» »

Razlika med microdrive in flash

Razlika med microdrive in flash

MI_KO ::

Kakšna je razlika (razen v ceni) med tima dvema pomnilnikoma.

Za mojega bodočega digitalca si namreč želim 1gb pomnilnika, pa me je malo strah microdriva. Kaj je zadeva počasnejša, ni tak varna al kaj je že z njo?

iration ::

Jah, Microdrive je mini harddisk za razliko od CF, se pravi, da ima vrteče se dele, se greje, porabi več energije, ... sicer pa imam Microdrive kakšno leto in pol in nisem imel do sedaj nobenih problemov, ampak takrat še ni bilo tako velikih CF kartic. Torej, priporočam ti CF.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

andrej ::

sam imam dva microdriva in nimam nobenih problemov. pocasnejsi pa je vecinoma samo pri pregledovanju slik, ker se zadeva ustavi po eni sekundi nedelovanja. druga ce pa beres cel cas pa ni pocasnejsa. okay, ce ze imas na izbiro 1 GB CF in microdrive za isto ceno potem vzemi CF. Zal pa so CF se vedno drazje. Ce najdes dobro ceno potem kupi, ce ne pa vzemi microdrive...

MI_KO ::

V tem je ravno hec.
Nista za isto ceno. ca. 100€ razlike, kar tudi ni malo. (250€ CF in 150€ MiDr) Drugače bi sigurno vzel CF, tak pa nisem ravno navdušen.

Zdaj že razmišljam, da bom za 150€ vzel raje 512Mb varjanto CF. Ful ne maram nekih zakasnitev, še manj pa prazne baterije.

Fotoaparat pa bo verjetno G5, če bo to komu pomagalo pri svetovanju.

iration ::

Če rabiš plac, pa če misliš slikati z največjo resolucijo in na Super-fine, potem raje kot 512CF vzemi MD. Sicer pa je G5 dobra izbira; sam imam G2 in mi, meni kot amaterju višjega razreda (;)) popolnoma ugaja v vsem, razen objektivi so dragi in nekompatibilni z drugimi Canoni.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Caligula ::

Khmm

Sem imel dva Microdriva. Oba pocrkala se v garanciji pa sem se raje resil zadeve preden bi potekla garancija.
Zadeva je ZELO obcutljiva na udarce in temperaturne spremembe in to dosti bolj kot digitalni foto in ti kar daj tistih 100 Evrov zraven. Tudi poraba energije je pri FLASHu precej manjsa.

Flash je neunicljiv, Microdrive pa je disaster waiting to happen. V digitalcu sploh. Resno. Odsvetujem. Za cca 70.000 SIT pri nas dobis 1 giga flash kartico.
Pa tudi kdaj jo bos lahko tudi prodal medtem, ko ti Microdriva brez garancije ne bo nihce odkupil.

Dokler so bile flash kartice z 1 giga cez 150.000 SIT je bil Microdrive jasna izbira pri 100 Evrih razlike pa vzami flash in bodi vesel, da je samo toliko razlike.

CaqKa ::

v rolanu sem kupil 512mb cf kartico... zadeva je stala 28ksit...
meni se je to slišalo smešno malo.. sploh napram vsem ostalim karticam bla bla... rabim jo za dlančnika zato speed ni bil neki problem.
jaz bi ti priporočal da greš v rolana pa se malo pozanimaš o teh zadevah. majo kar pestro izbiro kartic.. ko sem jaz gledal kak mesec nazaj je bil nakup mikrodriva še vedno predrag.
aja.. pa če se boš s kom menil ko ima pojma.. pol reči Klavdiju za njega vem da ziher ve o teh stvareh... ostalih ne poznam mislim pa da je še en Gogi, ki tudi ve dost o tem.
jaz bi vzel skratka 2x512mb za 2x28ksit
aja pa še nekaj.. hitrosti cfov se označujejo z faktorjem.. enak kot pri cdromih...
torej 1x pomeni 150k/s, višji kot je ta faktor višja bo tudi cena medija. kolkor vem so najkvalitetnejše kartice od lexarja.

Caligula ::

N vidis-res ze izogni Microdrivu.

CaqKa ::

izogni ravno ne.. samo pomojem ga pa nima smisla tišat not v fotkiča...
miko povej če slikaš kdaj več slik zaporedoma torej burst slikanje (3 slike v sekundi)
če ne.. potem nima veze.. vzami najceneši cf pa bodi srečn :)
lahko ti pa jaz moj cf 512 posodim za test za lažjo odločitev. dejansko stanje je namreč tako da md bo prej crknil zaradi tega ker ima gibljive dele

smilyxx ::

Jaz pa mam doma G% in morm rect da je nujno imet vsaj 256MB kartico. Ker ce mal vec slikas, moras vsakih nekaj dni praznit. Jst jo zdej se ne nameravam kupit, ampak bom pocakal do CeBITa (mogoce dobim ksno poceni varianto)

Lp
Save water.
drink beer.

Caligula ::

Pri Microdrivu mas sreco ce ti ne crkne v enem letu oz smolo, ker pol ni vec garancije.

FLASH!

MI_KO ::

Aha, torej je bil moj sum upravičen.

Torej CF 512 Mb zaenkrat. Čez čas pa še kaj poleg če bo treba.8-)

Caqka, do sedaj nisem kaj veliko slikal. Samo imam rad, da mi oprema ne zataji in in dela tako kot treba oz. boljše. Za to odštejem tudi kaki tolar več.
Tak da računam tudi na to da bom slikal tudi več slik/sekundo. Kolk pa so trenutno hitre CF kartice?
Btw: zakasnitev sprožilca mi je najbolj moteča stvar na digitalcu. Zato sem nekaj časa razmišljal tudi o nakupu DSC V1.

CaqKa ::

poglej cene v rolanu. glede fotkičev se mi druge trgovine zdijo zelo na psu.. aja pa bigbang ima tudi kar fejst močno izbiro.. kartic in fotkičev.

MI_KO ::

V rolanu sem bil danes. (Čisto po slučaju) G5 imajo celo na zalogi. Imam pa drugač bolj slabe izkušnje z njimi. Ne morejo pravočasno dobavit robe (za Hp-jev dlančnik čakaš 3 in več tednov. Naročiš 450k drak notebook, pa ti ga ne dobavijo, čeprav je na zalogi. Ko jih spomniš pa rečejo, da bo jutri!) , dajejo slabe popuste,...

Za CF vem, da imajo poceni. G5 pa je svinjsko drag (čez 170 jurjev). Mislim, da ga bom kupil v Avstriji za 600€. (Januarja, ko bom bolj na tekočem - upam)

zvery1 ::

da ne bom nove teme odpiral...zanima me zakaj imam probleme z mojo 128Mb CF kartico.
Mam Premier DC3320 in Twinmos CF.
Problem je d ako prizgem digitalca mi javi da CF ni sformatirana.Ko dam da jo sformatira mi neki cajta dela pol pa spet isto.Ce pa parkrat prizgem digitalca se pa enkrat spomni da je uredu pa spet del, s tem da so ostale vse slike gor-Ceprov je mal prej moril da ni sformatirana.Kr neki uglavnem.
A mogoce ni twinmos komatibilen s tem fotkicem al je CF u k...u?

Hvala
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

CaqKa ::

tole nima prav nič veze s to temo...
predvidevam pa da nesi al fotkič na servis (bolj verjetno), ali pa cf na servis... prej še probaj kak se cf obnaša v drugih aparatih ter kak se drugi cfi obnašajo v tvojem aparatu... samo ker imaš očitno neki šikimiki fotoaparat za kateregi firmo še nisem nikoli slišal bi reko da se morš sprijaznit s tem da ti ta fotkič ne podpira slehernega medija.

zvery1 ::

Nimamo vsi tok dnarja kot ti, da bi si lahko privoscili digaitalca dobre znamke.
Z republisko stipendijo kar poizkusi;(
Tako da ne mi o tem...

Drugace pa bom se malo poizkusil z drugimi karticami in digitalci, pol bomo pa vidl.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

CaqKa ::

v jokerju je enkrat pisalo: "Nimamo dnara da bi kupovali poceni!"
a se zavedaš kako prekleto to drži?

zvery1 ::

a se ti zavedas da je vec ljudi revnih kot bogatih ina da nimajo niti za kruh ne pa za digitalca ki stane kar veliko.
A mislis da oni recejo...nimamo dnarja da bi kupovali poceni???!?!!?
A VES KAKO PREKLETO TO DRZI??
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

pivmik ::

zvery1 ti imaš štipendijo, nekateri niti tega nimajo!
Če si kupil poceni robo je temu primerno opremljena s funkcijami.
LP, Gregor GRE^

zvery1 ::

a pravilno delovanje fotoaparata je zate funkcija?
Dej ne vmesavej se s takimi bednimi.
Pa prezivi ti z desetimi jurji cel mesec kolikor znese republiska dandanes.

Raje odstopam od te teme ker tak pogovor nikamor ne pelje.

LP

Over and Out....
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

MadMax ::

zvery1:
Očitno si lastiš računalnik s specifikacijami v tvojem podpisu.
No, jaz imam pa glede na nič kaj blesteče finančno stanje (pa sem v službi) le ubogega celerončka 600@900 in TNT2 grafiko...

Pa imam sicer par let starega, a še danes spodobnega digitalca.
Zakaj? Zato, ker raje nimam nič kot pa da imam neko šrot-robo, ki te na koncu pride najdražje.

CaqKa ti je dal čisto uporaben nasvet, kako izločiti stvar, ki dela probleme, ti si se pa takoj začel repenčit, kot da si največja sirotinja v Sloveniji.
Jebenti, folk nima za vsakdanji kruh, ti pa jamraš da maš samo 10k štipendije! Sram te bodi!!!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

CaqKa ::

tisti kiri nima za kruh tudi digitalca ne rabi... pa to je preveč offtopic vse skup..
če kupiš poceni fotoaparat bodi potem tudi s tem seznanjen da bo več crknilo kot pri malo dražjem ter da bo manj kompatibilnosti kot pri dražjem.
za tožarit kak nizka je republiška pa imaš oddelka loža ter problemi človeštva.
če ti pa štipendija ni dovolj potem pa idi delat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creative MuVo2 4GB

Oddelek: Kaj kupiti
191228 (995) CaqKa
»

Digitalni fotoaparat na dopustu - kam s slikami?

Oddelek: Kaj kupiti
272045 (1404) BlackHole
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586733 (5847) hipi69
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162094 (1750) Zzzzzzz
»

Kateri digitalni fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211966 (1487) Vanich

Več podobnih tem