» »

Policijske usluge (kazni)

Policijske usluge (kazni)

eraserr ::

kolk so kazni za prehitro vožnjo, a gredo po kilometrih al po procentih?

eomer ::

v bistvu malce obojega 10% tolerirajo(napake, dobra volja policaja) pol te pa po kilometrih ožemajo!!!

;((;((;((
Kazni bi morali dobiti le tisti ki prekoračijo hitrost za 30km/h:\

MadMax ::

Kazni so po km/h.
Toleranca: do 100km/h +/- 3km/h, nad 100km/h 3%.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Loki ::

ka pa ce ti stevec laze za vec kot 3%?
I left my wallet in El Segundo

SkIDiver ::

Ja roberto počasnej vozt al pa debelo denarnco sabo vozt v avtu. Te prec za 15 jurju ožamejo.

Mene pa zanima kuk plačaš če vozš 80 km preveč.

DrSergioDJ ::

jebesh copse, dans sm ga 160 prpiču mim njih po avtocesti, k jih sploh nism opazu, pa niti mrdnl niso :D
...

SkIDiver ::

To ni še nč. Fotr je kr 200 prpiču mim pa so se čist na izi 120 pelal naprej. Ko jih najmanj prčakuješ te pa zacopajo s tistim glupim loparjem;((

MadMicka ::

eto, kle mate pa si poglejte:))

Največje dovoljene hitrosti
28. člen

(1) Največja dovoljena hitrost vozila je omejena:
- 50 km/h - na cestah v naselju;
- 25 km/h - na kolesarskih poteh in stezah;
- do 5 km/h - v območjih umirjenega prometa in v območjih za
pešce.
(2) Na posameznih cestah v naseljih je največja dovoljena hitrost
za vozila lahko do 70 km/h, če varnost prometa in predpisani
prometno-tehnični elementi to omogočajo in je to določeno s
predpisanim prometnim znakom.
(3) Na cesti izven naselij je največja dovoljena hitrost za
vozila omejena:
- 130 km/h - na avtocestah;
- 100 km/h - na cestah, rezerviranih za motorna vozila;
- 90 km/h - na vseh ostalih cestah.
(4) Omejitve hitrosti, določene v prvem, drugem in tretjem
odstavku tega člena, ne veljajo za vozila policije, opremljena s
posebno napravo za ugotavljanje hitrosti, kadar opravljajo nadzor
cestnega prometa, in kadar je to nujno zaradi zagotavljanja
varnosti cestnega prometa.
(5) Voznik, ki ravna v nasprotju s prvim, ali drugim odstavkom
tega člena, se kaznuje za prekršek:
a) če prekorači hitrost do 10 km/h, z denarno kaznijo 5.000
tolarjev;
b) če prekorači hitrost od 11-20 km/h, z denarno kaznijo 15.000
tolarjev. Z enako kaznijo se kaznuje voznik, ki do 10 km/h
prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju
umirjenega prometa;
c) če prekorači hitrost od 21 do 30 km/h, z denarno kaznijo
30.000 tolarjev. Z enako kaznijo se kaznuje voznik, ki od 11 do
20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v
območju umirjenega prometa;
č) če prekorači hitrost za več kot 30 km/h, z denarno kaznijo
najmanj 45.000 tolarjev in 3 do 5 kazenskimi točkami. Z enako
kaznijo se kaznuje voznik, ki za več kot 20 km/h prekorači
dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega
prometa.
(6) Voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena,
se kaznuje za prekršek:
a) če prekorači hitrost do 20 km/h, z denarno kaznijo 5.000
tolarjev;
b) če prekorači hitrost od 21 do 30 km/h, z denarno kaznijo
15.000 tolarjev;
c) če prekorači hitrost od 31 do 40 km/h, z denarno kaznijo
30.000 tolarjev;
č) če prekorači hitrost za več kot 40 km/h, z denarno kaznijo
najmanj 45.000 tolarjev in 3 do 5 kazenskimi točkami.
(7) Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznujejo za prekršek
drugi udeleženci v cestnem prometu, ki ravnajo v nasprotju s
prvim odstavkom tega člena.

Pa še o premajhni hitrosti (se tudi kaznuje :) )
2) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od
največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, nabere kolona vozil in ni mogoče takega vozila varno prehiteti, mora voznik na prvem primernem kraju zapeljati toliko izven vozišča,
da ga kolona varno prehiti ali pelje mimo.
(3) Kadar je hitrost vozila za več kot 50% nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti vse štiri smernike. Ko se za njim nabere kolona
vozil, ki ga ne more varno prehiteti, mora zapeljati na prvem primernem kraju izven vozišča in pustiti mimo kolono vozil.
p.s.: sej to veste, če plačas v 8 dneh, plačaš pol manj

Dexxx ::

jaaaaaaaaa, renault 19 z 1.4 mašino pa leti 210 km/h, pa octavia tdi gre tud čez 200 km/h, en sosed ma twingota z 2.0 mašino. Sem že kar precej ur preživel na SLO avtocestah (na žalost kot sopotnik) in videl zlo mal zadev ki bi me prehitele z 200 km/h. Tale avtomanija med slovenci me počas spominja na prepire o velikosti mednožja.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

eraserr ::

MadMicka: evo to sem hotel, hvala!!!

Dexxx: Renault 19 z 1,4 mašino pa ne gre 210???(jo ma fend pa gre mal čez 180) če gre 19 1,8 16V tam okol 235(ma tud en frend), pa je čist druga pesem kot 1,4.
racen če je ta 1,4 ki ti praviš mal oveclockana:D

burekar ::

1.8 gre 235???
Me zanima po kakem klancu, najverjetneje ga kr iz aviona dol spusti.

Dexxx ::

u bistvu gre po tovarniških podatkih okol 170, ostalo je pa napaka števca (proizvajalci avtomobilov mislijo na naš žep:D )<---- pred leti so jo imeli pri prijatelju, pa sem ga mel ˝pouhn kufr˝, ko je skoz nakladal da njegov oči vozi 210 km/h(blablabla...)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Dexxx ::

prehitu si me:D
16v verzija ma top speed(originalna, brez predelav) 130 mph, kar znese slabih 210 km/h. Lahko da je tvoj prijatelj v mašino vložil par k DEM (dvomim), ali imajo renaulti zelo defektne števce (tudi dvomim), mogoče pa spada v zgoraj omenjeno skupino nakladačev (zelo verjetno).

Drugač pa tistim avtomobilom, ki imajo zelo velika platišča števec kaže manjše hitrosti kot vozilom z originalnimi kolesi (večji obseg kolesa, manj vrtljajev za isto razdaljo)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

SkIDiver ::

eraserr seveda gre. Če gre renault 21 1.4 200km/h in to čez barje in ma gume predpisane po tovarniških merilih in števc je tut preverjen in kaže pravilno. Tvoj frend naj pr 19 najprej zmer kompresijo motorja pol naj kup drug motor pa bo šlo 200 k ma zihr motor mal uničn oz motor ima slabo kompresijo ali po domače majhen pritisk v batnici. Za primer naj povem da ima renault 21 ki ga mamo pr nas kompresijo na vseh batih 14 barov in gre 200 brez blema.

eraserr ::

ja no, dons sem še enkrat se pelov 16 ventilarco (R 19), pa sva šla 215, pa je bil avto ful obtežen, pa trije notr, tko da več ni hotu prtnisnt, tko da bi zadevca drugač šla tam do ene 225 zihr, morda bi šlo še mal več, če bi bil hrib navzdol, tist 235 sem bolj tko na pamet reku.

Kar se pa tiče števcev, pa ta laže tolk, da je pri 210 na števcu realna hitrost mal čez 200, kar je u bistvu še zlo mal!!! Pr 1,4 verziji pa verjetno še mal več laže.

ne bom reku, da 21 1,4 ne gre 200, ker ga ne poznam ampak 19 pa...

tejo ::

Če na avtocesti prehitiš policaja, ne bo naredil nič, če pa pred cestnino pelješ 5 km/h prehitro, pa takoj začnejo z liziko mahat!

Pa še tole iz pogovora policistov (ja, če pol metra od policaja stojiš, marsikaj slišiš:D):


Pizdo matrno je en prgonu...

MadMicka ::

tejo, zdej tud na avtocesti ustavljajo, kaj niste gledal pred par mesci po TV, k je kazal, kok novih, full močnih avtomobilov je policija dobila, glih zato, da bodo ustavljal na avtocesti...

... pred nekje 1 mesecem me je en ustavu na avtocesti Kranj - Ljubljana.. voz en čudak za mano, jaz hitrej, on hitrej, jaz počasnej, on počasnje :) , pol me pa prehiti, pa se na zadnji šipi pokaže napis, policja , vozi za mano, hehe.... mi je reku, da sm vozu v povprečju 170 km, je reku, da lahko pogledam na njihovo napravo, sm reku, sej verjamem, sm si mislu, hvala bogu, glih za glih, da nism dobu kazenskih točk..

pa še to, mene pa še eno babo je ustavu in to kr naenkratn, car.. , pa mu je neki razlagala, da nikol tok hitr ne voz, da se ji mudi dam, ne vem že zakva, sm si mislu, tud če bi bla tih :))

Cr00k ::

Men se kr mal smilte...:))...pejte rajs nfs nabijat... tm stevci kazejo 100% natancno... mislm halo... dejte mal pogledat kksn test avtomobila pa napako merilnika pa boste vidl da je ze pri 120 kmh okol 10kmh razlike (napake)....potem se pa proti 200 ta napaka zelo veca tako da tistim k kaze renault 1.4 225kmh... se ne pele vec k 190 (pa se to verjetno manj).... tista cifra v tovarniskih podatkih je pa ponavad optimalno... obtezen, zrihtan avto....tko da je realna hitrost ponavad vedno nekoliko manjsa... na stevcu pa neverjetno velika... npr... audi 100 2.6 benz. gre po tov. pod. okol 220... po AutoBahnu gre pa 250...in to kaze u zadovoljstvo voznika da se pol lohka vazi v gostilni kolk hitr se je pelu... to je tko k da potujes po svetu s prstom po globusu :)...

SpiDEr8 ::

če čte vedt kok zadeva leti morte znat seštevat ..... 1+1=1 .....
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

BaTeMaN ::

Ja ja... in moja katrca gre 160km/h seveda... ker ima 25kW :).
Da da...

NoUse4AName ::

uu bate dober si.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja - kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5717231 (15273) scipascapa
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4528144 (25973) St235
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313720 (12756) gzibret
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838844 (7247) Popeye

Več podobnih tem