» »

Windows XP, preklop med jeziki v menijih in oknih?

Windows XP, preklop med jeziki v menijih in oknih?

TheHijacker ::

Imel sem nameščeno angleško verzijo Windows XP. Ampak ker hoče nekdo ki tudi dela na mojem računalniku raje slovenski jezik sem inštaliral čez še slovenski MUI paket v upanju da bom lahko samo za tistega userja nastavil, da ima slovenščino, jaz pa še kar naprej angleščino. Pa žal ni tako. Vsi userji imajo sedaj privzeti jezik slovenski.

Baje se da manjet. Tako tudi piše na M$ strani tu:

http://www.microsoft.com/globaldev/reference/win2k/setup/changeui.mspx

Ampak jaz pri sebi tistega spodnjega dela ne vidim. Ima mogoče kdo idejo kako to vključim ali pa izključim, tako da se bo dalo po uporabnikih nastavljati kateri imajo jezik v XP-jih?
http://www.google.si

pivmik ::

SLO bo za vse uporabnike. Ne ase nastavit za vsakega uporabinka posebej.
Slovenščino lahko odstraniš tako da daš v CDROM spet uni CD s slovenskim MUI in nato odstraniš kljukico pred Slovenian.
LP, Gregor GRE^

krneki ::

Po inštalaciji Slo MUI paketa ima lahko vsak uporabnik vmesnik ali v angleščini ali v slovenščini, tako kot piše na MSjevi strani. Samo zakaj se tebi ne pojavi tisti meni spodaj mi pa ni čisto jasno, jaz ga tam imam in preklaplanje dela normalno. Ta tvoj MUI paket, ga je čez 100MB?

Lith ::

zato, ker na isti strani piše, da se lahko 'zaklene' jezik z Group policy in imaš potem tam na sredini How to: Restrict selection of Windows MUI's menus and dialogs languages.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Mercier ::

Slovenski MUI ni pravi MUI. Ne moreš preklapljati.

Lith ::

ja, še to povrh vsega (kot je napisal Saša) - tist SLO pack okol 100MB - je samo LIP in ne MUI
Če pa bi za Slovenijo prevedli cele Win XP in naredili MUI, pa bi bilo tisto dodatno spodaj

Mercier ::

Nekaj vmes je. MUI, ampak ne "polnokrvni".

krneki ::

Nevem kaj vam ni jasno. Pri sebi imam tole okno:


Nato izberem slovenščino in mi zateži, da stvar ne bo delala dokler ne naredim relog. To naredim in imam slovenski vmesnik, s slovenskim helpom in vsem kar paše zraven in nikjer ni ne duha ne sluha o angleščini. Vse spremembe pa veljajo samo za userja pod katerim sem to delal.

Mercier ::

Se opravičujem, stvar res deluje. Hej, ampak prisežem, da včasih ni. Ali pa bo prisežem premočna beseda? :\

BTW, kdo si upa inštalirat Thai? Kaj je Čarobnjak za pristupačnost? :D (ni treba odgovarjat)

Person ::

Hm, jaz pa nimam tistega menija za izbirat jezik v menijih 8-O
Let's make something useful!

Lith ::

o-o, sra..e
zdej sm pa jst čist zarad firbca instaliru SL pack, pa jst tud nimam tist za izbirat (verjetn napačn SLO pack)
heh...
pa po drug pack...

Person ::

Poglej v readme, pa napiši datum izdaje...

Release Notes for :
Microsoft(R) Slovenian Interface Pack For Windows XP Professional
February 2002

There are two release note files on the LIP compact disc: ...
Let's make something useful!

krneki ::

Mislim, da slovenski LIP prilagajo k angleškim Windowsom XP, ki so kupljeni v trgovini kot slovenski, slovenski MUI se pa lahko dobi samo preko posebnih pogodb, v mojem primeru enterprise agreement.

TheHijacker ::

Sem pogledal. Res je LIP in ne MUI. V službi imamo preko 15 licenc zanj in čisto vsi imajo priložen LIP. Tudi doma sem našel samo LIP.

krneki mi lahko prosim pošlješ email na hijacker@siol.net?
http://www.google.si

Lith ::

heh, čisto drugače se zdaj obnašajo XP kot s tistim LIP(-etom)

Lith ::

pa če se išče MUI pack, jih je M$ itak izdal 5 CDjev in SLO je na 5. CD-ju (Kazaa, donkey...)

Person ::

In v čem je MUI boljš od LIPa?
Let's make something useful!

pivmik ::

Preberi naslov teme.
LP, Gregor GRE^

Lith ::

men je kot prvo možnost izbire in nastavitev, kaj pa je 'res' boljše pa nisem gledal :-)

Person ::

A sam to, da si lahk vsak uporabnik sam nastavi svoj jezik?
Let's make something useful!

BluPhenix ::

Mene pa zanima, če je ta mui za windowse tisto kar se da dobit na muli pod office mui. Al je to prav kaksen mui za windows.

Pa angleskega res ni?

pivmik ::

Person:
Da.

BluPhenix:
Mislim da to je warez - cvetličarstvo.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

kakšna je možnost slo xp mui inštalirat na nemške windowse (kupljene v avstriji)?
verjetno je z lipom več težav?
nismo se enkrat pogovarjali da morš najprej dat angleški mui na nemške winse in potem šele slovenskega?

krneki ::

Mislim, da moraš imeti original angleške, da gre katerkoli MUI sploh gor.

Razlika med LIP in MUI je vglavnem, da pri LIP ne moreš za vsakega uporabnika posebej nastavt poljubnega jezika in LIP ima manjši odstotek prevedenega vmesnika (mislim da je razmerje 80 proti 98).

ChraseR ::

A mi lahk kdo da prosm link do tega MUI, da bi si jst naštimal slovensko verzijo .
Ker sm iskal po microsoft slovenija in ni nč, samo neki update za service pack 2 MUI, in na microsoftovi strani tud nism nč dubu, samo neke updejte ...

hvala !!

CaqKa ::

če se ne motim moreš zadevo kupit.
pokliči na microsoft.

Lith ::

za LIP se da downloadat:

preko Googla
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

ChraseR ::

http://www.microsoft.com/downloads/deta...

pa doro, kje je slovenscina !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multilanguage interface pack za xp home

Oddelek: Programska oprema
61553 (1444) mHook
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2513876 (12819) SaXsIm
»

Xp slovenski vmesnik

Oddelek: Operacijski sistemi
352170 (1632) poweroff
»

MUI language pack English download kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
65208 (5118) McHusch
»

problem z: XP slovenian LP

Oddelek: Operacijski sistemi
92346 (2201) krneki

Več podobnih tem