» »

Zakoni RS

Zakoni RS

webcreator ::

A mogoče kdo ve URL od kake strani naše ljube države, kjer so zbrani vsi zakoni?? (predvsem me zanimajo zakoni o prometu)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Thomas ::

Cistopisi vseh veljavnih zakonov na netu z moznostjo dl in brskanja po vseh najperverznejsih variantah - je nekaj bi MORALI imeti.

Ce bi bla drzava zakej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

slycer ::

Po mojem jih ima. Bom pogleddal za URL.

Thomas ::

Ne se trudit - nima.

Nima.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Stvari so na domaci strani drzavnega zbora RS. Na tej strani ni vse veljavne zakonodaje, temvec le cuda, ki jih je sprejel slovenski parlament. Za jugo zakone... hmmm

Torej: www.gov.si -> drzavne ustanove -> drzavni zbor...
se malo klikanja in zagledali boste..... sprejete zakone:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

slycer ::

Gremo rajcat Ministrstvo za informacijsko dužbo:D (by the way malo zgrešeno ime>:D)

Thomas ::

Ja, pa Ustavno sodisce ma tudi nekaj.

Vendar vse skupaj NI vsa veljavna zakonodaja - se zdalec ne.

Moznosti iskanja ... so pa tudi svoh.

Nekaj ima IUS software. Ampak tisto je pa za placat.

Kar je v nasprotju s pravnim principom, naj bo vsak seznanjen z zakoni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tiger ::

Vsi zakoni so zbrani v Uradnem Listu Republike Slovenije. Vendar moraš vedeti kaj natančno iščeš, ker je tega ogromno in se stalno dopolnjuje. Online je sicer dosegljiv arhiv o vendar ni zastonj. Uradni List RS
Če iščeš točno določeno stran potem pojdi v knjižnico tam bi morali imeti vse izdaje Uradnih Listov.

abcde7 ::

Sej kao morš en geslo imet, če hočeš zakone gledat, k sm enkat probov!8-O

LPP ::

Pozdravljen, webcreator!
Kljub precejšnjemu klikanju mi ni uspelo najti kakega konkretnega zakona na netu (sem pač nesposoben), če pa mi malce natančneje zaupaš, kaj v zvezi s prometom te zanima, ti utegnem celo pomagati - natisnil sem si namreč (starejšo verzijo, pa vseeno) ZVCPja, vendar žal ne vem od kod. Torej na dan s podrobnostmi!
Ljubljanski potniški promet

Thomas ::

Tiger

S knjižnico - pejt mal nekam.

To, da pa od Uradnega Lista - ustanove, ki jo plačujemo davkoplačevalci - ne moreš dobiti brez plačila zakonov, ki jih moraš ubogat ...

JE PA KRIMINAL.

:(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bosstjann ::

bostjan1s ::

Naši zakoni o telekomunikaciji bodo tudi rabili kar nekaj oblizev, ce hocmo kdaj pocen pogovore, pa internet met)itaq sam sanjarije saj vem....:(

Thomas ::

DOLŽNOST države je, da omogoči državljanom vpogled v zakone.

Zato naj plačajo temule Tomažiču, da bo odpru to, kar je s svojim delom naklofal v računalnik. Odpru vsem zainteresiranim.

Nobenega razloga ni za zastonj kruh ali prevoz ali karkoli.

Za vpogled v zakone, ki nas vežejo pa.

Ker takole kot je - JE KRIMINAL.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMax ::

A ma kdo Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu? (po starem Pravilnik o tehnicni opremi vozil)

Men ga se ni uspelo najt.

Thomas: imas prav: KRIMINAL!! Toda ce za kriminalom stoji drzava... je to le se en pravilnik...>:D

Thomas ::

MadMax - ne če je država zakej! Potem ga ne biksa tkole! :)

Ampak hehe - dobra poanta!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Tokrat ste državo mal po nepotrebnem kregal. Država seveda omogoča vsakemu brezplačen dostop do vseh veljavnih predpisov in sicer na upravnih enotah. Počas pa vso zadevo spravljajo tud na net...

Kar pa se tiče ius-software, jasno da ta firma ne bo zaston omogočala dostop do zakonodaje, saj jo oni sortirajo, in vedno nove in nove spremembe zakonov ažurno vnašajo not, se pravi, oni zaračunavajo storitev.

p.s., madmax, če rabš še ta pravilnik mi pošlji email, pa ti ga bom poslal.

Tomi ::

MadMAx: na straneh ministrstva za notranje zadeve imajo ZVCP, verjetno imajo tudi Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu.
webcreator: ZVCP najdeš tudi tu.
To, da je pa država recimo nesposobna, pa itak nima smisla razpravljati. Kjer je birokracija, stvari ne klapajo.
metrodusa.blogspot.com

webcreator ::

LPP:
1. Zanima me kdaj lahko greš delat izpit za B kategorijo (mislim, kolk prej preden dopolniš 18 let ...)

2. Kak je s temi zakoni za A kategorijo.
Jst sm pr 16 naredu za 125, zdej bom pa 18 pa me zanima če je kaka šansa da dobim neomejeno ccm??? Če pa ne, a morm zdej delat še en izpit za do 350 al se mi to sam napiše???

:'(
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

DrSergioDJ ::

za prvi odgovor ti jest povem z 95% sigurnostjo, da si lahko star 17 in pol ( 6 mesecev pred 18. letom ), ko greš delat izpit ( jest sem ga začel 3 mesece pred 18.letom, bi še prej, ma je bla zima, pa nism hotu po snegu furat ). Za drugi odgovor pa ne vem
...

LPP ::

Ako ti še ni uspelo najti dotičnih členov na strani, ki jo je obelodanil Tomi, naj ti namignem, da te utegnejo zanimati predvsem 124., 125., 127., 128. in 129. člen. Na poiskanje torej!
Ljubljanski potniški promet

MadMax ::

MadMicka: moj emajl. Tnx!

Dobil. Se enkrat hvala!

ahac ::

Mene pa zanima če lahko kmet gnoji travnik sredi naselja. Nekje sem slišal, da ne. A je kakšen tak zakon?

Yohan del Sud ::

kaj, a se ti je kdo prtožu >:D

MadMicka ::

hehe ahac, kili kmeta :))

drugač pa, kr poklič na upravno enoto, pa ti bodo povedal kaj in kako je treba narest ..... če kmet sred mesta res pretirava in prekomerno zasmraja okolico, se ga lahko prijavi na inšpekcijo in ta zadevo prever, po potrebi ga kaznuje in poskrbi, da se stvari uredijo...

LPP ::

Ahac!
Kar se tiče gnojenja sredi naselja, mora kmet paziti, da ne zasvinja ceste, saj v ZVCP piše:
110. člen
(1) Ovire v cestnem prometu so:
...onesnažena cesta (npr. z gnojem, listjem, zemljo, peskom, oljem), če ogroža ali ovira udeležence v cestnem prometu;
(3) Oseba, ki je odgovorna za povzročitev ovire, ki ni posledica nepričakovanega dogodka, mora imeti posebno dovoljenje upravljavca ceste.
(4) Oseba, ki brez dovoljenja povzroči oviro na cesti, mora:
-oviro takoj odstraniti s ceste;
-če to ni mogoče, jo označiti na primerni oddaljenosti z varnostnim trikotnikom in o tem takoj obvestiti najbližjega policista, policijsko postajo ali upravljavca ceste.
(5) Vse stroške zavarovanja in odstranitve ovire nosi tisti, ki je oviro povzročil. če ni mogoče ugotoviti, kdo je pustil vozilo, mora stroške poravnati lastnik vozila, ki je povzročilo oviro, razen če mu je bilo vozilo neupravičeno odvzeto. Lastnik vozila, ki je povzročilo oviro, mora na zahtevo policista dati osebne podatke o osebi, ki ji je dovolil voziti svoje vozilo.
(7) Z denarno kaznijo 15.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z drugim, ali tretjim, ali četrtim odstavkom tega člena.
(8) Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznujejo za prekršek drugi udeleženci v cestnem prometu, ki ravnajo v nasprotju s tretjim, ali četrtim odstavkom tega člena.
(9) Z denarno kaznijo najmanj 300.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik-posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim, ali tretjim, ali četrtim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z denarno kaznijo najmanj 30.000 tolarjev.
Ljubljanski potniški promet

misko ::

nikjer ne piše da ne sme
s čem se pa da to mert?
količina smradu?

TinkaPinka ::

Evo link do Državnega zbora, kjer ima zakonodajo: klik.
Veselo branje. :))
I am easy to please as long as I get my way.

Thomas ::

Vsa veljavna zakonodaja tole ravno ni. Tudi ni mogoče narediti dl vsega ...

Nekaj je pa le ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TinkaPinka ::

Vsega res nisem pregledovala, ampak načeloma imajo vso državno zakonodajo od leta 1991 naprej, kolikor vem. Drugače pa še vedno ostane (na žalost) plačljiv Ius-info.
I am easy to please as long as I get my way.

ahac ::

Saj ni problem v umazani cesti (no, včasih tudi), ampak: danes sem hotel oblečt majico, ki se je dva dni prej sušila na balkonu in je smrdela po gnoju tako kot dva dno prej vse okrog hiše. ;((
Te kmetje majo tolk radi gnoj. Enkrat bom enga privezu pred njegovo bajto pa začel njegov gnoj zlivat po njem. >:D

MadMicka ::

Kar se tiče zakonov na dz.si je problem v tem, ker prvič kot že rečeno niso vsi, drugič, ker gre samo za zakone in ne za podzakonske predpise in tretjič, ker če so v zakonu spremembe si gotov :( (predn jih skupi sestaviš traja, pa še ni tok enostavn tistih prehodnim določbam sledit, če nisi pravnik)

misko, če ma en sred mesta na vrtu 10 ton gnoja in zato sosedje ne morjo spat, mora zrihtat tko, da to ne smrdi, tašnih pravil je cel kup, v osnovi pa so namenjeni temu, da lahko skupi živimo, ne da bi se pobil v prvih dveh urah :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246429 (5592) steev
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205546 (4749) MadMicka
»

Neonka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122561 (2205) SleepLess
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838855 (7258) Popeye
»

Policijske usluge (kazni)

Oddelek: Loža
202451 (2077) NoUse4AName

Več podobnih tem