» »

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

mckiller2000 ::

Kaj priporocate??!!??:\

Nameravam kupiti novo plato, proc pa graficno.
Proc bo definitivno Athlon, grafa pa GeForce.
V mislih mam naslednje:
- plata MS-KT6 Delta (Socket A,FSB 400, VIA KT600 Chipset, do 3GB DRAM-a)
- proc (najmanj) AMD Athlon XP 2400+
- graficna GeForce FX5600 128MB DVI/TV-OUT

Jst sm to izbral glede na razne teste "strucnjakov" zdej me pa zanima se vase mnenje :D

P.S.: Hvala ker prispevate k operaciji zverine in boljsi kondiciji le-te. :))

Grimlord ::

Ni slabo.... kaj pa RAM ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

ne bi raje vzel plate na nForce2 čipsetu.zaenkrat najbolja izbira za amd system

Grimlord ::

Standard dober AMD sistem: ;)

Abit NF7-S
Barton 2500+
ATi 9600 PRO 128MB
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

mckiller2000 ::

RAM. Mam 256 SDRAM-a sam ta ne pase, tko da bo tut to treba na novo. Ja mislm da, ce ze grem u visave da grem se z ramom tko da pod giga ne grem. Bi kr 3x po 512 MB PC3200 400 MHz TwinMos RAM. Ma se hladilnik gor.

Glede NForca pa tko: je cisto isti kot KT600 sam da je slednji mal cenejsi. Ce ma pa kdo kaksen res dober razlog, zakaj naj kupin nForce cipovje naj mi pa pove. Vsako mnenje je dobrodoslo.

ganzi ::

giga pa pol rama?? (za kaj pa ti uporabljas kompjutr?)

Nforce2- večina nforce2 plat ima boljšo zvočno, procesorji tbread so odklenjeni, ni težav pri navijanju ker je ferkvenca pci zaklenjena, pa recimo dual ddr)

boštjan ::

ni težav pri navijanju ker je ferkvenca pci zaklenjena, pa recimo dual ddr

ne pozabi da tudi AGP frekvenca je zaklenjena,nForce2 čipset je faster od kt600,pri dual DDR ne profitiraš kaj dosti.nVidiin soundstorm je ziher 100X boljši od integrirane zvočne,ki je na KT600.tako da če si misliš kupit kaki audigy2+kt600 plato te ziher dražje pride,kot pa če kupiš nForce2 plato s soundstormom

ganzi ::

nforce2 vsaj majo dual ddr :D
(drgač je pa res malenkostna razlika)

Zheegec ::

Jao giga pa pol RAMa. Zakaj boš pa to rabil? Če boš za igre ti povem, da imam 512MB RAMa in je (zaenkrat) za vse špile to preveč!
Torej, vzemi naslenje:
Abit NF7-S imaš mrežno, zvočno (soundstorm), ter SATA.
AXP 2500+ Barton -> seveda s tem CPUjem MORAŠ navijati.
512MB PC3200 Twinmos/Winbond - 512MB RAMa zaenkrat več kot dovolj, ko boš rabil 1GB boš pa še eno palčko dokupil, pa še dual DDR bo.
R9600PRO - pač boljši od FX5600Ultra, tukaj ni debate.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mckiller2000 ::

Zvocno mam ze svojo (6 kanalno) tko da mi je cist usejen kaksna je (ce sploh je) na maticni. Mrezno mam tut tko da ne rabm integrirane. Glede RAM-a pa, ok mogoce sm mal pretiraval. Ampak dva modula po 512 pa bo. Sej ne samo za igre ampak ce ze nabavlma ornk komponente bom pa se RAM-a kupu da bo mir za en cajt.

Vidm da kr predlagate Abitovo mamaplosco NF7-S pa Bartona 2500+. Po tem sklepam da je kr vredu pa da se splaca to nabaut.

mckiller2000 ::

Ej, kateri hladilnik mi pa priporocate. Jst sem sprva mislu na Zalmanovega CNPS 7000A (tist ta okrogel, ne tak ko pentlja). Sam sm pol na Zalmanovi strani vidu, da ne gre na Abitovo NF7-S. Tko da bom rabu kej druzga. A 6000 bi sla gor, pa bi dost hladil.

No v glavnem-rabm en hladilnik k gre na socket A pa da bo sol na maticno pa da mi bo dost hladil Bartona 2500+ (pod 30°C)

Zheegec ::

Hehe, pod 30C pa imaš samo vodno :D seveda če govorim o full load.
Drugače pa je Zalman 6000AlCu kar kul, lahko vzameš samo Cu verzijo, samo je ful težka. RAM pa vzemi kar 1*512MB, ko boš rabil več boš pa dokupil. 1GB RAMa je bedarija za igre. če bi imel pa server...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

mckiller2000,kolko sem slišal zalman 7000A gre na to abitko,z malo moda.drugač pa SK7+ 80mm vent, SLK 947+ 92mm vent.al pa volcano 11+.lahko pa počakaš na volcano 12.
Aja pa glede grafe.Pravkar so ven prišli novi geForci,5700ultra in 5950ultra.In mislim da 5700ultra zgleda prav obetajoče.Samo bo treba še malo počakat na to grafo.

mckiller2000 ::

Ne, 7000 zihr ne gre na to abitko, ker ne gre na socket A. Ne mislm pa improvizirat ko neumen da bi ga spravi gor. Rajs pol kupim 6000-ko ce ze praute da gre gor.

Ja tko, jst sm zvedu kar sm rabu. Hvala :))

Ce mate pa se kaksne nasvete jih bom pa vesel.

boštjan ::

Ne, 7000 zihr ne gre na to abitko

zalman 7000 res ne,7000A pa gre,kot sem pa že rekel,da z malo modifikacije.

Zheegec ::

Zalman 7000A gre na SocketA plate, 7000 (brez A) pa ne gre, poglej na Zalmanovo stran.
Je pa treba Zalman 7000A malo spiliti ob strani, da gre na Abit NF7-S, ker je 7000ka zelo široka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Grrr, Boštjan >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mckiller2000 ::

Ne mislim nc pilit. Ce ne gre zlepa ne bo slo tut zgrda.
Sm ze najdu druzga. Tko k je reku boštjan- TT Volcano 11+
Sam a dost hladi proc?
Z 4800 obrati bi mogu, ane?
Pa na plato tut gre BREZ PROBLEMOV. (al se motm :8) )

Zheegec ::

da:D
da:D
gre:D
Nč bat, samo problem je, ker je stvar "malo" glasna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Z 4800 obrati bi mogu, ane?

u 4800 obratov je prekleto preglasno,3500 je še znosno

chilloutman ::

čisto takole povem;

prej sem imel vulkanota 11+ in sedaj leži w skatli, nisem bil zadovoljen z njim.prvic je preglasen, na 4800 rpm se dere kot napol ubita zval, kot drugic: hladilo ni nevem kaj. temperatura amd 2500+ je bila od 49-56 stopinj.v kisti sem imel 3 vente, ki so sistem ohlajali na zlo dobrih 25-30 stopinj. V bistvu vulkano 11+ sucs vsaj zame).In kaj sem pol naredu?

Kupil sem slk 947u in zraven 92mm ys-tech vent, zmontiral gor in sedaj je mir.Temp. navitega kompa na 2200 mi ne presega 41 stopinj (ohisje pa je antec 1080).
priporočam nakup slk 947u, ker je edn najboljših zracnih hladilnikov ta hip.

sistem:
amd 2500+
abit nf7-s rev 2.0
2x256 corsair 3200 (400)

Lep dan se naprej...

mckiller2000 ::

No hrup bi res bil mal odvecen. Sicer mam 6 ventilatorjev v ohisju. Sam mam multifan controller tko da se jih da utisat. Na kontroler se da tut od proc-a vent sam ce ga dam na manj obratov je sicer tisji sam pol je tut slabse hlajenje.

Vidm da pol volcano ne priporocate. No, a pol poznate kaksen hladilnik (z ventilatorjem seveda) ki:
1. Gre na abitovo maticno NF7-S (socket A)
2. Zadovoljivo hladi Bartona 2500+
3. Ni prevec glasen
Aja pa najpomembnejse: brez kakrsnih kol modulacij, piljenja, posebej kupovanja reber pa venta ampak da je vse skupej!!!

boštjan ::

kmali bo volcano 12 na voljo,za okoli 8500


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422254 (1469) overheat
»

cooler za AMD

Oddelek: Navijanje
281326 (891) MEDENA
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594090 (3245) Sami
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231306 (973) boštjan
»

Konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
8863 (802) Zheegec

Več podobnih tem