» »

Slo-Tech, nekam počasen si mi :)

Slo-Tech, nekam počasen si mi :)

Sydk ::

zadnje čase opažam da mi uvodno stran nalaga pol ure, ali pa jo dolgo nalaga potem mi pa enostavno zabrise ven...potem koncno prilezem na forum, vse leti kot mora, ko pa moram odposlat pa stran spet freezne, kaj zdej a imate kake probleme slotechovci ?:)) zdi se mi da vse postal nekak zabasan, pa sj ne da je vedno tako, samo vcasih in je prav zoprno...
p.s.: problem ni na moji strani saj mi kazaa in ostale stvari letijo 100kb/s...
kako pomladansko čiščenje ne bi škodovalo pa LP
  • spremenil: Tomi ()

flipflop ::

Meni se tudi zdi da je na trenutke počasen. Meni včasih ko kliknm pošlji pošlje,ampak ostane na tisti strani za pošiljanje. Po kakšnih 2 minutah pa napiše da nimam dostopa.:\

Pa še nekaj. Včeraj sem namesto na slo-tech.com prišel na aufbix.org in to večkrat. Že prej enkrat me je pa vrglo na tole stran:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

frenk ::

men tud počas dela...pa tud na druge strani me je že vrgl(celo novo temo sem temu posvetil:D)...upam da zdej verjamete da se namesto slo-techa odpirajo tudi druge strani:\

Bakunin ::

#host slo-tech.com
slo-tech.com A 212.93.228.2

#host www.slo-tech.com
www.slo-tech.com A 212.93.228.2

Ce se tebi odpira nekaj XY poglej ce nimas kaksen proxy vmes ali pa kaksen "search"...

frenk ::

j: probaj še 10000x, mogoče ti bo pa ratal:D

Slowenc ::

Pri meni pa ni samo počasno odpiranje problem. Strani včasih sploh ne najde.>:D
Skiny gate.

Bakunin ::

slo-tech DNS strezniki so na treh razlicnih Internet omrezjih.

In seveda vsi trije hkrati crknejo ko ti surfas.

In Primoz prav tebe preusmerja iz 212.93.228.2 nekam drugam.:\

Mobidick ::

Mene še preusmerilo ni, ampak počasi pa deluje včasih. Pa tudi strani včasih ne najde.
The future is digital!

Sumo ::

Malo preverite, da nimate kakšnega spyware-a. To velja še posebej, če laufate Kazaa :\

Sydk ::

sumo: imamo kazza lite brez spywara, sicer pa mene se tudi ni preusmerilo nikoli, samo vse preveckrat se zgodi da je vse skupi prepocasno, ali pa sploh ne najde strani, tako da vcasih si recem JEB*S use skupi pridem čez kako urco nazaj mogoce bo potem delalo, pol pa dela ponavadi ali pa tudi ne:))

msmiha ::

Jaz z mojo povezavo sicer ne morem trditi da S-T dela počasi:D. Sam lahko pa povem da me v treh letih in pol od kar hodim na Slo-Tech ni niti enkrat vrglo na drugo stran.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

flipflop ::

Spet sem čakal nekaj minut. Tudi jst nimam spywara ali virusov na kišti. To se mi je sedaj 2x zgodilo,da mi je pokazalo drugo stran,ampak je trajalo kar nekaj časa.

frenk ::

ko mene zajbava slo-tech al pa če počasno deluje pač probam večkrat refreshat če pa tud potem ne dela pa pač pustim in grem tolk cajta na #slo-tech kanal:D

...verjetno gre pa tale počasnost precej na živce še neregistriranim obiskovalcem in se grejo s slo-techa še preden ga v celoti vidjo in to ni dobr sploh:D...temu se reče izgubljanje potencialih memberjev

Mobidick ::

Evo, dve urci nedostopen slo-tech.
The future is digital!

Bakunin ::

a lahko takrat ko je slo-tech "nedostopen" udarite en "tracert -d slo-tech.com" in vrzete izpis sem ?

frenk ::

bomo probal:)...ampak men se je to zgodil enkrat v 2 letih...zelo majhna verjetnost je da se bo ponovilo:D

Bakunin ::

>>Poslano: 27.10.2003 22:04:54
>>ko mene zajbava slo-tech al pa če počasno deluje pač probam večkrat refreshat če pa tud potem ne dela pa pač pustim...
...
>....ampak men se je to zgodil enkrat v 2 letih..

in ti se tega enega izpada/2 leti spomnis ? :\ addict :D

frenk ::

slo-tech večkrat delo precej počasi oz. sploh ne deluje...tega da mi pokaže napačno stran se pa spomnim, ker se je zgodil pred manj kot mescem:)

TheJack ::

Jap, tudi jaz opažam čudne stvari.... Sporočila v forumu, ki me zanimajo, recimo ponavadi odpiram v tabih (Mozilla Firebird 0.7). Sedaj se mi redno dogaja, da mi naloži sivino, sporočila mi pa butne čisto na stran, izven zaslona, tako da se je treba tja s sliderjem premaknit. To se zgodi, čim se v ozadju nalaga še kaj drugega, pa naj bo tab, ali pa stran (sem na dial-upu). Včasih se je to dogajalo izjemoma (recimo enkrat na 10 dni), sedaj pa na Slo-Techu večkrat vidim sivino kot pa pravilno naloženo stran. Pri drugih straneh se mi kaj takega ne dogaja nikoli. Imam očutek, da je nekdo nekaj tweakal, pa mu ni čisto ratalo....

Druga še bolj zoprna stran je počasnost, oz. kar nedostopnost Slo-Techa, ponavadi proti večeru. En trenutek vse dela normalno, potem pa kar zmrzne in se ne premakne več nikamor. Najprej sem mislil, da je napaka na moji strani, zato sem se izklopil in probal z drugo povezavo oz. ponudnikom (imam Kiss in Voljo). Pa vseeno ni delalo.
Nekega večera (prejšnji teden enkrat, morda celo dvakrat) je zadeva preprosto mrknila in je ostala nedostopna do naslednjega dne. Svoje čase so nas o takih izpadih obveščali v novicah (včasih celo pred dejanskim izpadom), sedaj pa nikome ništa.

Sims ::

Meni pa po novem kr velikokrat naloži samo pol strani(oziroma samo ozadje), nato dam refresh in potem naloži celo stran ... Imam Mozilla Firebird 0.7

LP,

sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

TheJack ::

Ja, to je to.

flipflop ::

Jst imam tudi Firebirda,še 0.6.1.

jjohny ::

meni tudi zadnjih nekaj dni dela zelo počasi. Prej je bilo OK.
A boste kaj uredil????

jani8-O :D :D 8-O

OrkAA ::

Sej ni kej za uredit :D Enostavno nas je preveč :P

Primoz ::

Bomo zrihtal.. samo mal je za potrpet. 5000 razdeljenega spama je imelo učinek nad pričakovanjem. Drugače pa... če vam stran timeouta je kriv Slo-Tech, če vam pokaže kaj drugega pa temeljito preverite svoj računalnik, ker na tem IPju deluje LE in SAMO Slo-Tech in trenutno imamo 7 authoritative DNS strežnikov za katere me ne bo nihče prepričal, da vsi hkrati ne delajo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

frenk ::

tole glede prikazovanja drugih strani namest slo-tech je bol zanimivost kot problem, ker se zgodi le poredko...upam pa da bo delovanje slo-techa kmalu v mejah normale:)

ferdo ::

to Primož: kaj pa imate za zrihtat?

PS: edine težave, ki jih opažam so problem s forumom, pa občasno se slo-tech ne prikaže v explorerju. upam da bo porihtano.

Bakunin ::

primoz mora vzeti sesalec v roke in malo pocistit prah in ostalo svinjarijo v bazi od foruma.

Kar se prikazovanje XY strani tice ter cudes v IE => that is not s/t problem.0:)

Meni v Grozilli dela b.p.

ps: 7 DNS streznikov pri 6ih razlicnih Internet ponudnikih.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Brane2 ::


5000 razdeljenega spama je imelo u?inek nad pri?akovanjem


Ne stekam. Govoris o kakem vdoru v bazo emailov ali o tistih pildkih, ki ste jih delili na Infosu ? :8)

Primoz ::

Govorim o uničevanju dreves.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

undefined ::

Primož, drugič uporabi WC, nebodigatreba! :\

jjohny ::

Sedaj spet dela zelo zelo počasi!!!!
:D :D :D
jani

ferdo ::

dobim mail "odgovor na to temo", kliknem na direkt link....in se nič nezgodi.
to mi dela že celi teden.
pol pa spet dela, pa spet ne dela,...to se skos ponavla;((

Mobidick ::

Meni isto ne dela oziroma dela bolj bogo.
The future is digital!

flipflop ::

Uporabljajte moje teme,je veliko bolj praktično.

mare_ ::

Meni zdejle ene pol ure ni delal.

C:\Documents and Settings\Kastelic>tracert www.slo-tech.com

Sledenje smeri do www.slo-tech.com [212.93.228.2]
prek največ 30 preskokov:

1 43 ms 46 ms 53 ms BSN-access.dsl.siol.net [213.250.19.90]
2 19 ms 20 ms 16 ms 193.189.161.28
3 79 ms 87 ms 80 ms kklag1-176-57.net.uta.at [212.152.176.57]
4 117 ms 111 ms 145 ms kklag1-48-66.net.uta.at [62.218.48.66]
5 78 ms 101 ms 122 ms telemach.gw.amis.net [212.18.35.166]
6 134 ms 115 ms 105 ms rt0.rt1.gi0.cs.telemach.net [213.143.64.34]
7 124 ms 114 ms 99 ms linda.moj.net [213.143.66.2]
8 105 ms 87 ms 66 ms slo-tech.com [212.93.228.2]

Sledenje končano.

frenk ::

men tud ne


4 117 ms 111 ms 145 ms kklag1-48-66.net.uta.at [62.218.48.66]
tale mi je pa enkrat celo paketek zgubu:D

Bakunin ::

blame siol zakaj pa noce peerat preko lixa.
iz vecine ostalih .si ISPjev dela b.p.

vec o tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Gandalfar ::

j: recimo, da ob takem trenutku tezim na siol. Kaj naj jim recem? Ker se bojim, da bom dobil odgovor, da je na moj.net strani nekaj narobe in naj se na njih obrnem. Kaj naj v tem primeru recem SiOLu?

Mobidick ::

A že mislite kaj postorit s temi izpadi strani? Vsak dan se mi dogaja in vse pogosteje.

lp
The future is digital!

Bakunin ::

Na moj.net-u ni nic narobe. Iz Arnesa/Telemacha/Amisa/Triere/Volje dela slo-tech brez problema!

Siolova odlocitev je da ne bo "peeral" z ostalimi slovenskimi ISP.

Pisi na Siol in jim zagrozi da bos moral spremeniti ponudnika, ker ti ne nudijo kvalitetno ter popolno Internet povezljivost v Sloveniji.


Slo-Tech Forum > Internet > SiOL in povezave z drugimi SLO ISPji
herbie

Slovenska izmenjava prometa je bila do septembra 2003 dobro urejena. SIX in LIX takšna kot sta, zadostujeta trenutnim potrebam, stroški za njiju so minimalni.

SiOLov interes je, da povzroči čimveč težav ostalnim ISPjem v Sloveniji. Poteza, kot so jo potegnili, jim prinese tri prednosti:

1. Od drugih ponudnikov lahko zahtevajo plačilo za izmenjavo prometa. To so naredili s Telemachom, sedaj bodo poskusili še z ostalimi. Pustite se presenetiti, če mu bo uspelo.
2. Podkupnine, ki jih gospod K dobiva iz Avstrije bodo seveda še bolj mastne, če bo moral SiOL povečati povezavo v tujino. Živel Urad za preprečevanje korupcije.
3. Kampanja, ki jo je v javnosti zelo enostavno narediti, bo seveda krivdo zvalila na konkurenco, ki noče sprejeti velikodušne ponudbe SiOL-a. SiOL bo v širši javnosti s tem še naprej največji, najmočnejši in, eh kaj govorim, sploh edini ponudnik interneta v Sloveniji.

Živel monopol.

smilyxx ::

No tudi meni se dogaja, da se slo-tech malo čudno izrisuje.


Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

undefined ::

We're sorry, but this page is currently unavailable for viewing. :)

McHusch ::

smilyxx: CSS se ti ni naložil. Klikni Refresh.

Pa .jpg dodaj na konec linkov, da bodo delali.

DMouse ::

Hmm, da še jest dodam svojih 5%. Kot vsi drugi tudi jaz trpim ob počasnem odpiranju strani, vendar pa, če pingam www.slo-tech.com, je le-ta vedno zelo dober (< 50 ms, brez ping loss-a), zato se mi dozdeva, da je prej problem pri serverju in ne pri povezavi.

frenk ::

se strinjam:)

Bakunin ::

Primoz je dodal se en streznik....hvala 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj Slo-Tech leti!

Oddelek: Omrežja in internet
142757 (2283) podtalje
»

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606847 (5356) MrStein
»

Občasno nedelovanje Slo-Techa iz SiOL-ovega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
626285 (6285) MrStein
»

Siol Route

Oddelek: Omrežja in internet
122016 (1736) PaJo
»

Internet štekal danes ponoči (ADSL) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
806738 (5006) IceLord

Več podobnih tem