potem nekatere web strani delajo OK, nekatere pa ne.
Primer :

- delajo OK :
- 24ur.com
- mladina.si
- www.siol.net
- www.microsoft.com

- ne delajo :
- www.ijs.si
- www.slo-tech.com
- mobisux.com
- www.sco.com
- rcum.uni-mb.si

Zanimivo, da ping dela z vsemi, ampak nobena TCP povezava ( telnet, pop3, http ) ne deluje na problematičnih sajtih (en čas, kako minuto, poskuša, potem pa ubupa z nekim timeout-om).
To se je enkrat zgodilo ob 21:20 in enkrat okoli 01:30

A je kdo drug tud opazil ?

LP,
MrStein

ali3n ::

www.slo-tech.com - je čistil bazo... morda je bil kak zastoj, načeloma je delal :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bond007 ::

Jap meni se je isto dogajalo in se še dogaja.
Predvsem www.siol.net dela vedno, ostalo pa bolj tako - 5 minut ja 5 minut ne.

bradek ::

Isti problem tu.

mare_ ::

Tukaj tudi. Na 0801000 so mi svetovali reset računalnika?

pivmik ::

Izklopite BitTorrent ali ga omejite na 80% vaše max hitrosti uploada.
Isto velja za druge programe.
LP, Gregor GRE^

IceLord ::

Yap, tudi mene j**e že ene 3 tedne, ko so mi zamenjali port, je bilo OK samo 1 teden nato zopet podobno sranje. Ker s telekomom nisem prišel do kraja sem se pismeno pritožil na siol. Zaenkrat se vsi delajo francoze...
po moje jih jako j**e tale iptv. povpraševanje je daleč večje kot pa njihova pasovna širina (btw v Celju sem 800m od NOVE centrale pa so mi rekl da "zaenkrat" kar že to pomeni, spljoh ne bom gledal sioltv ;(( ) malce pomislite kake količine podatkov (dsl + tv) je treba pošiljat globalno na ravni ene Lj ali Mb ali Ce, če bi imel vsi adsl-ovci še tv...
se mi pa zdi podn, da ne obvestijo adsl uporabnikov o težavah, ki se trenutno pojavljajo ali se še bodo...:(

I.

bradek ::

Picnik, in to resi vse, ane? :)))

siol.net in nekaj slovenskih strani mi deluje brez problema, ostalo mi pa umre na random (na 15minut, 1 uro, 2 uri) za 2-5 minut, in potem spet lepo dela naprej. Medtem ko se to zgodi tudi pinga nobene od drugih strani, vse je mrtvo, ze vzpostavljene povezave se prekinejo med tem casom.

wtf to delajo mi ni jasno.

P.S.: ADSL connection je brez prekinitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

mare_ ::

Od p2p programov mam samo kaazo, pa še ta je ugasnjen. Siol tv-ja pri nas ni (novo mesto). Dogaja se mi podobno kot brad3k-u, samo da lahko komot vse pingam.

marS ::

:| Tuki že 3 dni neki šteka, ravno tako, dela, pa ne dela, pa sm modem xkrat resetiral kot je svetoval tip na siol pa nič. No nazadnje mi je rekel naj pokličem telekom ker je neki narobe z linijo ali modemom.
:\ Pride tip iz telekoma in na hitr menja adsl modem:P .
No zdaj mamo tuki iskratelov ADSL modem, bele barve, prej je bil en črn, ma dela b.p.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

MRB0rYS ::

Zgleda da nisem edini me je blo že strah, skoraj sm šel na format c: ampak sm raj naložu gor opero pa probaval isto. Siol šibal ko šus ostalo nedosegljivo ko sem računalo resetiral deluje par minut nato isto, le kaj je to bilo, sej zdej zgleda je OK ampak živci fantje, mislim da sm dobu prve sive lase.
Lahko da je bil kak trojanc sm kar nekaj antivirusnih gor pa dol dal pa prečekiral, ampak do pravih rezultatov nisem prišel, tako da nevem kaj je to bilo.
b0rys

andper ::

Opazil sem enako obnašanje ADSL povezave kot MrStein, in sicer od tistega dneva (mislim da 26.), ko je izbruhnil tale črviček MyDoom. Pol sem pač predvideval, da je to razlog za strašansko preobremenitev omrežja in random nedosegljivost nekaterih spletnih strani.

Se bo že uredilo v prihodnjih dneh.. :)

mare_ ::

kaj je zdajle slučajno štekal Slo-Tech ali siol?

bradek ::

Siol. meni tudi ravnokar ST ni delal, ampak je bil siol kriv.

Sem klical na 080 1000 glede nasga problema, jutr sm zmenjen da poklicem enga tipa tja da ga napizdim.

lp

Dr_M ::

kle pr punci, adsl steka 3/4 dneva. nekatere strani delajo hitro in bp, vecina pa kr ne delajo tko ene 15 minut, pol spet mal dela, in se spet odloci da mal nebi...itd. in to ze ksn mesec nonstop.
se dobr da mam telemach, da mi skos dela net bp:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sergio ::

Ali vi sploh kdaj naredite trace route do cilja, preden klicete na siol, da zakaj ne dela? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bosstjann ::

vendno sam ga siol ne spusti skoz

če pa gre pa pol tut stran dela po minuti

bradek ::

Seveda naredimo. Vse kar ne gre preko ute v avstriji mi lepo dela. Kar gre preko ute, se ustavi tam in ne gre naprej. Torej tudi vecina slo strani. Razen siol.net in se parih.

Sergio ::

Hja... Tezava je potemtakem na Uti. Sej so zrihtali zdaj, vidim.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mare_ ::

Hm, meni se zdi, da so mi nagajale tudi strani, ki niso šle čez uto. Ne vem, verjetno se motim, bom naslednjič pogledal.

DMouse ::

Hja... Tezava je potemtakem na Uti. Sej so zrihtali zdaj, vidim.

Če Siol ne bi trmoglavil glede domačega peeringa, route do ute sploh ne bi prišel. Po parih tednih prenašanja bom kmalu tudi jest tega imel dovolj in se me siolovi operaterji ne bodo več znebili, dokler ne zrihtajo!!

mare_ ::

Evo, zdej spet ni delalo. Pa ne vem, če je kriva uta - nekatere strani, ki ne grejo če uto, tudi niso delale (npr. Arnes), medtem ko pa so nekatere, ki grejo čez uto, normalno delale.

Sergio ::

DMouse: zrihtajo cesa? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bradek ::

Sergio to mi serje ze en tedn, zadnje dva dneva je pa postalo neznosno, vsake 5 minut mi umre za 5 minut. Ne placujem zato da bom imel tak service. Pa ne mi rect da naj se potem pa odjavim. Ko mi pokazes drugega ADSL providerja ki mi bo ponudil isto tehnologijo za podobno ceno, se bom pa odjavil.

DMouse ::

Peeringa!

MrStein ::

sergio: "Tezava je potemtakem na Uti. Sej so zrihtali zdaj, vidim."

Zgleda da je ta uta res skupni imenovalec, vaj tak sem jaz opazil...

Sem pa opzail tudi, da je na bratovem PC stvar delala, na mojem pa ne, pa imava na isti ADSL liniji ( dva neodvisna PPPoE sessiona, dinamični IP). Tak da glih daleč ne more biti problem.

Čudno je tudi, da ping gre skoz, http pa ne.

Saj so zrihtali... Ja, že 12 krat so zrihtali >:D ;(( ;( :O:(

Dredd ::

Kakšna je komanda za sledenje pinga (trace route)? Kaj so sploh zrihtali?? Zdej mi sicer dela, a močno dvomim da bo ostalo skoz tako, samo čakam, kdaj bo spet začel ribat.
Aja, na 080 1000 mi je rekel, da je to zaradi tega, ker imam MyDoom (novarg) črva in da ga naj odstranim. Ko sem mu povedal, da črva nisem imel in da mi ga popolnoma updatean Norton in symantecov namenski tool za mydoom ne zaznata, mi je rekel da naj z ~ipconfig /flushdns~ spraznim DNS cache in da bo potem delovalo. Krneki!!! Sem pač to naredil, ker zgubit nisem mel ničesar ampak še zdaleč ni bila v tem rešitev.

A se komu kaj sanja???
Sem bil tudi jaz že tik pred format c: :)
Ker sivi lasje mi pospešeno nastajajo!!

bosstjann ::

a mamo vsi mogoče res ta črne modeme k men gre to res na jetra. Jutri mi bojo tole uštimal al bojo pa vse moje številke blokiral.

mare_ ::

bosstjann: jaz imam modem callisto 821 (bel)
dredd: za sledenje je ukaz tracert

rh^ ::

ok ... poglejte mojo situacijo ... tudi mene že nekaj tednov jebe povezava in modem (ISKRATEL "ČRN";( ) se ko ga resetiram rabi neki časa in nekaj poskusov da se sinhronizira.. dobro tle ni blo panike še vedno je delalo vse lepo in prav večino časa.. potem pride sobota... pol strani na netu ne dela... krneki pingam siol 75% paketkov izgubljenih.. kličem 0801000 in tip pinga mene nazaj in isto pač.. potem pa začne lepo delat.. in dela tko par minut... potem spet isti k.. kr me je začelo diskonektat vsake 4 min recimo me je dol vrglo in nazaj gor.. potem pa mi reče en da možno da mam nek virus in to pa si dam antivirus pa nič ne najde naredim internet scan iz trendmicro al kaj je že in tudi nič .. potem pa povezava cedi.. ok.. ugasnem vse grem žurat vn .. se zbudim zjutraj se lepo vse povežem dela par minut 10 recimo in neha dokončno.javi napako da se pač računalnik na drugi strani ne odziva.. probal sem dat v drug pc je isto.. menjat mrežno in isto...... ..kličem spet siol in pač damo vse postopke skozi (krneki) in mi reče da naj pokličem 116 in kličem tam in ju3 pride ta tehnik mi zamenjat modem ker vrjetno je šel v kurac >:D

bradek ::

Jaz imam tudi lepinjo (callisto, bel), pri tem nima veze modem, ker je connection skos vzpostavljen brez problema.

Jutri klicem tipa, kot sm zmenjen z njim.

Dredd ::

Sam jest pa močno dvomim, da lahko menjava modema odpravi težavo, glede na to da vmes tudi dela. Se mi zdi, da bom počas začel težit in to zlo težit.

bradek ::

Torej klical sem na SiOL, kot sm bil zmenjen.

Pustil sem mu moj username in GSM da me on pokliče "če še kej ne bo delal". -- whatever.

"Bomo pogledal in poskusil rešit, nekaj je narobe s tem".

Če do konca tedna ne bo zrihtano grem metat jajca, mater da grem :\


Nic nimam proti SiOLu, ampak ko pa pride to takih situacij mi pa hitr pregori :\

DMouse ::

Brad3k, let's kick some ass! ;)

[SkA] ::

Hm..jez zadnji teden precej intezivno DAOC igram pa nimam težav...

IceLord ::

Tudi meni so že menjali modem. Prve teževe so nastale ko sem še imel Callisto modem, zdej mam pa ta črno 2000-ko. Imho modemi tu nimajo veze...
Sem zvedu od enga telekomovca, da majo velike težave, sam ni hotel ali vedel povedat nič bolj določenga. Ampak bolj verjetno, da ni vedu, ker majo v vsaki centrali sam enga ki se mal bolj spozna na stvar, ostali znajo sam modem zamenjat al pa kako enostavno stvar...ala ping....
saj pravim PODN!
Mi smo pa tud loleki, ko smo preveč potrpežljivi. Takoj, ko dobim račun za januar, ga bom zavrnu!
če bi tako nardil vsi ki imamo probleme, se bo pa siol le mal zamislu, drugač mam pa vtis, da se jim slatko j**** ,al pa problema ne morejo tako enostavno odpravit:\

I.

bosstjann ::

a lohka kdo da tracert sm gor da jim jih jest na mail pošlem poleg svojih

Zgodovina sprememb…

bradek ::

Pomojem bi pa vseeno lahko malo bolje izbirali besede, nekateri.

Bakunin ::

da ne delajo tudi strani, ki ne gredo preko UTE (.at), potemi samo to da Siolovci nekaj "carajo" pri sebi, ker je namrec Arnes iz ostalih .si ISPjev normalno dostopen. 0:)

Naj ne prelagajo krivde na ostale. Ce smem na tem mestu citirati g. Krambergerja: "Vi lazzete!"

Njihova politika neizmenjave Internet prometa z ostalimi slovenskimi ISP pa se dodatno otezi zadevo...... za njihove uporabnike.:\

mare_ ::

iz linka od j-ja:
Ah, ne, tega se nam res ni treba bati, glede na njihov odnos do uporabnikov bi bilo zdaj pričakovati, da omejijo internetni dostop le na komunikacijo z www.siol.net, saj je tam vse, kar bi uporabniki utegnili potrebovati, sicer pa lahko plačajo prestižni internet paket, ki omogoča tudi komunikacijo z nekaterimi drugimi strežniki v internetu.
Zgleda, da to začenjajo počasi prakticirat:(

Slowenc ::

Tudi meni je včeraj crknil modem, po letu in pol brezhibnega delovanja. Kar na enkrat se je spremenil v novoletno jelko, saj so mu lučke utripale kot nore. Včeraj ob 22.00 kličem 116, danes zjutraj ob 8.00 so bili že pri meni. Model je samo zamenjal modem, dela za 5 minut, ali pa še to ne, sedaj je vse tako kot mora biti.
Zgleda, da folku kar dost crkujejo modemi, da se telekomovci nič ne bunijo. :D
Skiny gate.

Dredd ::

Ko bi si na Siolu dali dopovedati, da je fer povedati direkt in priznati težave bi bilo tudi v redu.

Tale My Doom jim je zelo prav prišel očitno in potem mi gre mulo na 080 1000 govort kaj jim je Microsoft poslal v vednost (piše itak na microsoft.com, ki celo dela). Ne zaveda pa se da mi govori postopke, ki sem jih že naredil... - itak mi govori drugi del postopkov, kot da je že kar samoumevno da črva imam in to oba: A in B. Ne bi me pa poslušal, ko mu pravim, da so pred tem še postopki, ki možnost okužbe PCja 100% pokažejo in da meni niso in da virusa NIMAM !!! Sistem mam vzdrževan in hudiča nisem navaden uporabnik, ki se mu pri Wordu ustavi...tko da naj nehajo in naj se najde nekdo z jajci in pove zakaj se gre!!

Tole pa še vprašam: A zakaj tracea ne spusti skozi, četudi želeni page dela?? A je kdo to probal pred časom, ko so stvari še delovale tako kot treba? Da ne gre le za varnostne "ukrepe" na strežnikih, kjer se ustavi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dredd ()

bosstjann ::

ko stran dela:

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Boštjan>tracert www.mobisux.com

Tracing route to www.mobisux.com [212.72.99.48]
over a maximum of 30 hops:

1 241 ms 149 ms 143 ms BSN-access.dsl.siol.net [213.250.19.90]
2 72 ms 165 ms 50 ms 213.250.19.177
3 120 ms 125 ms 139 ms 213.250.18.49
4 38 ms 18 ms 130 ms kklag1-176-57.net.uta.at [212.152.176.57]
5 65 ms 121 ms 50 ms 212.152.192.182
6 36 ms 35 ms 36 ms 212.152.189.166
7 202 ms 180 ms 204 ms netsi.lju-stm-cl.softnet.si [212.103.130.229]
8 324 ms 276 ms 159 ms weaver.softnet.si [212.103.129.1]
9 * * * Request timed out.
10 114 ms 141 ms 110 ms lj7.netsi.net [212.72.100.7]
11 171 ms 147 ms 68 ms www.mobisux.com [212.72.99.48]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Boštjan>

ko stran ne dela
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Boštjan>tracert www.mobisux.com

Tracing route to www.mobisux.com [212.72.99.48]
over a maximum of 30 hops:

1 26 ms 25 ms 25 ms BSN-access.dsl.siol.net [213.250.19.90]
2 21 ms 30 ms 25 ms 213.250.19.177
3 29 ms 29 ms 39 ms 213.250.18.49
4 38 ms 18 ms 130 ms kklag1-176-57.net.uta.at [212.152.176.57]
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * * * Request timed out.
.
.
.


Trace complete.

a mi lohka napopate sm tole(al pa na mail)

MrX ::

pr men tud na vsake pol ure freezne:\

bosstjann ::

@Mrx dej k ti nedela napiš v run cmd pol pa tracert naslo.željene.strani

pa rezulatat sm skopiri

lp

Boštjan

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Najbolj čudno je, da ping vedno dela !

Sicer zgleda, da ima mobisux.com druge probleme, včeraj in danes dopoldan namreč nikak ne dela. Dostopam pa iz službe, ki ni ADSL/SiOL. Druge strani delajo, tak da po mojem ne gre za "naš" problem.

andper ::

Čudno je pa tudi to, da mi trenutno povezava do Slo-Techa deluje povsem normalno, medtem ko tracert pravi drugače (večkrat preizkušeno):

> tracert www.slo-tech.com

Tracing route to www.slo-tech.com [212.93.228.2]
over a maximum of 30 hops:

1 22 ms 19 ms 19 ms BSN-access.dsl.siol.net [213.250.19.90]
2 19 ms 19 ms 19 ms 213.250.19.177
3 19 ms 19 ms 19 ms 213.250.18.49
4 29 ms 19 ms 19 ms kklag1-176-61.net.uta.at [212.152.176.61]
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.

Bakunin ::

traceroute (ICMP type 30 ali UDP) ni enak kot http (TCP vrata 80).

Zaradi ddosov ter varnosti nekateri ISP blokirajo/omejujejo traceroute in/ali icmp promet.

MrX ::

Tracing route to www.slo-tech.com [212.93.228.2]
over a maximum of 30 hops:

1 61 ms 93 ms 93 ms BSN-access.dsl.siol.net [213.250.19.90]
2 109 ms 93 ms 15 ms 193.189.161.28
3 93 ms 93 ms 77 ms kklag1-176-61.net.uta.at [212.152.176.61]
4 * * * Request timed out.
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * *

Bakunin ::

iz arnesa:

traceroute slo-tech.com
traceroute to slo-tech.com (212.93.228.2), 64 hops max, 40 byte packets
.......
2 lmzt1-F4.arnes.si (194.249.21.45) 1 ms 1 ms 1 ms
3 larnes1-G4.arnes.si (194.249.21.241) 1 ms 1 ms 1 ms
4 rarnesGEANT-G0-1-0x61.arnes.si (194.249.16.77) 8 ms 1 ms 1 ms
5 six.telemach.si (193.2.141.42) 5 ms 7 ms 3 ms
6 rt5.rt1.fa0.cs.telemach.net (213.143.66.9) 4 ms 5 ms 4 ms
7 linda.moj.net (213.143.66.2) 4 ms 5 ms 3 ms
8 slo-tech.com (212.93.228.2) 4 ms 4 ms 4 ms


iz UTE

Type escape sequence to abort.
Tracing the route to slo-tech.com (212.93.228.2)

1 c120ssalz1-g0-1.net.uta.at (212.152.151.195) 0 msec
c120ssalz1-g0-0.net.uta.at (212.152.150.195) 0 msec
c120ssalz1-g0-1.net.uta.at (212.152.151.195) 0 msec
2 212.152.192.93 4 msec 4 msec 4 msec
3 kklag1-48-66.net.uta.at (62.218.48.66) 8 msec 8 msec 8 msec
4 telemach.gw.amis.net (212.18.35.166) [AS 8591] 8 msec 8 msec 4 msec
5 rt0.rt1.gi0.cs.telemach.net (213.143.64.34) [AS 12644] 8 msec 8 msec 8 msec
6 linda.moj.net (213.143.66.2) [AS 12644] 8 msec 8 msec 8 msec
7 slo-tech.com (212.93.228.2) [AS 15393] 8 msec 8 msec 8 msec

torej...
DELA iz tujine in dela iz Arnesa.... :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov slovenski IRC-strežnik

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
356979 (6979) Bakunin
»

Naj Slo-Tech leti!

Oddelek: Omrežja in internet
142755 (2281) podtalje
»

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606840 (5349) MrStein
»

Siol Route

Oddelek: Omrežja in internet
122012 (1732) PaJo
»

Slo-Tech, nekam počasen si mi :)

Oddelek: Slo-Tech
462636 (1489) Bakunin

Več podobnih tem