» »

Linux

Linux

Monster ::

zanima me kateri linux je najboljši(za začetnika), kako se na njem programira(ale je notri C, je dodan urejevalnik itd.), kaki linki in pa predvsem kao narediti BOOT meni za linuxa in windowse(nuca familija)..:|

JeDo ::

UUUU stari težko vprašanje, jaz uporabljam Slack 7.0 zaenkrat jedro 2.2.17, zraven je emacs (urejevalnik) pa vse knjižnice za compilat programe, za lilo (linux loader), pa imaš tako zraven, tako da z njim lahko vpravljaš z več OS-ji!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

GodStyler ::

Če mene uprašaš, le za začetnika RedHeta 7.0 najboljša odločitev za začetnika. Ma grafičn okolje pri instalaciji in vbistvu je narejen ravno za začetnike. Če pa hočeš kej bolžega, ti pa svetujem Debian 2.2. Zadeva res rula, sam je pa text mode pri instalaciji. Kar se tice pa bootanja: Jest uporabljam System Commandre 2000. Grafičen booter.

simon ::

Zacetnikom naj bi bila namenjena Corel-ova distribucija a si v.. ce se kaj zalomi. Zato ti toplo pa priporocam zadnji Mandrake. Debian, Slack ipd so bolj za iskusene.

simon ::

Aja, pa Mandrake uporablja dosti prijazen Grub za boot meni, kjer izbiras z kurzorskimi tipkami in ti ni potrebno tipkati operacijskega kot z lilom

norvalk ::

glede boot menujev ti priporocam, da si ogledas http://vseved.net - rubrika vseved@linux, clanek boot or not to boot ;)

lp

MoDeR ::

Najenostavnejši je definitivno corel linux je pa tudi najbolj butast :D Grafično obogatena in kar luštna za začetnike sta RedHat in pa Abit-Gentus Linux. Mendrake pa še nisem probal. Kar se pa tiče Slacka je pa carski samo skrajno neprimeren za začetnika sploh če prihajaš iz kakšnih windowsev ker je textoven.



Sicer kaj pa jaz sploh vem jest mam win2k :D:D:D
Lp,
<br>
MoDeR

Loki ::

Jest ti predlagam SuSe.

Monster ::

Ej hvala fantje za vse informacije!!
sicer pa mi sedaj pomagajte z na sveti pri instalaciji. kak naj razdelim particije..
in mi dajte nekaj linkov

Moj cilj je da bi imel na compiju naloženo LINUX in Winse...

Pa da bi seveda obvladal programiranje v linuxu
:\

PaJo ::

Particije naredi nekej tako da bos mel doolj placa recimo enih 2Gb bo vec kod dovolj potel pa se rabis ene 128 Swap-a, kar kar afajn pomaga sistemu. In to mislim da bi bilo vse, kar se pa tice dual boota pa se bos verjetno malo moral poigrat, sploh ce mas w2k:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

kuntek ::

Večina distrubucij tako uporablja LILO za dual boot, ki se ga instalira na koncu.
za začetnike pa je trenutno najboljša SuSe 7.0 distrubucija (maš opis v zadnjem Monitorju).

Monster ::

Mi bi lahk kdo skopiral SuSE 7(pro al navadno).8-O

JeDo ::

Khmm jest nimam suseja mam pa slack 4.0, 7.0, 7.1, pa gentusa, pa corel-linux (tega ti odstopm) pa Turbo linux Workstation&Server varijante.

?e kej od tega rabi?, ti lahko po?ljem, ti pa povem po lastnih izku?njah, da tiste distrbucije katere se bos prijel bos naprej tudi uporabljal. Jaz se slacka dr?im ?e od za?etka pa mi zelo ugaja, tako da je odlocitev tvoja!!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Loki ::

A ma ker od teh Linuxov, k so bli omenjeni v tem topicu NTFS podporo?

Monster ::

Ja daj mi SuSe 7 če maš bilo kerega

za naslov mi pošlji na mail tilenturnsek@slomail.com

Se boma tam zmenla kako in kdaj :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554743 (3703) mile
»

Kateri distribucijo Linux-a imate oz. katerega naj izberem?

Oddelek: Operacijski sistemi
271364 (988) SLOWWWeb.net
»

redhat vs. mandrake

Oddelek: Operacijski sistemi
8961 (810) zetko
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201824 (1650) twosocks
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372342 (1821) Cr00k

Več podobnih tem