» »

Kaj naj kupim?

Kaj naj kupim?

Gutjerez ::

Sem se odloču da si kupim novo grafično in plato.
Pa me zanima kakšno mi kaj priporočate?
Za grafično bi dal od 30 do 45 tisoč. Pa me tud zanima npr FX5600 256MB ali Ati radeon 9600 XT 256MB
Kaj je boljše?
In glede osnovne plošče.
V čem je bistvena razlika v ceni? Če bi se odloču kupiti bi kupil asusovo ali microstarovo.
Npr sem nameravu kupit eno plata za 55 tisoč. Pa me je frend pregovoril. Ker naj si kupim raje 2x po 512 rama. Pa bo bolše.
Je dobro reku.
Je v ceni zelo pomembno.
Ker če kupim kako za 25 tisoč ne pa une za 55. V čem bom prikrajšan?

Zheegec ::

FX5700, R9600PRO, najbolje pa FX5900LX.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kajzer ::

Za grafično vsekakor Radeona. Glede plate...za ker proc? Verjetno Intel?!? Js za 25k že nebi kupoval plate za intela, tam okol 35 je pa že kr solidno. Če misliš pa kake extremne OC-je delat, ti bo pa prav prišla kaka Abit IC7-max3 al pa Asus P4C800-E Deluxe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

JustVi ::

O boš prikrajšan. V čem?... nisi navedel modela

so pa tudi poceni plate zlo stabilne, če je gor dober čipset. Samo potem ni toliko zraven dodatkov (OC, SATA, RAID, kvaliteta zvočne, CD-jev, adapterjev, kablov)

Gutjerez ::

No naj povem...
Da računalnik bom imel za igice, filme, za net, pa take stvari. Nič nebom nevem kaj počel z njim da bi ga navijal pa to.

Drgač pa Bi mel intela to itak. Tja ene 2.6 ali 2.8.
Pa pol verjetno kako asusovo plato. Kr kot sem slišu je asus zelo dober a je res tako?
No za grafično? Torej je ati bolši?
Torej če bi se odloču za atija R9600PRO bi blo dobro?

Da bi bil prikrajšan. To sem mislu tako. Da kupim plato npr okrog 25 tisoč. Kaka je bistvena razlika med to plata in npr plato ki stane 50 tisoč.

Kaj vi svetujete? Je plata zelo pomembna ali pa bo bolje tako običajno plato in pol več ramov?
Kaj bo bolše?

kajzer ::

Moje mnenje: Plata more bit dobra, stabilna, zanesljiva, saj so vse komponente na njej in lahk maš zaradi slabe kompatibilnosti velke probleme, zato ti ne priporočam kako poceni plato. Rame itak lahk še pol dokupiš pa jih sam noter vtakneš pa je, plate pa ne moreš kr tk zamenjat (moreš to prodat, pa novo kupit, pa spet vse sestavit).

Grafična je R9600pro kr uredu.

Glede ramov...vsekakor kupi 2 modula za dual chanel.

Gutjerez ::

Saj res.
Plata je prva pol pa kar pride na njo pa je drugo.
Torej prvo je dobra plata se strinjam.

Drgač pa za rame.
A si mislu da naj kupim 2x po 512 rama ali kako drugače?

In eni mi priporočajo AMD-ja? Ker ni tako drag in ja prav tako dober? Kaj menite drugi?
Jaz vseeno mislim da je Intel razred zase.

Zheegec ::

RAM 1x 512 PC3200, več ne rabiš.
plata - Abit NF7-S ali Epox 8Rda+, odvisno koliko dodatkov rabiš.
CPU - AXP 2500+ in mu povečaš FSB na 200MHz in imaš 3200+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gutjerez ::

Torej je abit dobra plata?
In kaj je mišljeno s tem koliko dodatkov rabim?
Kaj pa plata od MSI-ja in asusa niso tako dobre?
Pa kaj je važno pri nakupo plate?
Na kaj sem naj pozoren?

boštjan ::

vse te tri firme plat so ok,za AMD system se po moje najbolj splača nf7-s od abita,asusova pa prednjači v intel system,P4P800 ali dražja varianta P4C800.MSI pa je zlata sredina.Poglej si malo teste,pa sam predsodi kaj rabiš:plato za navijanje,plato z 2 mrežnima,mora met SATA ,RAID itd.

delfinus ::

Predvsem bodi pozoren na to koliko uporabnikov ima kaksno plato in kaksni so njihovi odzivi. Dva hita v SLO za AMD CPUje sta definitivno Abit NF-7s in pa EPOX 8rda+ in obe omogocata dobro navijanje. Zakaj omogocata dobro navijanje? Ker imata veliko koristnih opcij v BIOSu in lahko nastavljas voltaze, timinge za rame v glavnem najdes sebi stabilne nastavitve. Kaksni drugi modeli imajo lahko zelo okrnjen bios kar pa otezuje nastavljanje in s tem posledicno lahko trpi tudi overclock. Ce ze AMD potem vsekakor NForce2 chipset plosce, ker z VIA bos overclocke zelo tezko dosegal. Vecina plosc ima zaklenjen PCI/AGP frekvenco, kar pomeni, ce dvigujes FSB CPUja se i sorazmerno povecuje tudi PCI/AGP frekvenca, kar mece vse komponente, ki so no AGP in PCI na visjo frekvenco in posledicno povzroca lahko nestabilnost.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kajzer ::

Za amd-ja lahk kupiš kr 1x512 rama, če pa misliš Intela nabavit, pa vsekakor 2x256 al pa 2x512. Če ne misliš navijat, je bolši nakup plate z VIA čipsetom, saj ima več dodatkov kot NF2, predvsem pa je veliko cenejša.

kajzer ::

Ne vem zaka tolk hvalite Abitko NF7-S, če ma pa probleme z množiilnikom in kompatibilnostjo ramov, ker je kr velik problem.

boštjan ::

Ne vem zaka tolk hvalite Abitko NF7-S, če ma pa probleme z množiilnikom in kompatibilnostjo ramov, ker je kr velik problem.

novi modani biosi d22 dopuščajo uporabo množilnikov 10 in 10,5,kar pa je danes že to neuporabno ker so proci zaklenjeni.O kakšni nekompatibilnosti ramov govoriš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

kajzer ::

Velk jih ma probleme, da jim 400MHz ram ne gre več kot 400MHz al pa mogoče mal več. Nekaterim grejo enaki rami na kaki drugi (lahk tut enakmu modelu plate) velk več kot drugim. Npr.: z enakim ramom na eni plati max. 202MHz, na drugmu primerku plate pa 230MHz?!

delfinus ::

Kot je povedal bostjan. Novi TicTacovi biosi odpravljajo tudi tezave z mnozilniki. Sicer pa smo uproabniki vedno nasli ovinek okrog tega da smo ali nalozili bios, ki je to dopuscal ali pa kompenzirali z visjim oz. nizjim mnozilnikom.
Kar se tice pa Ramov pa imajo vse znamke plosc dolocene probleme s spet doloceno vrsto ramov. Npr iz prve roke povem, da imajo Gigabyte Nforce2 plosce probleme z Elixir Nanya mamorijo. Sam na ABitki nisem imel problema niti s to memorijo niti s Corsairjem, ki ga imam sedaj. Omogoca mi overclock 220FSB+, visam ne vec, ker imam rad prijetne temperature in ker ne opazim vec razlike in ne vidim smisla da hodim v ekstreme.

lp, D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša socket A matična (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574235 (3122) t3hn0
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930350 (16945) Jaffa
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401473 (1166) Grey
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634752 (3906) Zheegec
»

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

Oddelek: Kaj kupiti
221165 (981) boštjan

Več podobnih tem