» »

Mobilni Athlon XP 2500+ - navijanje

Mobilni Athlon XP 2500+ - navijanje

userc ::

Pri E-misiji (www.e-misija.si) se odločamo za nakup večih Athlonckov 2500+ (mobile) ker se vidi da se zadeva prekleto dobro navija, me pa zanima sledeče kakšen bi bil odziv pri vas saj je cpu za 10000 tisoč sit dražji kot navaden 2500+ kar je za moje pojme ogromno... Predlogi? Mnenja? Interesenti?

CPU naj bi se dalo kupiti posebej, ali pa v akciji z ploščo MSI K7N2 Delta...
Ceno še sporočim....

-neo- ::

ce bo cena ok, sem za.

GUFY ::

Končno se je nakaj premaknilo v glavah trgovcev, samo upam da ni prepozno. Sam osebno bi dal malo več dnarja za tacka atlona, pa še v tujino ti ni reba hodit. :D

Zelo dobra ideja:D :D :D

Za katere od naštetih modelov sa pa zanimate za uvoz?

AXMH... - Mobile Athlon XP-M DTR/Mainstream, 45W(Model 8/10)
AXMD... - Mobile Athlon XP-M Standard/Low-Power OPGA/µPGA, 35W(Model 8/10)
AXMS... - Mobile Athlon XP-M Low-Power µPGA, 25W(Model 8/10)
AXML... - Mobile Athlon XP-M Low-Power µPGA, 16W(Model 8/10)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

10k je vsaj za moje pojme waaay too much, razen za najbolj zagrizene. V tujini je zadeva dosti cenejša, predvsem US, kjer ga dobiš za 99$
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

userc ::

se strinjam, ampak smo tu žal v evropi in če bi le lahko bi ga zrihtali ceneje... V igri je model z 45W Maximalne disipacije temparature...

Kter model bi vam pa bil bolj interesanten? Sam menim da je 2500+ odlična odskočna deska (nobenih L12 modov, blabla)... Je pa res da moramo ostati v nekih realnih mejah... Cene seveda...
:\

ghostkop ::

Predvsem za model 2500XP, cena pa res ne bi smela bit čez 30k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

boštjan ::

userc,samo na strani še ga nisem opazil.pa koliko se spomnim so še tile mobilniki odklenjeni,rajt?

GUFY ::

boštjan: saj to, da so odklenjeni je glavna prednost mobilnih procesorjev. V primeru, da bi bil moj Barton 2600+ odklenjen , sploh ne bi razmišljal o nakupu mobilnega Bartona.

ghostkop ::

Sej oni se šele odločajo, bomo pa vidl kaj bo iz tega. Pa odklenjeni so tut:D

Mikrohard ::

Še ena velika prednost mobilnih procesorjev je.. nižja voltaža na osnovni frekvenci --> posledično tudi nižja temperatura --> boljši za navijanje:P

userc ::

jah, problem ni nabava ampak cena, sploh ce gledamo recimo da je original 2700+ cenejsi kot tale 2500+... sicer pa je to itak za hardcore overclockerje... Mislim da jih bomo v kratkem dobili par pa da vidimo kaj slovenski folk misli o njih...

Aja... Dele tudi razmisljamo da bi med drugim zaceli testno ( v Ljubljanski in Mariborski poslovalnici za zacetek ) zaceli z akcijo 2500 na 3200... torej bos dobil bartona 2500+ (okol 25-26 tisocakov) ki bo 100% deloval na 200MHz FSB (torej 2200MHz -> 3200+) na 1.75-1.8V z garancijo seveda ce se da zadeva (zastonj) zmontirat pri nas... Pogoj: plata ki podpira ustrezno voltazo in vsaj 200MHz FSB. Zadeva se omejuje na Nforce2 ultra maticne plosce, in te z KT600 in KT880 chipsetom. Priporocajo se modeli (MSI K7N2 Delta, Abit NFS7, ASUS a7n8x (inu deluxe)) inu druge dobre plate... Za dejanski zacetek pade obvestilo... bo pa 100%... Aja v primeru da bo po oceni hlajenje preslabo, bomo tudi svetovali kar je treba porihtat... Sicer pa ce moji punci dela 2500+ na 3200+ z box coolerjem ni vrag da nebo z kakim drugim... :D Sploh Titanom...

gamer ::

zaceli z akcijo 2500 na 3200... torej bos dobil bartona 2500+ (okol 25-26 tisocakov) ki bo 100% deloval na 200MHz FSB (torej 2200MHz -> 3200+) na 1.75-1.8V,

s te se strinjam samo v primeru, da se cena sploh ne dvigne, ker itak večina bartonov to zmore, pa če to garantirate ali pa ne... je pa to itak samo marketinška poteza, kaj pa bo potem z garancijo? boste dali garancijo na procesor, ki bo overvoltan na 1.8V?

za mobilne bartone se pa popolnoma strinjam da bi se morala cena gibati okrog 30k, pa ne preveč čez

PS: hvale vredno da se na slovenskem trgu končno pojavljajo trgovine, "vlečejo na uho" kaj navdušenci želimo :D
... a boste mel v kranju tud mobilne bartončke al jih bom mogu jt v lubljano iskat?

Boki_ ::

Po pošti domov a še najbolj enostavno.
I'm back

boštjan ::

userc,to mi delaj,sicer pa mene bi bilo ta mobility 2500+ zanimal,ker ta moj 2500+ hoče preveč voltaže za dober o/c. Aja še nekaj,a se ni nekaj govorilo,da z temi mobility radeoni se težko dosega visoki FSB(čez 200/210) in da je treba v tem primeru L12 mod delat.

mare87 ::

Zdaj komaj vido temo. V petek pa kupo 2500+ zaklenjenega, ker ni blo nič odklenjenih. Gre pa 200x 11 = 2200 mhz pri 1.7v. Ram gre kamot 230 mhz samo proc. ne. Zato čimprej Mobile zrihtajte!

ghostkop ::

bom vsak dan hodu na vašo spl.stran gledat če ste že dobil :)) , upam da kmal dobite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

mare87 ::

To bo že četrti moj Athlon XP :). Tisti, ki ste iz mb mi pustite kakega :)).

userc ::

bomo vidli kaj americani pravijo na to. Cena bi se res gibala okol 30000 sit, vse ostalo bi bilo ze skoraj prevec... Cakalni rok pa se sporocim :)

p.s. una akcija se zacne v cetrtek 18.3, masino bodo folk ki bo zadevo zelel pustil 1 dan na testu. Zakaj bo cena 2-3 cuke visja? Zato ker je treba zadevo stestirat.. Garancija bo 1 leto.... Po domace: je_be_s 3 cuke ce dobis 3200+ cpu... :)

Drgac pa ja zadeva se bo pri nas zdaj orientirala tja kjer je v sloveniji luknja - poslusanje vas, pa ne samo na forumu, nasploh!

userc ::

interesenti: prosim posljite mi mejl na urosv@e-misija.si

Hvala vam! :D

p.s. bom se jst enga uzel :D

Fury ::

Ce boste polet tole se prodajal, racunajte name :)

Malecky ::

A to prehiti mojga 1700+@2700mhz?

Ce je tako sem sigurno interesent.

kuglvinkl ::

Hm. :) Svojga 1700+ furam na 2100 MHz na 1.55V. Ta, kmečki iz štacune.

Glede garancije, da dela 3200+. Prav rad dam jurja/dva. Just do it! Ker bo verjetno še kdo drug skužil, da take dodatne sotritve niso nič čudnega.

Sem štejem tudi ATIjev hlev za moding.
Your focus determines your reallity

urosv ::

seveda... se strinjam!
okvirna cena akcije:

plata MSI K7N2 Delta (ta ful verzija) + CPU AMD Athlon 2500+ na 3200+ + cooler TITAN CU9TB = 53000 sit
plata MSI K7N2 Delta (ta lite verzija) + CPU AMD Athlon 2500+ na 3200+ + cooler TITAN CU9TB = 46000 sit

Samo CPU: 26000 sit... to so okvirne cene pa vendar nekih razlik pri njih ne bo. Mogoce minimalne...

Fury ::

26k za mobile 2500+? al navadnega? ne vem vec tocno o cem se govori :)

GUFY ::

Mislim, da je urosv v akciji upošteval naveden Barton procesor.>:D

userc ::

Navadn navadn je bil misljen....
Fantje in dekleta... vi si sploh ne morte mislit kako je zelo zelo tezko zadevo dobit... mobilnega 2500+ mislim... Vsi tupijo z kolicino 300 ali vec cpujev 8-O... Zaenkrat kaze da bo cena 31000 sit z davkom in niti tolarja vec... a vam je to sprejemljivo? prosim za mnenja...

p.s. Danes so potekala finalna testiranja procesorjev na 3200+ -> zadeva se je obnesla odlicno! Sploh na MSI, ABIT in ASUS A7N8X Deluxe plati (na vseh 1.725V)... Na GigaByte 7NNXP in 7N400 Pro2 ni bilo tako dobro pravtako ne na A7N8x-E Deluxe kjer je bila potrebna malce visja voltaza (1.8V) da je bila zadevca stabilna 100%... takorej da vemo kje smo... Zakaj je taka razlika med Asusovima platama nevem... Videl sem podobne rezultate na testih po netu... krneki...

Ajde narode :D


Drgac sem pa dele montiral MEGA PCja 180 z Nforcem2 + barton 3200+ + Radeon 9800PRO... rezultat 17120 pik 3dmarka 01... temperature v meji normale... majhna flaska velik strup!:D

mare87 ::

17120 ni dost za radeona 9800 pro,.. v mbju že majo proce?

userc ::

pozabil sem napisat da mi zadeva trenutno deluje v single channel modu, ker jutri dobim drug ram... V MB majo ja... 02 2296180 pa vprasi... ti bo moj bratec enga dobrga dal...

boštjan ::

31k za tega mobilca je po moje preveč,sploh s to vašo akcijo,ki sedaj poteka,pa če še pogledamo da dobiš 2500+BOX za 22k,ki tudi gre na 2300MHz. No za tistega ,ki še nima bartona,vela poiskusit z mobilcem,za vse druge pa je to bol tako,tako,sploh če se zdajšni že dobro navija.
V MB majo ja... 02 2296180 pa vprasi... ti bo moj bratec enga dobrga dal...

a to misliš mobilce al navadne?

ČIP 008 ::

Tale mobilni Athlon 2500 + je seveda zanimiv,samo mora biti čimprej na razpoago kajti cena se nevarno približuje Athlonu 64 3000,ki pa stane v tujini 209 evrov minus davek.Za mesec ali dva pridejo nove plate za AMD in Athloni 64 bodo zasijali v vsej luči.Jaz osebno še bi sprobal tega mobilca 2500 za mesec ali dva pa juriš na 940 in Athlon 64.LP

Malecky ::

A vi kaj placujete za to reklamiranje tle okol???8-O

Ps.. Zgoraj navedena akcija je dost BS. Sam sem prodajal NF7-S, 1800+, pa Kingston PC2700 ki je krepko posekal vaso konfiguracijo pa jih ni slo velik.

Vse skupaj je bilo vnaprej testirano in ze vse nastavljeno ko je kupec dobil komplet in to 10x220 in to ze kar dolgo nazaj.

userc ::

Malecky: Ja in? Kaj si hotel s tem povedat? Da si mel Athlona 1800+? In če je ta akcija Bulshitt pol mi pa ti predlagaj za isti dnar boljso! Barton 2500 ki deluje na 3200 je zame odlicna ideja, niso vsi "navijalski friki" lahko pa mi najdes se kaksno firmo ki je to ze pocela oz ki to se pocne?

In ne noben ne placuje reklamo, lahko pa pogledas kolko folka razen tebe se še pritozuje... Se opravicujem ce sem te uzalil...

Fury ::

31k ne bi dal za mobile 2500+, ker mi je skoda denarja, zal...

Malecky ::

Jah cel komplet ni nic posebnega, procesor gre vsak na 3200+ testiranje ne vzame veliko casa...sej je lepo sam ne pa mislit da bo uhuhu naval...

kuglvinkl ::

Tkole bomo. Folk je zvedel, kje se da oz. se bo dalo kupiti ta CPU (s čimer načeloma ni nič narobe). Če hočte imet kontakt s to firmo, se poslužite njihovga telefona, emaila ali pa pošljite ZS userc. Skratka vsa javna komunikacija o tej temi z dotično firmo ali/in njenimi predstavniki bo, kako popularno, izbrisana.

Za rezultate navijanja imamo mojo temo, do katere je link podal Dr_M na vrhu teme.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Hehe, jaz že mam, hmmm, menda bo eno leto že počasi, tud 1700+ pa Kingstona. Zadeva deluje pri 2270MHz (227x10 11/3/3/2) pri 1.675V core, pa V7 na 2000rpm... Kupljeno pri Malecky-em.

Userc: A ti si tisti, ki je šel iz Jae na Emisijo ? :-))
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

kuglvinkl ::

Ah, vidim, da ne bo nič iz dobrih namenov.

Zaklep.

Z rezultati, brez reklam in ob upoštevanju mojega predzadnjega posta, nadaljujemo tu.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644096 (3520) mtosev

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710594 (7099) kuglvinkl
»

2500+ M: novi AXP 1700+? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21410242 (5912) GUFY
»

Athlon 2500+ Mobile

Oddelek: Navijanje
301280 (980) MTB

Več podobnih tem