» »

Zračno v vodno?!

Zračno v vodno?!

WinsuckeR ::

Vrjetno se vam zdi uprašanje butasto - ampak pomislite: zrak veliko sabše odvaja temperaturo... voda pa ...:D
Če bi recimo tale hladilnik zmodu da bi deloval kot vodni blok?! Mislite da bi delovalo (Nekaj podobnega sem že naredil iz hladilnika os NB>:D in zadeva je šponala- in še bi če bi stvar mal bol zlepu skp)



Kaj mislite bi šlo?!
Prevelika izguba toka?!

Boki_ ::

Mogoče, če bi naredu eno komorco, pa bi naredu tako, da bi vodo potiskalo čez vsa rebra. Sicer pa dvomim da bi melo kak čudežni učinek. Raje nared dober vodni blok, bo boljš hladilo pa še bolj zadovoljen boš.
I'm back

WinsuckeR ::

Jst sm mislu da bi vse od motoja vn pobral (itaq:D ) potem bi naredil udzuni kot eno komoro-da nebi nč puščal, tm ka je bil prej motor bi pa vodo šopal. Za odtok morm še razmislt:| .
Kokr jst kj vem bi znal bit bolše od vodnega bloka- ker ima večjo ploščino in potemtakem odda več toplote.:P
Vsj mislm:O

Boki_ ::

Pretok pa bi moral met res gromozanski, da bi hitro tekel čez rebra in pipe, ker tu nimaš nikakršnih kanalov.
I'm back

OwcA ::

So že dolgo nazaj poskušali, pa se ni obneslo pretirano dobro. Treba je upoštevati, da so fizikalne lastnosti vode nekoliko drugačne od lastnosti zraka, zato posanejo druge stvari pomembnejše.
Sicer bi delovalo in bi bilo razmeroma preprosto narediti, ne bo pa to ultimativen vodni blok.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

WinsuckeR ::

Škoda :(
Kako se je pa obneslo (je kje člank?!):))

Boki_ ::

A ti maš ta hladilnik? Kako se obnese?
I'm back

WinsuckeR ::

Ne:'(

OwcA ::

Malo poglejte po starejših člankihn a overclockers.com na temo vodnega hlajenja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837672 (5932) DjTonic
»

moje vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
628365 (5773) bodom
»

SLK 800 Killer project started :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
907081 (4645) Keyser Soze
»

Vodno hlajenje - vprašanja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201749 (1449) Boško
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517228 (12310) the_unborn

Več podobnih tem