» »

Formatiranje ali brisanje?????

Formatiranje ali brisanje?????

Avenger ::

Na nekem foto forumu poteka debata, kjer nekateri trdijo, da je bolje, da se CF, microdrive, memorystick etc. kartice po vsakem dolposnetju slik formatira, torej, greš slikat, posnameš eno polno kartico, greš na kompjuter, downloadaš, formatiraš kartico. Baje, da če samo zbrišeš fajle, se FAT struktura lahko ferderba, kar posledično pomeni najprej manjšo hitrost kartice ali pa izgubo podatkov. Ni pa nobenega utemeljenega mnenja, samo neko sklicevanje. A mi lahko vi razložite kakšna je v resnici stvar? Pa prosm, ne razlagat, kako OS zbriše samo prvo črko imena fajla etc. vem kako poteka brisanje...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Caligula ::

Ma ni neke razlike. Sem mel Microdrive pa sem ponavadi formatiral, ce me je dlancnik vprasal, ce formatira. Pac formatiraj saj traja enako. Skodi ziher ne.

Pa nasploh se ne obremenjuj s tem.

Microdrive tibo itak crknil. Ali od udarca ali pa temperaturne spremembe. Moj nasvet je, da to sranje prodas in kupis CDII kartico, ki je samo malo drazja, prakticno neunicljiva, hitrejsa in varcnejsa.

Bog ne daj da ostanes z Microdrivom, ko potece garancija. To je kakor, da bi tlacil bankovce v smetnjak.
Meni so sli v garanciji 3je pa sem lepo delal z njimi. Pol sem raje prodal.

Avenger ::

Džizus, jaz sem pa glih enga hitačijevga 1G kupu.......
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Caligula ::

Sej lahk, da so ze kej boljsi >:D

Pazi, da ne pada prevec po tleh sam v glavnem gre v k... ce se vrti pa prhaja do kakih temperaturnih sprememb-recmo, ko gres pozim iz hladnega notr na mrzlo,..

Pa nasploh, probaj prodat pa si najdi kje pocei CFII.

Te pa lahk potolazim, da nekaterim tud vredu dolgo casa dela. Mogoce mas sreco pa bo tebi tudi :D
Samo mene Microdrive ne vidi vec. Sam se flash. No worries pol.

krneki ::

Jaz formatiram kartice, pa ne zaradi tistega razloga, ke je naveden zgoraj, ampak ker mi enostavno sformatira veliko hitreje kot pa pobriše več sto slik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilnik s trdim diskom

Oddelek: Novice / Diski
222952 (2952) CaqKa
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905171 (4363) Caligula
»

Razlika med microdrive in flash

Oddelek: Zvok in slika
221142 (928) CaqKa
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586954 (6068) hipi69
»

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
212014 (1535) Vanich

Več podobnih tem