» »

ATHLON 64 3000 + ASROCK K8S8X v JAE

ATHLON 64 3000 + ASROCK K8S8X v JAE

EiYou ::

Za ceno 68.990 SIT. Hitro kupiti ali ne?
Gledal sem cene za plato v tujini in stane malo pod 100 euri.

Zheegec ::

Recimo da se to že splača, pač Slovenija, v tujini se da vse skupaj dobiti ceneje (CPU je $200),
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kihc ::

En moj frend tud kupuje novo kišto in ubistvu se meni nekako zdi tale ponudba dokaj mamljiva,
Namreč razlike med AthlonomXP + dobra plata, je za okoli 15k, kar niti ni tako veliko.

Torej ubistvu ponavljam vprašanje, se glede na cena-performance splača tole kupit al ne?

Naj še omenim, da računalnika ne bo navijal...
x

planetparty ::

To je bolj nateg kot dobra ponudba:
Ta plošča ne podpira niti spreminjanje voltaže za procesor, kaj šele za rame!
Za NEnavijalce je to morda ponudba, za navijalce je pa tole bolj obup, poleg tega, da računamo, da pridejo kmalu doti zmogljivejše plošče (Nforce 3 250). AMD bo kmalu spremenil podnožje, moj glasen nasvet je NE KUPITI!

Zheegec ::

Naj še omenim, da računalnika ne bo navijal...

Se splača ja, če ne navijaš ali nisi bolj power user ni velike razlike med s754 A64 danes ali s939 a64 čez kakšna 2 meseca.
Če kupuje danes se vsekakor splača, seveda če namerava dati toliko $$$ za CPU + plato.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

No, to vsekakor ni nateg. Na testu so desegal FSBje preko 220 in nasploh so napisali, da je plata celo za OCanje dobra ceprav ni tipicnih nastavitev za to. Mozno, da to celo pride kasneje preko kakega BIOS upgrada...

Skratka plata za kake OCerje res ni, za normalne uporabnike pa je tole ze kar zelo dobra ponudba za Slovenijo. Vsekakor najboljsa doslej. Glede na to ,da se najde veliko folka, ki na vsak nacin hocejo racunalnik nabavt ravno te dni in se jim ne da cakat tistega meseca ali dveh (kdo ve zakaj), je prav, da se to malo bolj izpostavi, ker ni vc nujno, da je Intel sistem najboljsa uzbira za zahtevne uporabnike.

Je pa itak tako, da bodo v naslednjih mesecih prihajale ven zelo dobre plate in da bo vsak z malo potrpljenja pac raje pocakal.

Je pa tud res, da zdaj, ko koncno deluje 8rdavcore jaz kar naenkrat sploh ne razmisljam o upgradeu z Nforce 2 in 2400tke, ker je zadeva koncno ratala ful uporabna in vecino casa mam procesor odvit.

slawc ::

ah no ... to cakanje tud ne pripelje nikamor... nekateri bi sam cakal in cakal. Pravzaprav je vsak nakup nateg, ker ce bi potem se malce pocakal bi lahko kupil bolje in hitreje. Vendar za kaksno ceno? Definitivno ne tako kot je katerakoli ponudba v tem trenutku.

robirik, zakaj bi kupoval plosco, ki omogoca spreminjanje voltaze za n% vec denarja, ce tega sploh ne potrebuje? Moj nasvet tebi in ostalim somisljenikom, ki cakate na nforce3 250 je: NE KUPITI, kajti splaca se se malce pocakati, kmalu pridejo dosti zmogljivejse plosce.
LP, Slawc

Jaffa ::

slawc: Ja, za določene stvati ja. Samo matična plošča je osnova vsega. Ajde, če menjuješ celo mašino na določeno obdobje, potem gre skoz, drugače pa si lahko pri takšnih stvareh že ob nakupu obsojen... V glavnem, če sproti nadgrajuješ in kupiš ploščo in procesor, ki je recimo zadnji/najvišji, kateri paše na ploščo, potem to ni najboljše in se vsekakor splača počakat.

Drugač bom pa zadevo verjetno drug teden oz. do konca mesca dobil na test, pa da vidim kako se obnese...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

slawc ::

Ni nadgradljivosti. Je nikoli ni bilo. Vsako leto pride kaj novega, ki je popolnoma nezdruzljivo s prejsnim sistemom. Razlike v zmogljivosti sistemov novih zadev (ki so zeelo drage), ki ravno pridejo na trg in obstojecih, ki imajo nizko ceno so premajhne za 90% vseh kupcev PCov.

Ves kdaj se splaca pocakat? Ce bi v kratkem casu (mesec dni max) prisel ven popolnoma nov sistem, ki bi imel enako ceno (oz. malenkost drazjo).

Se je splacalo cakat na obstojeci a64? NE! Zakaj? Zato (gledam cene sedaj, brez omenjene super ponudbe, cene zvisaj za dolocen faktor takoj ko je a64 prisel k nam):

a64:
Plata 35kSIT in zadnji procesor 125kSIT.
xp:
plata 15kSIT in zadnji procesor 66kSIT

Precejsna razlika v ceni mar ne? Se je splacalo cakat, glede na to, da ta a64 nima "pravega" socketa?

Vsekakor sem zelo zainteresiran za res dober test z realnimi in zahtevnimi aplikacijami. Res me zanima kako se obnesejo različni procesorji v kaksni simulaciji integriranih elektronskih vezij.
Kje bi si lahko sposodil recimo a64 ali opterona in zadnjega p4???
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

BoLhCa ::

Kje bi si lahko sposodil recimo a64 ali opterona in zadnjega p4???

kr pejd v rač. trg. pa bod zelo prijazen, pa ti bodo morde posodili=)) [joke]=)

Drgac pa ponudba se mi zdi zelo dobra, seveda za nenavijalce...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627483 (5574) CaqKa
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946568 (3897) Dr_M
»

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
371887 (1114) Fizikalko
»

Kakšen računalnik za nekje 400 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
371730 (977) JustVi
»

Athlon 64 (Opteron) mashina za Pro/Engineer Wildfire

Oddelek: Kaj kupiti
221723 (1449) lopov

Več podobnih tem