» »

Nakup pretočne črpalke

Nakup pretočne črpalke

subz ::

Zanima me kje v Lj lohk dobim pretočne črpalke o katerij je bilo ze govora v eni od sosesdnjih tem. Podobno kot je Eheimova pumpa. Al pa mogoče kje v italiji.

Hvala za nasvete.

subz ::

A res nuben nc ne ve? A mate res vsi samo potopne črpalke?

|Luka| ::

BTC, HALA A, spodaj, Dasa d.o.o.
Mal povprasej, za pretocno pumpo(vem da majo eno Rena 600lph na zalogi...)

subz ::

U tile trgovini nimajo vec teh črpalk tko da so me poslal k dobavitelju. To je:
Modra Beta, Na peči 8, Ljubljana, tel: 01/52 48 995
Majo pa potopne in pretočne črpalke firme Rena. Na zalogi stalno.
Če bo se koga zanimal da ve kam it.

experimetant ::

Ej kera vrsta je bol: pretocne al potopne pa zakaj??

subz ::

Pretočna Deluje tko da vodo prečrpuje skoz sebe in ni potrebn da jo mas potopljeno u vodo, dalje to pomen da ne rabs met posebej posode za vodo. Kar u primeru za vodna hlajenja sploh ni tolk dobr. Vsaj tko sam ugotavljam. Te pumpe so lahko glasnejse ker so odprte, lahko mal puščajo kar ni glih ok.
Potopne: more bit u vodi potopljena kar pomen da jo mas u posodi z vodo kar poveča velikost celga sistema hlajenja. Črpalko je manj slisat. Ponavad so cenej od pretočnih.

Nc nouga nis zvedu. Sam se odloč glede na to kako si bos hlajenje zamislu. Pazi da ma pumpa dovol velik pretok, glej da pumpa lohk laufa neprestano, da je zanesljiva pa da je tiha. Ker glasnost je ena bistvenih prednosti pri vodnem u kar pa sam ze pocas dvomim.

experimetant ::

Thx :D kva mi pa ti priporocas????

TESKAn ::

Jst rečem da je treba nabavt pumpo od centralne - je zadeva tiha, prenese visoke temperature (nekatere akvarijske pumpe ne smejo čez 25°C), pa še moči ne bo nikoli zmankal - 6 barov pritiska, 4.000 l/h, max. 4.5 metra višine:). Kaj še češ vč?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Paradajz_ ::

Se čisto strinjam s TESKAn-om. Pumpe od centralne ga res sekajo. Sam sem si zamislil sistem s to pumpo ampak ga še nisem uspel sestaviti. Manjka mi blok in ker bo zadeva na slotu 1 še ne vem čisto kako bi ga pritrdil da se stvar nebi snela:)) Če ima kdo kakšno pametno idejo kar na plan z njo.
Lp
Marijuana growers often prune their plants in an attempt to limit their height and prevent unwanted detection.

Zgodovina sprememb…

Nico ::

Hmm 6 bar pritiska?? To je 60 m vodnega stolpca! 4000 l/h??? Teskan a se zafrkavaš?
Jaz mam akvarijsko potopno 300l/h in dela BP že več let.
Everybody banana on your head!

subz ::

Pomoje res mal pretiravajo. Cist cloveska napaka. Clovek ne more bit nikol dost zadovoln ker se sprot privaja na neko novo stvar k jo dobi. Spomnm se k so se pojavljal prva vodna hlajenja in so nekak vsi mel pumpe med 300 in 600 l/h pretoka pa so vsem lepo delale....in se delajo. Zdej pa nekak koncujemo na 1000-1200 l/h in vec...pojavljajo se pa ze sanje o 4000 l/h itd.
Ste pomislil da bi napeljal kr vodo iz hisne napeljave? Mogoce pa kar montiramo v hiso neko centralno pumpo za pogon vode po napeljavi v hisi namensko le za vodno/vodna hlajenja vseh nasih domacih kompou? Kaj pa celo ce bi si kr omislil napeljavo v hisi s hlajeno vodo iz centralnega hladilnika kateri bo vodo hladil okol ledisca? Mogoce namest vode uporabmo kr nek tekoc plin, uredimo napeljavo in lepo sam prklopmo komp na to. Vsaki sobi lohk. Lohk tud vec masin v eni sobi. Prakticno, a? Res?
Pa govorimo le o hlajenju masine. Na ostale stvari katere lahko na podobno glomazen nacin resimo v racunalnistvu pozabimo. Do drugic.

Boeing ::

ambrogio: ni slaba ideja, ampak še vedno....
La grande illusion :)
LP, Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

TESKAn ::

Samo pravim specifikacije pumpe:). Ko (če) jo bom vgradil ne bo delala pri taki moči. Razlog za nakup pa bo predvsem to, da povzroča skoraj nič hrupa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nico ::

Moja potopna pumpa je obešena na gumjasto cev in nikjer ne tika ohišja posode z vodo. Tako ublaži vibracije.
Everybody banana on your head!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838840 (6552) Jackass
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537508 (6371) T0RN4D0
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473797 (2945) TESKAn
»

MlacoM modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81498 (1077) morphling1
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517264 (12346) the_unborn

Več podobnih tem