» »

Kateri distribucijo Linux-a imate oz. katerega naj izberem?

Kateri distribucijo Linux-a imate oz. katerega naj izberem?

SLOWWWeb.net ::

Ker se je pojavilo kar lepo število raznih distributerjov Linuxa, me zanima katero inačico uporabljate vi, ter seveda zakaj?

Ker želim dodati obstoječemu sistemu [W98II] še kakšen zanesljiv in varen sistem.

P.S.: Vaše znanje mi lahko zelo pomaga pri odločitvi, na katerga naj se podam. Trenutno oklevam med SuSE 7.2[3-takoj ko izde] oz REDHAT 7.1 , seveda pridejo v poštev tudi druge, ki pa jih ne poznam, zato tukaj nastopite vi, ki jih poznate,....hvala za vsak odgovor :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

cekr ::

MSLinux !
Ta je ta bol!!

ToniT ::

Kogar koli sem vprašal, katero distribucijo linuxa naj izberem, mi je vsak predlagal tisto, ki jo ima sam. V službi sem postavil server z RedHat 6.2 distribucijo, ker me je SuSE nekaj zezal, Debian pa mi ni bil všeč, pa še kolega ki m i je pomagal, obvlada RedHat. (Server čepi v kotu in sem pozabil nanj - kot nekoč pri Novell-u 3.12). Sem pa si na svoj računalnik namestil Mandrake, ki je bil v SWP, ga malo nadgradil z Net-a in sem zelo zadovoljen.
Mislim, da je najboljše izbrati distribucijo, ki jo ima tisti, ki ti bo pri tem pomagal (pri meni se je obneslo).

simon ::

ToniT ti je dal najboljsi predlog. Mimogrede vceraj je izsel RedHat 7.2

SLOWWWeb.net ::

Hvala za zadnjo novice, sem samo majhen jezen, kajti včeraj sem že skoraj prenesel za dva CDja podatkov 8-O , dober je le to, da je na edem od teh polno raznih dodatnih programomv :D. Upam da jih bom lahko tudi uporabu v 7.2 . Prav tako pa sem si včerajže prenesel SuSE Linux 7.2 [škoda ker še niso objavili 7.3-baje je ful boljši. Seveda pa bom sprobal oba.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Samo za informacijo, polno kišto Linux distribucij lahko najdete na LinuxISO, katerga mi je predlagal eden od administratorjev SLO-Tech-a, slava mu :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Gh0st ::

Mam Slackware 7.1 in Red Hat 7.1-

-slacka mam zato ker je zelo stabilen in cist system in ker je uporabljan na siroko med kolegi
-red hata mam zato da se naucim delati z najbolj razsirjeno distribucijo linuxa pa zato da se mal izzivljam in ucim...

linux je zakon. kerga kol bos uporabljal ti ne bo zal
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Monster ::

ja mam oz sem sporbu slacka 8.0(fulla dobr PRIPORAČAM, sm mal je zatežen pr insatlaciji sm pa spet ne tak), pa mandrake 8 sem mel cool za zacetek(pa za pol tud ne), pa suse 7.0 cool :))). Po mojem ti je nabolje kakega REd hata al pa mandraka ko boš naš na netu fulla pomoči pa to
Ka zaboga...

AlienRex ::

Evo se eden za Mandrake in RedHat kot druga izbira. Slacka se jaz ne bi dotikal (ce nisi mazohist - baje je pretezek za zacetnike).


BTW: SuSe 7.1 ti ni ustrezal?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

AlienRex: ne da mi SuSE 7.1 ne ustreza, ampak ravno sem iz neta potegnu tistih 650MB tako da ga bom še tega sprobal, čeprav čakam na zadnjo verzijo 7.3, ki je baje fenomenalna. Ko to pišem pa mi je uspelo prenesti že tudi oba CDja RH 7.2. Včeraj sem se namreč z****l :\ , ko sem že prav tako prenesel oba CDja RH7.1 + dodatke. No dodatke upam da jih bom prav tako lahko uporabil :)) . Moram pa reč, da sem danes kar velik dalj časa čakal na prenos [prejšnič en cd 3-4ure, danes skoraj 5 ur - vleku "samo" od 30-70 oz povprečje "zlatih" 50;((!]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Hmm, takole, sedaj ko sem namestil in sprobal oba sistema [seveda ne istočasno>:D] sem se odločil da vam povem majhen več o tem.

Skratka, sama inštalacija REDHAT 7.2 je bila izredno enostavna. Zakaj? Predvsem zato, ker te čez inštalacijski postopek pelje SLO čarovnik in to zelo dobro,...tudi razdaljevanje diskov ti zazna in razdeli avtomatsko-brez vsakega mučenja. REDHAT je prav tako zaznal skoraj vso mojo hardwersko opremo razen zvočne kartice ;( [ABIT AU10-na 128PCI]. Presenetilo pa me je tudi to, da sta obadva jedra prevedena v SLO! Skratka, če verjamete ali ne,...nisem si mislu da bom kdaj to rekel....Linux [mislim na REDHAT] je enostavnejše naložiti kot Windowse! Skratka RH je zakon :D :D :D.
RH je povsem brezplačen8-O!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

TY Team: Jedro NI poslovenjeno. Poslovenjeno je namiizje KDE ali GNOME, nisem prpričan katerega uporablja RH. Pa še moje osebno mnenje o klik, klik, next, next inštalaciji. Smrdi. Isti šmorn je že WIndows jajc. In kaj si pridobil? Prav dosti ne. Linux je pač tak sistem da ga je treba optimizirat in konfigurirat po svojih željah. To se pa da dobro narediti le z ročnim editiranjem datotek v /etc direktoriju. Pa kompajliranje kernela je tudi MUST HAVE, pa se ga ne da ravno z tremi kliki... Če se hočeš kaj naučit uporabljaj Debiana ali Slacka. In ja, ne bit presenečen, grafično okolje v Linuxu je še prokleto zabugano in se tudi sesuva. Edino kar je zares stabilno je kernel. Kar rest težko verjetno je totalno sesutje sistema, oz neodzivanje vseh konzol..

by!

SLOWWWeb.net ::

Lej, z Linuxom se srečujem prvič oz. drugič. Trenutno kar je samo važno je, da mi zazna vso hardwersko opremo in da lahko razpolagam z "vso" programsko opremo, ki jo potrebujem povsem brezplačno. Kaj več o samem [pre]programiranju pa ko bom vsaj nekoliko bolj poznal osnovno delovanje Linuxa, te pa bom spoznal z radovednim firbcom.

Sedaj pa, a mogoče kdo ve, kako se nastavi kabelsko povezavo-dns sem vpisal, mrežno konfiguriral :\ ?

P.S.: SuSE 7.3 je prav tako že navoljo! Ugante kdo ga že vleče dol:\ ?
P.S.: Linja je zelo zabasana [vleče cca. 3kb;(( ]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

dr.J ::

Poglej ali pa se prijavi se na mail listo društva Lugos in boš odgovor verjetno hitro našel.
SuSE 7.2 ali 7.3 ne prinaša kakšnih bistvenih novosti v podprtem hardveru, enako bi rekel za RedHat 7.1 ali 7.2.
Sicer se pa najprej pozanimaj, ali je tvoj HW podprt, potem se pa odloči za eno distribucijo.
Danes so v splošnem najbolj problematični IDE RAIDi pa USB printerji/skenerji.

SLOWWWeb.net ::

Jaz z USBji nimam nobenih problemov,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

cahahopie ::

Izšel Red Hat 7.2 ?
Ker... sem še velik začetnik v svetu Linuxa in ker mi še zdaj ni uspelo konfigurirat grafične (Kyro2), me zanima a so vključeni že driverji za to grafikuljo? Vključeni? Ali je to odvisn od Xfree86 ? Kolkr sem vidu na pejđu od Xfree86 je tazadnja izdaja tega ...julij. Hmm...:\

SLOWWWeb.net ::

Lej, mislim , da bi tvojo grafično kartico RH prav tako že moral podpirati, glede na to, da GTSe že podpira 8-O .

P.S.: Don't hit me - my lawyer's in jail.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

TY-Team. Ne govori na pamet. V VSAKI ditribuciji je Xfree86 popolnoma enak kakor je tudi na strani xfree86.org Trenutna zadnja verzija je 4.1.0, spisek podprtega HWja pa je tukaj.
Kyro ni podprt in kot kaže še nekaj časa ne bo. Smola.

Še za TY-Team-a si že zrihtal mrežo v Linuxu?

AlienRex ::

cahahopie: Poglej si tale FAQ. Ce t idela nemscina probleme, prevedi z altavisto.

roscha: kako ti je vceraj kaj delala mreza?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

cahahopie ::

Znam nemško ja. Toda hmm... nič pametnega nisem zvedel razen tega kar že vem, da driverjev še ne en lep čas ne bo. Dva linka ne delata, na enem linu pa je post enega, ki piše oz. je pisal ta driver in je rekel, da ga še nekaj časa ne bo. Rekel je, da naj počakamo mesec do dva.... pisal pa je Aprila 2001. Hmmm? Zdaj je že pol leta.
Ja pa napisal je, da se znajdi kakor veš in znaš. Hmm. Torej? Vem toliko kot prej.
Vseeno hvala za FAQ.:)

roscha ::

Alien: Mreža? Kaj s tem misliš? Meni lokalna mreža ali povezava v svet? Lokalno odlično, kabel pa bolj tako-tako. Klasika na Tele-tvju. Router imajo do amena v qurcu, izpadi pa niso tudi nič takega. Plus tega so še eni modeli (193.189.174.194 , 193.189.174.204) ki vsako SEKUNDO skenirajo porte in delajo brezvezen promet. Še kaj??

by!

SLOWWWeb.net ::

roscha : Ok, takole, svoje mrežne povezave še vedno nisem uspel vzpostaviti. Mi pa prosim povej, zakaj mi SuSe 7.2 [starejša verzija od RH7.2] zazna vso hardwersko opremo-tudi zvočno.

AlienRex in Roscha : Lejta, ker sem ravnokar govoril z serviserjem jih POZOR! še nihče ni opozoril, da je linija tako "zdelana". Čeprav sem sedajle priklopljen preko backup linje [8kb], mi kabelska ne vleče niti 2kb;((! Razlog: spet je nekdo kaj po modemu šaru in spreinjal pasovno širino podatkov. Zanima pa me, zakaj samo jaz pokličem, če linija ne dela :\ ? Če [še] neveste tel. št.: KLIČITE 031614166 24UR NA DAN!!! . Dokler ne bodo uvideli, da ima več problemov [ne samo jaz] bodo slej ko prej morali pošlihtati povezavo. Drugač pa kar se tiče linije, men dela [saj med tednom-tok se že pobrigam, kja pa vi?]. Skratka odvas je odvisno kako bo delal kelski sistem in ne pozabite KLICAT!!!

Če ste opazili seadaj internet spet normalno deluje,...le zakaj:\ ?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

roscha ::

TY: Net trenutno dela, prav preveč pa ne bom hvalil, saj lahko že čez minuto začne ponovno jebat. Težim pa tele(tna)-tvjevcem tudi jaz, nisi čisto osamljen pri tem poslu. Naslednja naloga je zoprvanje proti strežnikom firm ki so obešeni na njihovo omrežje (pogodba to prepoveduje) ter teženje proti parim osebkom ki non-stop skenirajo porte. IP dveh oslov si lahko zgoraj prebereš. No še malo o Linuxu. O RHju nimam pojma, sem ga imel celo enkrat na mašini celih 5 minut. Osebno mi je gravž distro. Zakaj sem že povedal. Prekompajliraj kernel pa ti bo zvočna skoraj 100% delala. Ja seveda ne pozabi vključiti podpore zanjo. O mreži pa: ne razumem kaj točno ti ne dela? Si IP, subnet in gateway napedenal? DNS praviš da si. Poženi ifconfig v konzoli in si oglej nastavitve mrežne kartice. Če je OK skonfigurirana bi moralo delat. Pingat si že poizkusil? Drugače pa malo pobrskaj po /etc direktoriju in ročno popravi (mislim da, na pamet govorim) netvork fajl.

by!

SLOWWWeb.net ::

Ok, bom probal. Drugač pa kar se tiče strežnikov je pa takole: večina podjetij ima ustrezno sklenjeno pogodbo, razen TIVa-če se ne motim. Drugač pa kar se tiče Ipjov, blokiraj jih pa bo. Men je tako tudi nagajal podganar ampak sem se jih kar hitro rešil-blokiral sem jim IP >:D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

AlienRex ::

roscha: Sprasujem za tele-tv mrezo. Svojo imas valjda pod kontrolo ne?:PMe lahko kontaktiras via e-mail?

TY-Team: Hvala za cifo, jo bom zdej uporabljal se bolj pogosto (emaile pa tako ne berejo). Sicer kako pa ves, da ti je nekdo spreminjal pasovno sirino podatkov (oziroma saril po modemu)?

Sicer je pa stvar bla vceraj res bedna. Se posebej pa je zanimivo, kaj se dogaja ko se mreza postavlja (saj vesta tisto famozno utripanje ledice desno zgoraj). Tiny PF javlja famozno veliko IN UDP paketov. Je to normalno?

Ja cifra 204 in 194 pa je znana tudi meni. A slucajno kdo ve, kdo ima 171 IP (je slucajno to kak router??).

Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

roscha ::

Alien: Ja glede maila velja, vendar šele jutri enkrat po 3 uri. Zdajle se mi ne da nic vec.. Ura je pozna (vsaj zame). No vidim da bo treba modela na 194 in 204 za "jajca zagrabit". 171? Pojma nimam. IPji za katere vem da so "administratorski" so itak splošno znani : 5, 19, 65, Še kak drug?

Ty: Glede pogodb močno dvomim! Tudi v firmi imamo net preko kabla, vendar je pogodba IDENTIČNA tvoji ali moji.

by!

AlienRex ::

roscha:np

evo jest sem imel zopet enourni knockout s sistema. Ma tile manakeni sam denar pobirajo;((
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

SLOWWWeb.net ::

AlienRex: sory za majhen pozen odgovor, sem res ta teden v celoti zabetoniran z delom :8) . Skratka mislim sem sledeče, kar se tiče pasovne širine: vsak modem ma en "programček", kjer so zapisani podatki o omrežju [to je tisto kar so nam TELE-TVjovci zaračunali 5000 sit-konfiguracija modema]. Namreč, z določenim programom oz. znanjem se da v modemu sprostiti omejeno varnostno zaščito-modemi so namreč zaklenjeni. Tako se najde kakšen idijot, da to res stori, in se odloči z kakšnim za izmenjavo datotek po najvišjih hitrostih, ostali uporabniki pa crkavamo ob minimalnih hitrostih. Kolikor pa sem zvedu, sedaj omrežje že teče na Linux sistemu-razen seveda pošte, ki še vedno uporablja IIS 4.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554761 (3721) mile
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141693 (1374) suse80
»

Katera distribucija???

Oddelek: Operacijski sistemi
191825 (1463) Kiri
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341512 (1119) roscha
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201831 (1657) twosocks

Več podobnih tem