» »

Ali poliranje hladilnika ovira hlajenje procesoraja?

Ali poliranje hladilnika ovira hlajenje procesoraja?

steev ::

Rad bi spoliru dno Cu hladilnika pa me zanima če polirpasta ovira prehod toplote s procesorja na hladilnik.
:|

Dr_M ::

ne, ce pred namestitvijo spucas polirpasto dol :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Če je površina preveč gladka ni vredu, ker se potem zrnca termalne paste nimajo kam vsesti. Brusiti krepko čez 600-zrnati papir ni pretirano priporočljivo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ganzi ::

Kako pa spucate termalno pasto dol??
Npr če nanašaš na novo gor?
Lahko z alkoholom?? (dam mal viskija:D na eno krpico pa popucam al kako?)
LP

Groovy ::

sam sem Al hladilnik spoliru tako, da sem se videl v njem...:8) :D ZELO se je poznalo pri temperaturi...
itaq površina procesorja ni čisto gladka kjer so ciftre, pa gre tam termalna pasta, kjer jih pa ni, pa lepo sede kovina na kovino in je... problem se pojavi če ti spoliraš dno preveč konkavno... :\

IMO če imaš poceni cooler se splača polirat.
I am the captain of my soul

OwcA ::

Problem je v tem, da imaš pri stiku "kovina na kovino" dejansko le kakšnih 30 % stične površine (popolnoma na blef ocena, vejrjetno še manj), mikroskopsko gledano bo dno še vedno hribovito.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Wad@ ::

Brusiti krepko čez 600-zrnati papir ni pretirano priporočljivo.

:Djaz pa sem z 2000 + polir pasta :\

Boki_ ::

In kako se je poznalo?
I'm back

Wad@ ::

Hm...mogoče 2-3°C...

Boki_ ::

Padec ali dvig temperature? Vem, da je skoraj 100% padec, a sm začel malo dvomiti, glede na ostale poste.
I'm back

Wad@ ::

Padec:D

mazy ::

sj če bi se temperatura dvignla sploh nebi povedu da je kej delu :D :D

Boki_ ::

Itak a, saj bi bil mona da bi se hvalu okrog, da je spoliru kuler, pa da mu slabše hladi. Ampak prašu sm zato, ker so eni govorili, da če je dno preveč ravno, da termalna pasta naredi presledek med procom in kulerjem in tako slabše hladi, saj tako ne odigra svoje vloge pravilno, ker termalna pasta naj bi se usedla v zareze na kolerju in zgladila(beri:zapolnila luknjice)na površini kulerja in proca.
I'm back

Wad@ ::

:D No verjetno bi povedal tudi, če bi slabše hladilo, da bi drugi vedeli(pa tudi če bi bil mona:( ). Je pa res, da recimo za popolno glado površino je (menda) bolj priporočljiva silikonska pasta(ala artic silver ceramique) kot pa kakšna srebrna...in naj bi bil pritisk tudi večji za boljše delovanje,...tako jaz mislim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brušenje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252585 (1729) Pyr0Beast
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656003 (4595) Keyser Soze
»

Volcano II = ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12967 (716) Tomi
»

Brusni papir

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133396 (3202) Loki

Več podobnih tem