» »

Intel ali AMD?

Intel ali AMD?

«
1
2

witboy123 ::

Kupujem nove komponente in nevem kaj kupiti? Če Intel P4 ali AMD-ja. Dosti jih govori da amd pa nevem zakaj?
Pomagajte!

Zheegec ::

Odvisno koliko denarja želiš dati za procesor in plato skupaj.
Do 60K vsekakor AMD
60K do 80K P4 ali AMD
80-150K P4
nad 150K AMD
Recimo no :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

witboy123,a lahko prosim poveš zakaj boš uporabljal računalnik in koliko si zanj pripravljen dat.

PS:samo na znanje,če se bo kdo neprimerno obnašal,bodo njegovi odg.brisani,ker taka tema je pravi razlog za kreganje. Torej bili ste opozorjeni! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

witboy123 ::

Računalnik bom uporabljal predvsm za igrice in filme. Za procesor pa bi odštel okrog 60 tisoč.
Če P4 ali AMD pa še nevem. Kaj je boljše v tem primeru in za tok denarja?

boštjan ::

za 60k se ti definitivno P4 z 800FSB splača,sploh če se spraviš še navijat.samo pol vedi,da tudi plata za intel stane okrog 45k

witboy123 ::

Za procesor bom vzel INTEL PENTIUM 4 2800 MHz, S478, box, 512k, 800
Kaj pa vzeti za plate? V čem so bistvene razlike pri platah? (boljša-slabša) Kaj bo men za ta procesor najbolj primerna?

boštjan ::

vzemi 2,6GHz inačico za 52k-> tukaj,plato pa
P4P800/Deluxe P4,Intel 865PE,800FSB,Dual DDR400,5xPCI,AGP8x,8xUSB 2.0,SB,LAN 3Com 1Gbit,SATA,FireWire,RAID za 41k-> ista trgovina

frenk ::

witboy123: če boš dal tolk dnarja za comp predvidevam da boš kupu tud radeona 9800fx:), 2x512MB pc4000 ram in še kej podobnga:D

bili_39 ::

Danes so imeli v Hoferju akcijo: P4 3 GHz, ATI 9800XL (?) in še kup dobrot (wlan, dvd pekač, čitalec kartic, ...) za 1300 EURov..
Me zanima, koliko bi to prišlo pri nas?

BoLhCa ::

proc (Intel) vzemi 2.6 ali 2.4, ker se lepo navijata...
plato vzem asusko tko k je bostjan ze reku...
ram pa OBVEZNO 2x256 PC3200 ali 2x512 PC3200....

lp

DjTonic ::

Vzami P4 2.6C lahko je tudi 2.8 Ghz obvezno na 800FSB (200x4) vodilu, če maš denar:D plato vzami Asusko P4P800 Deluxe ali Abit IC7, če bi jaz kupoval bi vzel Abit IC7-Max 3. Ram najmanj PC 3200, lahko pa tudi posežeš po hitrejših modulih.


Odlična konfriguracija je tudi AMD Athlon XP 3000+ (Stane približno enako kot P4 2.8Ghz), Abit NF7-S rev 2.0, Kingston HyperX 3500 (2x256 ali 2x512Mb), če bi pa rad kaj prišparal pa kupi cenejši procesor npr Bartona 2500+ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

frenk ::

witboy123: dej celo konfiguracijo povej...če boš kupu P4 in notr dal fx5200 ti pač ni za pomagat:D

Xgeneration ::

Kupi AMD.

Je približno enako zmogljiv kot Intel, je pa kar nekaj cenejši. Za denar, ki ti ostane, si raje omisli boljšo grafično kartico ali pa zvočnike za multimedijo.

Tudi sam sem pred časom presedlal iz Intela in povem ti, da mi nikakor ni žal. Ti priporočam, da tvegaš in kupiš AMD, čeprav si navajen Intela, samo res se izplača.

Segreva se ne... Je hiter... Tudi glasen ni...

Imam
AMD Athlon 2500+ (s hladilnikom TT Volcano 9 - je tih, pod pogojem, da sam reguliraš vrtljaje s priloženim regulatorjem, saj v avtomatskem načinu brni s 4800 rpm/min, js mam pa na 3000 nastavljenga, pa je povprečna temperatura 40°C, kar je vredu)
ABIT NF7-S 2.0
Ati Radeon 9600 PRO

Res ti priporočam AMD!

boštjan ::

DjTonic,upam da veš kolko pride ic7-max3,iber drago.

witboy123 ::

Matična plošča ABIT IC7 MAX 3 je zelo dobra. Sam je pa mal predraga. Za ploščo bom vzel verjetno kot je predlagal boštjan. Saj slišu sem dosti pohval glede asusovih plošč. Kaj menite vi. Glede asusa, abita, MSI?
Kaj pa glede grafične? Nameravu sm radeona 9500. Kaj menite?

boštjan ::

Nameravu sm radeona 9500

samo rabljenega boš še dobo,zdaj se kopuje 9600pro,9600XT,9800 in 9800SE

BoLhCa ::

ploščo vzemi od Asusa, jo uporabljam tudi sam (P4C800 Deluxe) in nimam nobenih pritožb, mam samo pohvale=)

frenk ::

witboy123: dej za foro povej kva maš za eno konfiguracijo trenutno naštudirano(nujno omeni ram, grafo, proc in plato)...me res zanima:)

witboy123 ::

Kaj si nameravam kupiti. Ok:
procesor INTEL PENTIUM 4 2600 MHz, S478, box, 512k, 800
Osnovna plošča: Asus P4P800 * S478, 800, D400, a8x, 5.1, lan GB, S/ata, i865
Ram: RAM 2x 512 MB DDR DIMM PC 400 MHz
Grafična: RADEON 9600 256 MB DDR, agp 8x, tv, pro (sprva sem hotel 9500)
Disk: 120 GB, WD Caviar 7200 rpm, Special 8 MB, S/ata
Evo to je to kar mam v namenu da bi kupo. Pa potem seveda še druge stvari ki manjkajo.

Kaj vi menite o tem? Ali kaj spremeniti?
P.S. v reviji SWPover sem bral glede osnovnih plošč in da MSI ponovno zmaguje. Kaj menite o tem?

frenk ::

aha...in zakaj ne kupiš radeon 9800xt??:\

pa ram tud lahko mal bolši kupš...ne samo pc3200:)

sej dnarja maš verjetno preveč glede na to da intela kupuješ:D

p.s.: pa raid si tud omisl...seveda 2 x WD raptor>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Zheegec ::

Grafo vzemi ali R9800 ne-PRO (je relativno poceni) ali pa R9600PRO 128MB (ne pa 256MB)
Disk vzemi Maxtor xxxGB SATA 8 MB
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

če nimaš dost denarja da se z njim preseravaš je nakup intela skoraj brezvezen...pri nakupu amd-ja prišparaš denar, ki ga nameniš za nakup boljše grafične...ti pač hočeš imeti dobro price/performance razmerje in AMD to JE...ne vem pa zakva si se tolk zapiču v intela...sej proc ni tolk pomemben za igre kot grafa:\

BoLhCa ::

Frenk: Torej vsak tuki k ma Intela, se zate preserava?! aha, zanimiva teorija...
morde je pa dolg casa (tko k jst) sparou, de si je lohk kupu Intela, in ne sr.... od AMD-ja...
Pa ne mi zdej zacet, kej od AMD-ja nakladat, k mislim da sm bil jasn glede tega...
Pa rame ce ne bo navijal, je cist dobre izbral...

lp

witboy123 ::

Glede amd-ja in intela. Jaz kot mislim pa kot sem bral članke teste je intel boljši. Res pa da je amd-je cenejši pa potem seveda tudi manj kakovosten kot intel P4.
Npr Athlon 64 3200+ in Intel Pentium 4 3,2 GHz
Amd je 64 biten intel pa 32 pa večinoma intel zmaga. Le v nekaterih testih je majčkeno amd boljši.
Kaj pa bo ko bo še intel imel 64 bitne procesorje. Že zdaj je zelo dober pa večinoma boljši, kaj bo pa še takrat.

Seveda je ta Athlon 64 3200+ dober, sam vseen mal privarčujem dnar in kupim intela.
Mislim pa da vsak ki je že sprobu dobrega amd-ja in dobrega P4 ve pri čem je.

Po moje vsaj ki ima amd-ja ga seveda hvali.

A se mogoče motim?

boštjan ::

če gledaš razliko med 64bitnim athlonom in 32bitnim intelom,pol res raje intel.64bitni proc bo prišel v veljavo,ko bodo tudi aplikacije pisane na 64bitni tehnologiji.amd pa ziher ni slabše kakovosti.

witboy123 ::

Ja no če ni nč slabši zakaj je pol to vse tko da so amd-ji cenejši, pa tud večina folka je za intela (da je boljši).
Torej se pravi da se trenutno amd in intel nekako izenacena? Sam nevem pa kaj ima amde boljše od intela?

Zheegec ::

AMD je boljši v cenejšem segmentu - malo denarja za CPU, pa dobro se navija, pa dobiš performanse P4 3.2GHz :D
AMD je tudi boljši v strežniškem segmentu, pa v workstation segmentu, pa tudi dober je za superračunalnike (like Red Storm - najhitrejši superračunalnik bo naslednje leto!) - seveda to K8 (Opteron, Athlon 64, Athlon64 FX), ne pa K7 (AXP in prejšnji).
V ostalem je P4 boljši :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

para! ::

Frenk, zakaj si tako zelo želiš prepričat vse, da je Intel slabši od AMDja, čeprav temu ni tako?

Če ima človek dovolj denarja, da si privošči Intela si ga kar naj, zgrešil ne bo, sistem pa bo hitrejši kot AMD. Basta.

Drugače pa, witboy:

-P4 2.6C/800
-ASUS P4P800 Deluxe
-2*256MB Twinmos/Winbond
-Disk po želji
-R9600PRO
-dovolj močan napajalnik (400W+)

To ti je osnova. Potem pa se odloči, če rabiš morda še DVD snemalec in ostalo šaro.

LP
Death before dishonor!

para! ::

witboy, vedeti pa moraš, da AMD po sami kakovosti ni nič slabši od Intel-a. AXPji nimajo heatspreaderja, kar pa tebi, ki ne boš sam sestavljal PCja, sploh ne koristi.

Pač, izbira je finančno pogojena.

LP
Death before dishonor!

para! ::

Witboy, na 64 bitne AMDje (AFX, OPT,..) se ne oziraj. Izbiraš izključno med AXP in P4. That's it.

Do naslednje nadgradnje seveda.

LP
Death before dishonor!

BoLhCa ::

jazz: govoril si in povedal si=))
jst bi sam se dodal, da glede plate lohk pogledas se za abitko IC-7 in pa asusovo malo bolj obdarjeno razlicico te plate in pa i875 cipsetom gor Asus P4C800 Deluxe...

lp

frenk ::

ATHLON XP 3200+ (2.2GHz) BOX Barton 69.900 83.880
ABIT NF7-S nForce2 +SB+LAN+SATA+FW 26.500 31.800

ASUS P4P800 DLX 865PE DDR +SB+GBL+FW+SATA 39.900 47.880
INTEL Pentium 4 2.8/800 512kB BOX 55.000 66.000


witboy123: zdej se pa odloč kera kombinacija ti bol paše:D

BoLhCa ::

in frenk reku je da bo kupil 2.6 in ne 2.8ghz tko k si ti navel!!
in model 2.6 stane pa 55k, tko de ne nabijej s cenami.

frenk ::

INTEL Pentium 4 2.6/800 512kB BOX 46.000 55.200
ASUS P4P800 DLX 865PE DDR +SB+GBL+FW+SATA 39.900 47.880

ATHLON XP 3000+/512 (2.17GHz) BOX Barton 55.000 66.000
ABIT NF7-S nForce2 +SB+LAN+SATA+FW 26.500 31.800


no sej tukaj tud ni za razmišlat:D

Zlate ::

Witboj123 naj ti povem poenostavljeno primerjavo procesorjev z avtomobili. Torej glavna razlika med ameriškimi in evropskimi avtomobili je bila v razvoju. Medtem ko so se Evropejci trudili z razvojem in tehnologijo, so Američani le večali prostornino motorjev, da so tako pridobili moč, ki so jo imeli evropski avtomobil z veliko manj kubiki.
Mogoče opaziš kako podobnost v primerjavi med AMD in Intelom? Veliko hertzov za enako zmogljivost.
Le da je še ena razlika. Ameriški avtomobili so bili vsaj cenejši, Intel pa je nerazumljivo dražji.
Če hočeš Versace ga pa le kupi.

Priznam pa da je dejstvo, da vsaj v večini primerov Intel procesorji delajo dalj kot AMD, TODA ali ti kaj pomeni če ti bo delal AMD 5 let, Intel pa recimo 7,8...? Takrat bosta oba tako ali tako zastarela in ko bom jaz takrat kupil novi AMD procesor, ki bo novejši in seveda neprimerno boljši od tvojega Intela, mi bo skupna cena znesla približno enako kot tebi za en sam procesor!

Zato bodi pameten in raje kupuj z glavo in ne z denarjem. To, da imaš denar je le še lep bonus in večja izbira.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

CallMeAl ::

tale test pravi, da je Intel v tem cenovnem razredu praviloma hitrejši. če jaz prav razumem, se splača kupovati Athlone 2500+ do 2700+ (Barton, seveda) za okoli 30k, medtem ko je za večje denarje P4 boljša alternativa. spet pa je važno, da kupca ne zmedejo AMDjeve zavajajoče PR oznake.

LP

frenk ::

ne razumite me narobe...intel je ql tudi malo počasnejši intel bo dobro delal ampak ne vem zakva nebi kupil hitrejšega AMD-ja za ISTI denar


jest sm svoje povedal zdej grem pa spat...koneckoncev mi je vseno kaj kopujete:D

Zlate ::

Naj še dodam, da sem sam kupil računalnik pred 5imi meseci in sem se tudi odločal med Intelom in AMD. Denar mi tudi ni bil problem (hvala bogu) in sem se odločil takole:
Epox 8 rda3 plata
Barton 2500 proc
Thermalright 947U hladilnik
2x TwinMOs WinBond 512 RAMa
Seagate SATA 120 disk
Gigabyte 9700pro grafa
Antec LanBoy ALU ohišje (350W)

Pa to da imam AMDja ne pomeni, da ga moram hvaliti. Dejstvo je, da je AMD boljši nakup, če pa bo to kdaj Intel - takoj prešaltam, ker nisem pripadnik nobenega "tabora". Vsi tako ali tako hočejo od nas le denar.

Še nekaj. Prebral sem da hočeš WD SATA disk? Ne priporočam. Raje Seagate ali Maxtor ker sta res SATA diska, na pa IDE z notranjim vmesnikom kot je WD!

CallMeAll: Verjetno je res za večje denarje boljša izbira Intel, toda ta "večji denar" naj raje porabi za grafično kartico. Se mu bo veliko bolj poznalo kot pa močnejši procesor. To pa mora priznati vsak ne glede na to za koga "navija".

witboy123 ::

Ja vse to je res. Samo nerazumem pa nekaj. Če nekateri trdijo da je amd-zakoj pa boljši pa take fore.
Zakaj je potem intel toliko dražji?
Potem sem pomislu na pregovor. " Mal denarja malo muske"
Torej kako pa je s tem? Zakaj naj bi bil amd boljši če je cenejši? Prosim za razlago.

P.s: Če kupim Renaulta za 5 miljonov (AMD), je boljše kot pa če kupim BMW-ja za 12miljonov? (P4)

Zheegec ::

AMD ima slab marketing, ki ljudem ne zna povedati da je AMD konkurenčen, potem pa spuščajo cene :D
Dejansko je to tudi res, po performansah je AXP 2600+ slabši od P4 2.6GHz "C" (HT ter 800 FSB), samo ta razlika je takšna da je na oko ne boš opazil, boš pa opazil razliko v ceni :D
Če se ti gre res za tisti maksimum si kupi P4 pa je, ali pa XP2500+ ter Abit NF7-S varijanto, ki jo itaq lahko po želji lepo navijaš.
Po drugi strani - je pa lepo da čim več denarja porabiš, ker to koristi gospodarstvu, tako da se odloči sam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

=Exceed= ::

Če kupim Renaulta za 5 miljonov (AMD), je boljše kot pa če kupim BMW-ja za 12miljonov? (P4)

V tem Renaultu se boš vozu lih tko dobr če ne še clo bolš kot pa v BMW-ju. V žepu ti bo ostalo 7milijonov katere boš pa pognal za Kribe:D pa še brez skrbi boš, da se boš zjutrej zbudu v prazno garažo (veš kaj mislm)!!!

witboy123: sem opzu, da so teb bl številke všeč (lepo se sliš 2.6; 2.8 GHz- Intel) sam kaj ko boš za 1GHz ''hitrejš'' procesor, plato dal 3x več $ v špilu se ti bo pa poznal do 10%.


Še vedno je pa tvoja odločitev.

Lp

Zlate ::

He he. Ni dobra primerjava.
Ti si primerju VIA procesorje (Renault) z Intel procesorji (BMW).
Primerjava na mestu bi bila, zakaj je Intel (BMW) dražji od AMDja (AUDI), kajneda?

Drugače pa: Intel je dražji zato ker preplačaš IME, tako kot pri npr. prestižnih znamkah oblačil (Versace, Dolce & Gabana...) kjer za isto kvaliteto plačaš nenormalno višje cene.
Take cene pa bo Intel držal toliko časa, dokler se bodo našli neumni ljudje ki bodo ta denar plačevali.
Ampak ne me takoj napasti, češ "kaj a zdaj sem pa neumen ker imam Pentiuma". Logično je da izbira mora biti in če se nekdo pač odloči, da hoče imeti Intel, hej kdo sem jaz, da mu to preprečim?
Ljudje bodo pač še naprej kupovali drage znamke zaradi imena. Pa čeprav niso NIČ boljše!
Hočem reči, da če bi ti dal dva računalnika brez da bi vedel kateri procesor je v katerem, pri normalni povprečni uporabi NEBI opazil razliko, čeprav bi bila razlika v ceni dokaj velika.
Razumljivo?

PS. Ponavljam: Intel = BMW, AMD = AUDI
BMW je v glavnem nekaj dražji od Audija, kar pa niti pod razno ne pomeni, da je boljši. Stvar okusa.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zlate ::

=Exceed= se popolnoma strinjam s tabo! WitBoyu123 so všeč številke:D !
Samo zdaj ve še več. Na temi AMD 2.6 ali P4 2.6 trdi, da je Intel boljši?!? Ne vem zakaj pol sprašuje ljudi za mnenje, če že vse ve. In to "utemeljeno" seveda!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlate ()

[SkA] ::

Jez bom tko reku.. osebno sem bil dolgo časa fen AMDjev, ker jim je ratalo z Athloni za manj denarja prekosati Intla. In potem smo šli v nakupe.. VIA chipset.. bad idea. Sicer groznih težav z njim nisem imel ampak bile pa so - enkrat z 4in1 delalo super, spet drugič bolje, če ne bi namesti.

Zdej spet mal šaltam, na Intla. Enostavno se mi zdi chipset boljši. Je pa res da je zdej še nvidia naredila svoje, pomojem bolj kvalitetno kot VIA. But still. Intel ima definitivno pri tem prednost, če ne drugega zaradi svoje dolgotrajne pozicijo na trgu (kar se recimo same sodelave z proizvajalci tiče).

Zlate ::

Hmmm... AMD odlično sodeluje z nVidio, Intel pa v jok:'( ...
Drugač pa je Intel naredil nabor plošč 865, 875 največ zaradi odličnih plošč nForce 2, samo mu ni kaj preveč zaleglo ker je tu že nForce 3!
Z odgovorom je bil prepozen.
Potem se je enako zgodilo ko je AMD napovedal 64 bitne proce. Intel je v svoji vsemogočni vzvišenosti prerokoval, da v tem ni prihodnosti. Potem pa ko je uvidel da AMD seka, pa na vrat na nos Extreme Edition! Pa zakaj mu bo ta Edition, če je itak boljši?!? -> Spet prepozen!

Največji štos pri vsem pa je, da bo AMD64 res zadihal šele z 64 bitnim operacijskim sistemom (ki ga je MS že napovedal) in kaj bo šele takrat?

Še enkrat pa poudarjam, da nisem fen AMDja kot bi se lahko mogoče sklepalo. Dejstvo je, da je AMD boljši nakup, ko in če pa bo boljši nakup Intel oz. kakšna druga morebitna firma:\ , bom nakupoval pač njihovo robo.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

frenk ::

tkole je: kot prvo ne moreš primerjat recimo 2600+ in 2.6G, ter 2800+ in 2.8G...primerja se dva procesorja, ki staneta enkao, pa še to ni čist praou, ker boš dal za intel plato več kot za AMD plato...torej je treba gledat koliko boš porabil za plato+ procesor in tak primer sem dal že zgoraj...sej ko grete v štacuno verjetno tud gledate da boste za določen denar dobili čimveč:)

witboy123: in zakaj je intel dražji in počasnejši?...jah ne vem in v bistvu mi je čist vseno dokler bo AMD za isti denar delal bolje kot intel bom kupoval AMD-ja ko bo pa obratno pa intela...pri procesorjih se ne gleda na kvaliteto izdelave, saj ni nobenih mehanskih delov, ki bi se lahko obrabli...vsak procesor bo sigurno deloval vsaj 3 leta in v toliko časa ga boš pa že menjal...gleda se samo na hitrost oz. koliko je en procesor zmožen narediti v določeni časovni enoti

no ja:\

sam se odloči:D

naj še enkrat povem: intel ni zanč, samo AMD je pač boljši:D

zakaj pa je linux cenejši od windowsov?...je morda slabši:D

XboX ::

Te se pa plüg Pa dajca kujpe nikše AMD Kurčeve

frenk ::

tole pa men zgleda nekam skandinavski jezik:D

translate please:)

BoLhCa ::

bi blo res nujno tole mal prevest:)

frenk ::

verjetno se je tip registriral samo zato da nam v tej temi nekaj pove...torej more bit nekaj pomembnega:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401473 (1166) Grey
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105363 (3732) JohnyB
»

Athlon 2.6 ali p4 2.6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523239 (2636) asPeteR
»

Preden pošljete sporočilo v forum, ...

Oddelek: Novice / Procesorji
361908 (1908) mrTwelveTrees
»

Kakšna se vam zdi ta konfiguracija?

Oddelek: Kaj kupiti
411378 (970) Samuel

Več podobnih tem