» »

Pumpa za vodno od centralne

Pumpa za vodno od centralne

Paradajz_ ::

Mene zanima kako bi delalo vodno z pumpo za centralno ogrevanje Grundfos. Zanima me če bi blo vredu pri tako velikem pretoku in pritisku.

TESKAn ::

Rabu boš dost močne cevi. Pa prepričaj se, da je zadeva tiha, ker je lahko pumpa tudi zelo moteča zadeva...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

rc-car ::

Hehe, jest sem dons gledu naso pumpo za podtalnico za na vrt crpat.
Zadeva ma 84L/min!! Glasna je pa tolk, da so je tudi v bajti bolj slisi kot moj komp >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Paradajz_ ::

se drgač so te pumpe zlo tihe pa pr visokih obratih delajo.

gumby ::

Powered by Grundfos, hehe>:D
te črpalke so "malce" premočne, se mi zdi

barbarpapa1 ::

Ideja niti ni tako neumna. Te pumpe so dizajnirane, da obratujejo tiho (zvok se zelo dobro prenaša po ceveh in predvsem vodi). To dosežejo tako, da niso "našpanane", rotor motorja pa laufa v vodi. Problem znajo predstavljati samo znucani drsni ležaji, ki se prav tako "mažejo" z vodo, v kateri vse skupaj laufa.

Poglavitna težava je verjetno v reducirju, saj so priključki na teh pumpah običajno čez 1 colo. Če je tak velik prehod premerov slabo izveden, lahko pozroča prečejšen šum zaradi vtinčenja vode. Lahko pa probaš izvesti vse skupaj s colskimi rori :D .

Glede tlakov pa nobenega strahu. To so obtočne črpalke, ki ne ustvarjajo (pre)velikih tlačnih razlik.

Sicer je pa to eden redkih kosov hardvarea, kjer lahko uporabiš domačo komponento. Jaz uporabljam izdelek IMP črpalke (V centalni hajcungi, da ne bo pomote....)

Pa fajn coolanje želim :D

Jože

Boeing ::

grundfos so ene najboljših pump, kar se jih da dobit... popravek: SO NAJBOLJŠE pumpe, kar se jih da dobit... torej le grundfos, pa bo !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

TESKAn ::

Hm, kje se pa da dobit te megapumpe in za koliko te ena olajša?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gumby ::

5/4" stane 10 in nekaj kSIT, 6/4" pa 10 in nekaj več kSIT

Paradajz_ ::

Sem malo testiral kako se obnese(samo s cevmi na koncu) .Obstaja problem v črpanju ker ne potegne iz sklede vode če je cev predolga. Napolnil sem cevi in pumpo pa dela zlo vredu in tiho, samo ko pa stvar ugasneš pa si spet na začetku. Stvar sem rešil tako da sem na koncih uporabil enosmerne ventile tako da voda ostane v ceveh. Pumpa je še vedno dovolj močna da pri zagonu odpre iztočni ventil in stvar dela. Sploh se ne pozna veliko v pretoku in moči curka.
Marijuana growers often prune their plants in an attempt to limit their height and prevent unwanted detection.

TESKAn ::

Hm, postavi pumpo tko, da bo pod nivojem vode v rezervoarju. Kot drugo naj bodo pa vsi vhodi/izhodi iz cevi zmeraj pod vodo - tko ne more prit zrak notr, kar pomeni, da voda ne bo šla ven.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spajky ::

TU MAČ! zakaj pa ne kar WaterJet engine iz vodnega skuterja...bi blo zadost za celo farmo Athlonov.. Powered by Suzuki! :-))))) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DJroky ::

Zanimiva zadeva. Sem probal. Se dobro obnese. Predvsem je zanimivo zato, ker te pumpe delujejo tudi pri zelo vroči vodi. Tako lahko radiator postavimo za pumpo (posoda-pumpa-radiator-blok-posoda) in tako lahko pridobimo še kakšno stopinjo, vsaj pri meni je tako, ker imam zelo veliko posodo z vodo. Odvod toplote iz posode je zato večji, ker je razlika med temperaturo okolice in temperaturo vode v posodi večja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokanje radiatorja

Oddelek: Loža
103432 (2254) olnt
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838829 (6541) Jackass
»

100% vodno hlajen PC iz podzemnega rezervarja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261974 (1366) morphling1
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473796 (2944) TESKAn
»

Nakup pretočne črpalke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133849 (3555) Nico

Več podobnih tem