» »

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Macketina ::

Imam racunalnik, sestavljen iz athlona 1.4 (ne-XP,zadnji procesor stare verzije, Tbird jedro mislim), 768MB ddr 266Mhz, maticna plosca MSi Apollo (ena prvih za ddr pomnilnik),graficna Radeon9600pro in 120GB Hitachi 8MB cache,550W napajalnik.In seveda se ostalo nepomembno periferijo.

Razmisljal sem in razmisljal, kajti zelel sem si nadgraditi racunalnik in sicer zgolj zato, ker je procesor najbolj ozko grlo.Procesor bremza tudi graficno kartico in to se zelo pozna v igrah.V to svojo trditev nisem 100% preprican, sem pa precej preprican.To vidim po testih kjer recimo spili tecejo na moji graficni kartici v recimo 50-60FPS, meni pa na enaki graficni s recimo 16-24FPS, kar dela spil neigralen.Vidim recimo v FarCry, ker se spil na teh nastavitvah ne zatika ce je samo en sovraznik.Ce jih je vec, recimo 3je, se mi zacne strasansko zatikati.Videl sem ko sem imel na testu R9800pro in v spilih ni bilo nobene razlike, ker je procesor bremzal vse skupaj.
-Lahko to kdo potrdi oz. ovrze?

Prisel sem na tako idejo.Ker nimam veliko denarja, najdrazje komponente v novem racunalniku bi pa bile RAM in graficna, me je presinilo.Kaj pa ce obdrzim ta RAM in graficno, kupim novo maticno in procesor ter imam uravnotezen in dodelan sistem, ki bo sposoben poganjati marsikaj se nekaj casa, cez nekaj casa bo pa cisto primeren za sekundarno masino, povezano v mrezo.

Ker je fsb bartonov 166Mhz, moj RAM je pa 133Mzh, me zanima koliko zgubim tukaj?Vem da je najbolje 1:1, toda nikjer nisem zasledil dejanskega PRAKTICNEGA preizkusa v recimo FarCry,UT2004,Doom3 koliko se pozna hitrejsi in bolj sihroniziran RAM.Sinteticni testerji ala razni 3dMarki in podobno me ne ganejo :), hocem prakticno vedeti.Recimo test, isti CPU,grafa,maticna,driverji,OS, samo frekvenca rama se spreminja...

A64 mi je predrag,tehnologija mi se ni bistvena,Sempromi so prepakirani XP-ji in obcutno predragi za to, cela zmesnjava je zaradi novih podnozji, itd.To bo naslednji racunalnik...(A64 + nekje v rangu 6800 GT sedaj, ah optimist...)
Kupil bi Nforce2 cipset maticno + Barton (2400-2600+) Mobile ter en ubitacni hladilnik za procesor.Racunam 25K + 25K + 10K, se pravi skupaj 60.000.
-Katero nforce2 maticno?Zahtevam mrezno, zvocno (soundstorm,se pravi taboljsi zvok), raid ni obvezen, sata, podporo 266mhz rama, ostalo je standrt.
-Kje dobiti Bartona mobile v sloveniji s garancijo? (jae,mimovrste,enaa,norecene,itd...sploh nimajo na cenikih...vec!)
-kateri hladilnik za CPU?Ogledal sem si veliko hladilnikov, od klasicnih je zelo dober
Zalman7000, gledam pa recimo (heatpipe) se NT01 (http://www.silverstonetek.com/products-... in Thermaltake 112 (http://www.thermaltake.com/coolers/comb...
Predvsem Nt01 mi je noro zanimiv, kajti razmisljam, da ce je postavljen logicno v stojecem ohisju (ne-desktop), potem bi ta hladilna rebra morala biti zgoraj za najboljse perfomanse, in tocno tam je nad procesorjem 120mm ventilator od napajalnika.Torej ne bi sploh rabil venta na hladilniku?Se posebej ce gre za Mobile Athlona?Se to prodaja v SLO?TT 112 so pa med drugim testirali v novem Jokerju in glede na to kako je hladil Intelovega prescotta, mislim da mu tak CPU ne bi smel delat tezave.Se kak kandidat?Neki kar se da kupiti v sloveniji in je brutalno ucinkovito?Morda Fanless 103 CL-P0019?

-CPU pase na vsako nforce2 plato, toda kako je s pritrditvijo hladilnikov na maticno?Kaj rabi maticna da pase tka vec kot pol kile tezak hladilnik in da ne odtrga vsega dol?

To je zaenkrat to.

lp
Macketina

Matev ::

tale je pa res navdušenec

jaz grem pa si kupm kišto in to je to

on pa komplicira do nezavesti

hecno je pa to da mene ali kogarkoli ki kupi sestavljen ali po želji sestavljen računalnik pride veliko ceneje kot pa tole letanje po trgovinah za T110 hladilnik in XZU vijake in TZI reže

Macketina ::

Matev, dvomim da si sploh prebral kaj vse sprasujem ali pa si pisal za kak drug post.:\ in verjemi,ce bi imel dnar, bi kupil novo kisto.Ker ga pa nimam in mi ni vseen kam bom ta denar vlozil oz. kako ga bom obracal, je pa cisto logicno da se pred nakupom se dodatno pozanimam.
In "specialen hladilnik" iscem zaradi tega, ker imam dovolj procesorja ki se nenormalno greje, torej med nabijanjem spilov se temperatura povzpne tja do 68 stopinj.In ja,imam gor hladilnik, dobro namontiran.
Sicer pa pametnjakovic, ponudi mi kisto, sestavine imas nastete.Ce spravis v to ceno se X800 in 1GB rama,se priporocam :D

Viharnik,tvoje pripombe pa sploh ne razumem.Menis da bi mogu gandalfar se kaj urejati?

Zanimivo da sta si vzela svoj dragoceni cas, povedala nic pametnega in kar se mene tice, dokler ne povesta kaj konstruktivnega, bom bolj vesel ce se ne bosta oglasala.

lp
Macketina!

nodes ::

zakaj bi menjal en star procesor za procesor, ki je pravkar tudi shiral in pri tem potrošil svoje finančne rezerve??

tako ne boš nikoli na zeleni veji


kup amd64 + plato, ostalo ti bo prima delal
če ne morš, potem je vseen bolje da greš na pir.

popravljam.

ja ram bo vsekakor problem, 166 bi bil že prima
133?... ne vem bi moral probat...sam mislim, da bi bil bolj učinkovit kot na XP-ju

P.S.S.

približn enako
razlika med 200 in 133 RAMom je cca. 10-15% (igre)... sam preveri če plata ta tvoj ram podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

zlobcek ::

Zakaj bi menjal cel računalnik, če ma not tak disk, ram, cd-rw, všečno ohišje. Itak da je dosti cenejše (in pomoje tudi pametnejše) nabaviti eno matično in procesor, mogoče še mal rama, staro pa za kulturno ceno prodati. Vsaj zdele do množičnega prihoda PCI-E in drugih novejših stndardov. Če dobro pogledate, je athlon ravnokar izdal semprone s starim podnožjem, ker se ti najbolje prodajajo in se jih daleč največ proda. Brezveze dat 50 jurjev za athlon 64, če nisi en tehnološki frik in se ti ne gre za navijanje in če ne rabiš - dobiš pa enga spodobnega A za 20 jurjev.

Macketina ::

Tocno tako zlobcek.Recimo,diska hitrejsega in boljsega razen kakega ekstremnega raptorja ne dobim.Cisto mimogrede,ram in graficna sta najdrazji komponenti hudega sistema (recimo A64 + Geforce6800/X800Xt + 1GB zelo dobrega rama).In zato to.Poleg tega iscem uravnotezen sistem.Ce kupim to kar sem si zamilil,bo to uravnotezen sistem.Ker zdej ni.
Ta tehnologija se zdalec ni za odmet,to mi je pokazal AMD ko je izdal te Semprone.Celo ne-barton jedro in novo ime.Torej barton ni slab....
A mi lahko kdo pomaga pri konkretnih vprasanjih?
Katero maticno z nforce2 pa kje dobiti mobile athlona v slo. z garancijo?

lp
Macketina!

Dead_Eye ::

Jaz imam Epox 8rda+ v1.1 in je zelo dobra, samo kondenzatorji se radi napihnejo po kakem letu na teh ploščah. Vzemi Abit nf7-s - okkoli 24k

Za mobile bartona pa nimam pojma, v mlacomu ga verjetno imajo, samo tam znajo bit problemi z garancijo>:D , vprašaj pri e-misiji (www.e-misija.si).

Glede ram-a pa pomoje ne bi smelo bit problemov, z malo sreče ti celo dela bp na 166mhz.
Za hladilnike pa ne vem več odkar imam vodno:D.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

nodes ::

Mobile ter en ubitacni hladilnik za procesor

nima Mlacom?

tistih 60K daj v A 64 procesor in plato in bo to 50% hitrejsi s stock kulerjem od tistega mobile z 133RAMom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

nodes ::

Vidim recimo v FarCry, ker se spil na teh nastavitvah ne zatika ce je samo en sovraznik.Ce jih je vec, recimo 3je, se mi zacne strasansko zatikati.Videl sem ko sem imel na testu R9800pro in v spilih ni bilo nobene razlike, ker je procesor bremzal vse skupaj.

vidim, da se nisi resno lotil problema

nic ne de, ce se te ne bo prjel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Macketina ::

nodes, mlacom ima na ceniku enega bartona mobile in precej hladilnikov.Ne pozabi da jaz SPRASUJEM kaj kupiti oz. iscem pomoc.Torej ves za kak dober hladilnik?
Glede AMD64 - sestavi mi sistem s hladilnikom za 10.000SIT, za maticno in procesor pa lahko zapravis do 50.000.
Bistveno vprasanje - ali lahko naredis kupis to za toliko dnarja?NE?Se mi je zdelo.Lahko mi pa prispevas zraven:D verjemi da bi mel A64
Samo za informacijo - cenik iz mlacome,sam ok: najcenejsi a64
ATHLON 64 2800+/512K (1.8GHz) BOX == 43.920(z ddv), torej imas 16.080 sit za maticno za A64, ki bo podpirala agp in imela moznost sprejeti ddr266 ram.Bo kej?

lp
Macketina!

EDIT: kaj mislis s tem da se nisem resno lotil problema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Macketina ()

Zlate ::

Jebote Macketina, sprašuješ za nasvet a vseeno hočeš biti pametnejši od drugih?!?
Očitno je torej, da imaš na voljo 60k za plato, proc in cooler. Zdaj torej dobro poslušaj (beri:\ ). Spletna trgovina In-put: Amd64 2800 - 39.999, hladilnik že vključen, potem še Gigabyte K8NS - 24.291. Torej skupaj 64.624. Če imaš 60 jurjev, boš ja našel še te 4 jurje, kaj?
Ker vem da se boš obregnil ob cooler, naj ti še povem, da bo Amd64 s tem hladilnikom hladnejši kot pa Barton s tistim za 10.000 sit. Konec koncev pa lahko čez teden, mesec... tako kupiš drugega; za 10.000! Kar pa se sistema tiče, se Amd XP ne more niti pod razno primerjati z Amd64.
Če torej še zmeraj vztrajaš pri procesorjih iz minulih časov, potem si pač verjetno pametnejši od večine in tako ali tako ne potrebuješ nasveta.:D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Macketina ::

Zlate, jaz sprasujem za nasvet, vendar ce podrobno preberes ,iscem nasvet glede najboljse maticne s nforce2 cipsetom in kje kupiti mobilnega athlona v sloveniji, na kar sem dobil ze par konkretnih odgovorov.Sprasujem pa se, kateri hladilnik bi dal gor,na kar nisem dobil dobrega odgovora.
Vendar ti morem reci, da si me kar fino spravil s tira s to svojo ponudbo, KAJTI ko gledam cene gledam na strani od Jae ali mlacoma in pri Jae ne pise zraven da je ta plata (Gigabyte K8NS) za A64,ampak je zraven samo AMD in sem mislil,da je najcenejsa maticna cez 30.000. :)

Prihodnost je 64-bitna,samo za take komponente ki jih imam trenutno ne vem ce se splaca.Potem bi bil procesor svinjsko mocan,vse ostalo bi bila pa cokla sistema.Ali ne?

"Če torej še zmeraj vztrajaš pri procesorjih iz minulih časov, potem si pač verjetno pametnejši od večine in tako ali tako ne potrebuješ nasveta." hm,a zato potem veliki AMD na novo prodaja iste "procesorje iz minulih casov" :D ki so BTW se starejsi po zasnovi kot barton, ker kot ze 10x napisano, so semproni samo preskatelni athloniXP.:D

lp
Macketina!

nodes ::

Potem bi bil procesor svinjsko mocan,vse ostalo bi bila pa cokla sistema.Ali ne?


dejstvo je, da so CPU-ji (težave Intela & AMD-ja) kar krepko zaostali tempu, ki jih grabijo grafični procesorji. 3D testi so eno, realplayer pa povsem drugo. V katerem bi tudi tvoja grafa pobrala vso moč A 3800+, da o drugemtudi koristnem delu ne govorim.

P.S.

sistem na nForce2 plat je bistveno hitreje (beri takoj) zmrznjen ko comp prične šart po diskih. Da premečeš 160Gb je začas enega kosila comp neuporaben.

z A 64 sem bil res pozitivno presenečen in je prvi pravi comp..tud z AMD-jem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Zlate ::

Amd prodaja stare procesorje pod novim imenom zato, ker jih ima očitno še dovolj na zalogi, ime pa jim je spremenil zato ker se ime Athlon uporablja le pri zgornji seriji procesorjev, kar pa prejšnji Athlon Xp-ji po izidu Athlon64 definitivno niso.
Te iste procesorje pa še vedno prodaja ker obstaja veliko ljudi, ki računalnik ne uporabljajo za igranje iger, temveč z njim počnejo vse kaj drugega in torej nimajo ne vem kake potrebe po boljšem procesorju. Torej če vsaj malo igraš igrice, potem Athon64 it is, pa tudi pri drugih programih se bo poznala pohitritev:D .
Preprosto povedano, premajhna razlika v ceni je med tistim kar hočeš kupiti ti in Athlonom 64, zato se mi zdi to stran metanje denarja.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zlate ::

Aja, še nekaj. Par jurjev lahko še prišparaš če kupiš Amd-ja 3100+ ki je tudi narajen za 754 socket in tudi boljši od starih Athlonov.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Macketina ::

Nodes in zlate, vidva pa res navijata za A64 :D sej v koncni fazi se bom res po moje odlocil za A64, ker je maticna nekje v istem cenovnem rangu, edino procesor je drazji (ja,vem,in boljsi in hitrejsi,edino greje se bolj od mobilca).Edino maticna ne vem kolk je ta kej dobra, Gigabyte K8NS, nasel sem ene teste, sam so taki brezvezni - razlike med maticni ploscami v veliki vecini sploh ni, ne v spilih ne v programih.Nic pa ne pise kaksen bios ma,se da navijat,kolk je stabilna,itd...

"Aja, še nekaj. Par jurjev lahko še prišparaš če kupiš Amd-ja 3100+ ki je tudi narajen za 754 socket in tudi boljši od starih Athlonov." --> hmmm,to mislis 3100+ semprona, ki je na novem jedru?Ce se pa kej NE splaca, je pa IMHO ta procesor, v sloveniji je od 37-39.000,kar je dejansko premajhna razlika do A64, s tem da je rating 3100+ prenapihnjen.

lp
Macketina!

Zlate ::

Semprona 3100+ sem ti omenil zato, če ti je slučajno zelo pomembnih tistih 4.000 sit. V tem primeru je to še zmeraj boljši nakup od prejšnjih Athlonov, kaj ne?
Če pa ga primerjaš z Amd64 pa nakup ni več tako mamljiv.
Glede ratinga; ni prenapihnjen, ker ta rating služi primerjavi s Celeroni in ne primerjavi s Pentiumi.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Fizikalko ::

Ah, zdej mam pa dost. Se morm oglasit. Dejte nehat tipu težit s A64. Za njegovo konfiguracijo in denarnico popolna neumnost.

Glej moj podpis, pa se prec vidi, da mobilci, ki so fajn overclockani, čisto konkurirajo in imajo najboljse razmerje med ceno in hitrostjo. Moj gre z lahkoto z zracnim na 2600. Hladilik je 8k. Proc pa med 25 pa 30. Plato vzem Abitko al pa kar eno poceni Epox - tut moja ni slaba za svoj denar. Sicer pa lahko tudi DFI.

Se enkrat - ne poslusaj folka s prevec kesa. Za tvoj sistem vzemi mobilca (ki ima, by the way, 133 FSB), dober cooler in fajn navij. To je to. Te pa pride okrog 50k.

In se nekaj - ljudje, najprej preberite, kaj je clovek napisal, preden klasite neumnosti. macketina si je vzel cas in ARGUMENTIRANO razlozil, kaj ga tezi in ZAKAJ misli, da bo menjal le procesor pa plato. In kdor argumentira, pricakuje tudi argumentiran odgovor...

LP.

SodVina ::

mobile barton je se vedno na ceniku v mlacomu, sicer je malo drag(26k). Plato bi jaz vzel NF7-S,(25k) ce pa ne rabis sata, potem pa 8rda+(20k) obe pa imata soundstorm. V vsakem primeru ti ostane dovolj za "spodoben" hladilnik.

zed 5.0 ::

Jest sem kaksen mesec nazaj naredil isti upgrade (iz KT133/Duron 1300/SDRAM 133); Vse kupljeno pri Mlacomu:

- Mobile Athlon XP-M 2500 (26kSIT)
- EPOX 8KRAI KT600 (13kSIT)
- DDR 400 2x256 TwinMOS (22 KSIT)
- Volcano 10 (2.6 kSIT)

Procesor mi dela na 2.4 GHz/400, RAM:FSB razmerje 1:1, idle temp: 36 C, max load temp: 58 C... Sem pa ob tem skuril se nek noname napajalnik, tko da me je v koncni fazi upgrade prisel vec.

Macketina ::

zed 5.0, podobno bi rad jaz naredil, vendar nimam denarja za ram.Ker ti si napisal 22K za ram, vendar vidim da sta dve ploscici,torej je to dodatnih 44K!Ram se je prevec podrazil :\

SodVina: aaa,koncno dve konkretni plati.Soundstorm pomeni vec-kanalni zvok?A nista dva juzna mostova pri Nforce2?In je en boljsi od drugega?Se motim ce mislim da soundstorm boljsi od dveh moznih south-bridgeov?Se posebi mi je zanimiva plata 8rda+, ker jo majo v mlacomu pod akcijo za 18.600!S-ata ne rabim, diskov imam dovolj za to masino, razlike bisvene pa se ni med sata in ata.

Fizikalko, si preprican da ima mobilni barton 133fsb?Kolikor gledam po netu imas prav,toda od kje imam jaz v glavi 166fsb (govorim o mobilnih athlonih,ne navadnih bartonih,za slednje vem da imajo fsb 166 ali 200).A se athloni-m razlikujejo se po cem razen po ratingu (in seveda frekvenci) in porabi/oddajanju energije/toplote oz. karkoli ze pomeni tist 34W,45W?

Vendar ste me lepo zmedli.Razlika med [procesorjem in maticno za A64] in [maticna socetA + mobile barton] je dost majhna...spet zmeden :( :( :(

lp
Macketina!

zed 5.0 ::

Macketina,

RAM - obe ploscici skupaj - sta bili 22 kSIT (ena 11 kSIT)

nodes ::

citat:
Vendar ste me lepo zmedli.Razlika med [procesorjem in maticno za A64] in [maticna socetA + mobile barton] je dost majhna...spet zmeden
konec

lej fizikalko je ob lastni hvali tudi pozabil prebrat tvoj opis

nForce2 plate so zelo občutlive na tip RAM-a in obvezno pri nakupu nesi RAM s sabo.

na nforce2 plati bodo tvoji počasni RAMi še bolj prišli do izraza. Že tako, po občutku, bi rekel, da je A 64 sitem 100% hitrejši in udobnejši za delo.
se preklapljam med njima, na enem monitorju.

da o nadgradljivosti sploh ne govoriva

ljudje se tepejo za nove grafične, ki pride v SLO... njena cena preko 160K sit. In niso vsi med njimi bogati
hočem rečt, da denar vedno je in cincanje zaradi 10Ksit med tema dvema sistemoma, druga skrajnost.

P.S.
enako velja tudi ob nakupu A64 sistema, da obvezno neseš svoj stari RAM s sabo in naj ti serviser preizkusi če ga nova plata sprejme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Zlate ::

Ejejej... Fizikalko! Mi smo tipi s preveč keša, zato ker človeku predlagamo veliko bolj pameten nakup, ki ga bo stal CELIH 4 TISOČ SIT VEČ, od vsote ki jo je sam postavil?
Naj ti dam primer; Te recimo kupuješ avtomobil za 600.000 SIT npr. kakega Forda, in potem najdeš ponudbo za nakup istega letnika avtomobila, vendar AUDIja in to še višjega razreda - dati pa moraš le 40 tisočakov več! Katerega bi vzel?
Po tvojih besedah sodeč, bi postal ponosni lastnik nižjerazrednega Forda - zato da bi prišparal usranih 40.000 SIT8-O ?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

SodVina ::

obstajata dva razlicna juzna mosta: MCP in MCP-T. Slednji vsebuje soundstorm. Tako 8RDA+ kot NF7-S imata slednjega. Sam imam dve plati 8RDA+ in sem z njima več kot zadovoljen.(no saj bi bil z NF7-S tudi) Razlika med NF7-S in 8RDA+ je kar se zvoka tice, le v tem, da ima prvi 5 izhodov in ze onbord SPIDF prikljucek drugi pa ima tri izhode (torej ne mores imeti istocasno 5.1 zvoko in mikrofona ter line in), spidf pa so samo pini na plati, prikljucek moras dokupiti(tem nekje 4k), ce ga potrebujes.
Zvocni standard pa je definitivno isti pri obeh.

Fizikalko ::

No, me prav zanima, Zlate, kje boš dobil proc A64 s plato za 40k. (za 36k namreč dobiš mobilca in epox plato). Pa hvala za žalitve.

Fizikalko ::

EPOX 8KRAI KT600 +SB+LAN+SATA 13.110 Mlacom
PROC AMD XP 2500+ Barton Mobile 72W 20.851,20 E - Misija

Skupaj manj kot 34k. Torej za 38 k dobiš A64 s plato? Pa še rame bo treba kupit, ker ima 133FSB samo. Ja, pa sem res budala... :D

jest10 ::

Edino matično bi raje asrock k7v88 za 13.920 pri jae

Macketina ::

Ce bi ze kupoval maticno za socetA bi se stegnil do tistih 18.600 kolikor zahtevajo v Mlacomu za 8RDA+ :) ce bom kupoval tak sistem...
4 jurje vec z veseljem doplacam za A64, vendar bolj ko gledam te cene bolj se mi zdi da je razlika kar krepko vecja...

SodVina, thx za pojasnilo.Zdelo se mi je da ima 8RDA+ soundstorm zvok, ni mi bilo pa jasno kam to prikljucis,zdaj pa mi je :))

lp
Macketina!

Zlate ::

Spet Fizikalko?
Ja a ti res ne dojameš? Pejmo lepo počasi:\ . Človek je rekel, da bi porabil približno 60k SIT. Je tako? Je. No in zato sem mu predlagal nakup Amd64, ker se mi to zdi veliko boljša naložba od starega Athlona.
In ti še kar vztrajaš na tem, da je tvoja kombinacija cenejša?!? Ja pa je kdo rekel da ni? Toda to ni bilo vprašanje, kajneda?
Če pa tekmujemo za najnižjo ceno, gremo pa lahko na VIA sisteme, toda kot sem že omenil, vprašanje se je glasilo za nakup do 60.000.
Še eno vprašanje: KATERE ŽALITVE8-O ???
Naj citiram tvojo izjavo: In se nekaj - ljudje, najprej preberite, kaj je clovek napisal, preden klasite neumnosti
In kdo potem koga žali?!?

Drugače pa... Macketina, Soundstorm ti bo kaj koristil le, če boš uporabljal digitalni izhod s povezavo na zunanji receiver. Pri analognih izhodih, ki jih uporablja večina ljudi, pa za zvok skrbi navaden AC97 kodek. Torej nič drugače kot pri platah brez Soundstorma.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Macketina ::

Zlate, v ceno 60 tisoc je od zacetka vstet se hladilnik, in sicer konkretno Tower112, ki stane v Mlacomu (najceneje kar sem videl v SLO, najverjetneje so uvoznik) 9.000SIT.Ker nisem preprican ali bi box hladnilnik zadovoljivo opravljal delo, se posebaj ce procesor navijem.Poleg tega imam poln qurac glasnih hladilnikov, zdajle imam zalmana6000 pa je tko-tko.Na najnizji stopnji hladi slabo, je pa tih.Na najhitrejsi je pa glasen.Nekje vmes je glasen.U bistvu tud ko je cist stisan ni prov potih :D in tega mam dost, zato bo kvaliteten top/high-end/ultra/super/duper hladilnik nujna stvar.Mimogrede, se zdaj nisem dobil nikakrsnega priporocila o hladilnikih :(

Tako bi bilo bolj prav reci, kateri sistem za ~50K...

In soundstorm mislim uporabljati malo na 2 sistemskih zvocnikih, malo pa preko digitalnega izhoda na 5.1 enoti :) tako da mislim da bo dobro spilalo

lp
Macketina!

PS: cez vikend me ni doma, potem se pa beremo naprej.Hvala vsem ki se trudite, dejstvo je da je situacija na tem podrocju zmedena zelo.

Zlate ::

Kaj pa Fanless103? Ah qurc, spet Athlon64;) . Po testih sodeč hladi več kot zadovoljivo, najpomembnejše pa je: 0 DECIBELOV, ker seveda nima ventilatorja:D .
Sam kot rečeno, sam za Athlona64, sorry...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

nodes ::

Tako bi bilo bolj prav reci, kateri sistem za ~50K..

za mobilca boš moral dodatno kupiti še ventilator, tak da 60

poin so ble igre in zvok... če seštejem...obvezno A64


;)

Fizikalko ::

Zlate, da umirim žogo... Poglej: zakaj bi tip dal 60k, če za 35k dobi praktično isto hiter sistem. Če pa že mora zapravt 60k, pa naj si še kaj kupi,npr. hitre rame. Pa še nekaj: če bo kupil a64, pa si praktično nujno mora kupit hitrejše rame, sicer res nima smisla... Torej 60k plus rami = ohoho. Razlika postane hitro več kot 100% v ceni.

Po performansah je na 2400MHz navit mobilc res zelo primerljiv. Še bolje: za razliko v ceni lahko doplača za novo grafo (proda staro). In bodo igre nekajkrat bolje letele kot na A64 in s staro grafo.

Nihče pa ne trdi, da A64 ni hitrejši. Gre za hitrost glede na ceno.

Sicer pa vzamem nazaj glede žalitev (nisem bil nič boljši) - slab dan. ;)

Pa LP.

Fizikalko ::

Aja, Macketina, glede hlajenja: mojega mobilca hladi T 900A in to kar spodobno, pa še poceni je : 8k. Dodaš še dober 92mm vent za par jurjev, pa si na konju.

SodVina ::

Macketina, ce mislis pri 8RDA+ uporabljati digitalni izhod, bos potreboval prikljucek "EPOX EP-SPD650" (3k) ali pa "EPOX EP-SPDOC" (4k). V mlacomu jih imajo (vsaj na ceniku).

Zlate ::

Vidiš, da se znaš pogovarjat Fizikalko:) .
Je pa res, da če misli obdržati vse ostalo, potem je bolje da da za plato ter proc čim manj denarja. Če kje dobi, naj vzame npr. Athlona 2200+ ali 2400+, plato pa močno priporočam Epox 8KRAI KT600, ki ima vse kar potrebuje in več (celo 2 SATA priključka, ki mu znata priti v prihodnje zelo prav).
Za hlajenje naj vzame THERMALRIGHT SLK900A, ki za ta denar (7.638 SIT - Mlacom) preprosto nima konkurence.
Mislim, da bo s to kombinacijo več kot zadovoljen:D .
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Fizikalko ::

No, evo, točno to sem par postov nazaj (plata, hlajenje) predlagal. :D Še vedno pa sem za mobilca glede proca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje z Epox 8RDA+ Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
694328 (3063) Gajba
»

3000+ ja al ne

Oddelek: Kaj kupiti
251997 (1127) Tugo
»

Pomoč pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
91379 (1221) boštjan
»

Od česa je odvisna hitrost računalnika?

Oddelek: Strojna oprema
283516 (2977) GregaST
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524329 (3388) xabre

Več podobnih tem