» »

Kako do podatkov v raid strip 0 polju

Kako do podatkov v raid strip 0 polju

Yohan del Sud ::

Vprašanje za stručkote.

Kako do podatkov, če imate fizičen dostop do izključno enega diska od dveh, kjer so podatki zapisani v strip 0 raid polju (beri eden od diskov je pri meni, drugi neznano kje)?

Od odgovorov je odvsina mogoče prihodnost človeštva. :O

Ja, vem boste rekli nemogoče, ampak če malo pomislite, to morda z določeni orodji lahko pomeni, da npr. en file slike dobiš samo na pol, ali pa pač samo z pol resolucije, pol barvami,... Pa tekst z vsako drugo črko... Špekulirajmo...

Če ne najdemo odgovora, smo morda do poti ultimativne enkripcije.


(mods, premaknite to drugam ob priložnosti...)

SasoS ::

Vsaka enkripcija kjer ti fali pol podatkov je ultimativna. :D

zile ::

Yohan del Sud: no sej si že sam odogovoril. Meni je en disk crknil (v času IBM dtla) in ko sem "restoral" sem ven dobil recimo mp3 zmiksan iz 2 komadov. :D Ime in naslov mp3ja sta bila pravilna, sama vsebina pa |O .

BigWhale ::

Svecka, kadilo, mogoce kaksna molitev...

Yohan del Sud ::

Ok, nekaj domnev je potem potrjenih. Zile, kako orodje je potrebno potem zato, da dobiš vsaj polovične podatke nazaj. V vseh OS je tak disk "MORTE"...

zile ::

testdisk
Na disketi je bla verzija 3.8 :D .

Brane2 ::

Ne verjamem, da bos iz polovice RAID0 sploh kaj dobil. No, mogoce kake krajse filetke, ce so krajsi od dolzine stripea.

Za vse ostalo se lahko obrises.

Kar se clovestva tice, ce je njegova usoda odvisna od nebackupiranih podatkov na RAID-0 polju, si zasluzi da crkne.

dr.J ::

Yohan, a sta sta diska vsaj hitro delala? >:D

Mislim, da si ravno ti spraševal ne preveč dolgo nazaj kako je kaj z raid0. Če bi upoštaval moj nasvet, bi (še) imel podatke.

Yohan del Sud ::

Ni crknulo mi nič, prav lepo in hitro delata. Poleg tega imam naštimano da se določene mape vsakodnevno backupirajo na tretji disk.

Gre preprosto zato ker me martra firbec, ker ni še nihče kaj podobnega vprašal tu gori...

SasoS ::

Pomoje da ne dobiš nič pametnega ven ker so tudi filesystem podatki na obeh diskih (FAT tabela oz. NTFS).

darkolord ::

sej ne pise pol fajla na en disk pol pa na drugi... ampak je ponavadi precej več delov (no, odvisno od velikosti fajlov sicer)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353729 (3083) zee
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293621 (2380) element
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414157 (9761) matrix2
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212246 (2028) CaqKa
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272055 (1856) Igor

Več podobnih tem