» »

Matematika na maturi/zaključnih - HELP

Matematika na maturi/zaključnih - HELP

kleDo ::

Živjo!

Pred kratkim sem dobil par vprašanj za matematiko, ki bi jih lahko dobil na zaključnih izpitih. Motijo pa me predvsem teoretična vprašanja, ker nimam nobene primerne knjige, v kateri bi lahko poiskal odgovore, definicije...
Ravno zaradi tega sem se odločim, da s tem nastopim na tej strani. Spodaj bom objavil nekaj vprašanj, ki mi delajo probleme, vas pa prosim:
- če mi lahko sporočite odgovore, rešitve:D
- če mi sporočite v kateri knjigi bi lahko dobil odgovore na teoretična vprašanja.:))
1. Pomen znaka (-). :(
2. Opiši pomen vodilnega koeficienta, prostega člena in diskriminante kvadratne funkcije! (da vidim kako bi to povedali vi):))
3. Kaj je kvadratna funkcija, kaj je njeno definicijsko območje (predvsem to), naštej njene najpogostejše oblike!
4. Zapiši funkcijski predpis za eksponentno funkcijo in povej osnovne lastnosti!
5. Naštej lastnosti osnovnih računskih operacij v množici naravnih števil
6. Povej geometrijsko definicijo krožnice in zapiši enačbo v središčni legi!
7. Povej geometrijsko definicijo elipse in zapiši enačbo v središčni legi!
8. Opiši Hornerjev algoritem!
9. Kaj lahko poveš o decimalnem zapisu?
10. Naštej pravila za odvod vsote, produkta in kvocienta s številom!

That's all folks!:D

Sej ne da tega ne-bi znal (kakšne stvari res ne), samo zanima me kako bi to vi povedali!

Thanx!
kleDo

kleDo ::

Pa še eno vprašanje za slovenščino:
Kriteriji za uporabo vejice v stavku/povedi...

... to mi je vedno delal probleme!;(

Tnx!

whatson ::

kledo: skrajni čas je da si nabaviš knjige... ker matematiko razlagat online ni prav lahko :D
imaš zbirke za maturo.. sam teoretična vprašanja & odgovori

tam si poglej rešitve za večino teh tvojih (matematičnih) "problemov"... te stvari ki si jih navedel povečni niso nič preveč težka...

tisto kar si pa vprašal o slovenščini, pa upam, da se hecaš:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Tomi ::

Zbirka se imenuje Matematika Zbirka odgovorov na ustna vprašanja iz maturitetnega kataloga za matematiko avtorjev Klanjšček, Kante, Paravan, izšla pa je pri založbi Bomi.
Drugače pa imaš večino teh stvari tudi v kakšni Pavlin.
Sicer imaš pa res sama vprašanja iz zbirke.
metrodusa.blogspot.com

krucymucy ::

Tud vi ste prspeval k temu, da grem na ANGLESCINO se mi zdi, da bo slo lazje skoz!
A mate vi tud izbiro al MAT ali pa ANJ

kleDo ::

OK, Hvala za enkrat!
Ja tud mi smo mel na izbiro MAT ali ANJ, sam sem se odločil za matematiko, ker se mi zdi, da je angleščina ustno težja (po moje), ker nimam pojma o časih, bi jo pa pisno verjetno naredil bolje kot matematiko (po posluhu. to mi nikol ni delal težav!)

LP, kleDo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649956 (2830) mirator
»

Info o vpisu na drug fax

Oddelek: Šola
282658 (2127) stromar
»

Mat - ustni del

Oddelek: Šola
62139 (1982) Gandalfar
»

Flash Newbie

Oddelek: Programiranje
5975 (868) kleDo
»

Slovenščina na maturi/zaključnih HELP

Oddelek: Loža
142928 (2759) Trdi

Več podobnih tem