» »

Katero grafično višjega cenovnega razreda? Ali počakati?

Katero grafično višjega cenovnega razreda? Ali počakati?

_spirit_ ::

Pripravljam se na nakup nove grafične, ciljam predvsem na Radeona XT. Pa me zanima katereta proizvajalca je najbolje vzeti. Ker baje da se Asuska slabo navija. Kako pa grejo ostale?

Druga možnost je, da bi počakal izid novega Radeona oziroma nove Nvidie. Kaj mislite vi?

Zheegec ::

R9800PRO se splača če kupuješ grafo višjega cenovnega razreda, R9800XT ali FX5950 je čista bedarija.
Lahko pa tudi čakaš na R420 in NV40, ki prideta nekoč v aprilu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_spirit_ ::

Katerega proizvajalca pa je najbolje vzet?

glinik ::

Ah kupi Radeona 9800PRO, dokler jih še imajo !!!

Nove grafe bodo bolše za 10-15%, njihova cena pa bo dupla. Na XT pozabi , saj je predraga, za to kar ponuja.

Če si pa interesent za 9800PRO, ti jo še mogoče lahko zrihtam.

Lp

_spirit_ ::

Kako misliš "zrihtaš"? :\

JustVi ::

"zelo bom razočarana, če ne bom 100% hitrejša"

NV40

P.S.

do mojih video sposobnosti sploh ne omenjam

če boš mene čakal boš še kar nekaj časa sam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

GUFY ::

Zakaj bi pa spolh rad menjel grafo, saj je ta ki jo imaš sedaj zelo dobra, pa še poceni si jo kupil.:D

Loki ::

kaj pa je narobe z 5950?
se bolj splaca 5900?

kaksne so sploh razlike med slednjima, da 5950 upravici 2x vecjo ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

GUFY ::

Loki: NE.

boris22 ::

glinik za kolko pa jo lahko zrihtaš?Jaz gledam tega 9800 pro da bi kupu enkrat do maja.Dokler še lahko dobim ivo nazaj.Zaenkrat je v Trstu ceno 252 eura (cena z ivo),na bolhi dobiš za 62.000 novo z garancijo zasledil sem pa tudi že za 55000 sit.(z garancijo seveda).Kaj mislite da junija jih že ne bo več.Za 50k sit pa dobiš 5900lx samo rajši dam še 10k sit pa imam 9800 pro.

ČIP 008 ::

Tudi jaz sem se ogrel za nakup nove grafične in sicer za zloglasnega Sapphire 9800 pro.Zadevo sem si šel ogledat v Maribor.Trgovec mi je veselo prinisel Atija na ogled.V original škatli je bila vsa pripadajoča oprema ,navodila kablovje in cedeji.Mene je seveda bolj zanimala sama kartica.Vzamem stvar v roke in kar ne morem verjet kakšna beda.Kartica je res rdeče barve,rami Samsung mislim da so bili 2,8 brez kakega hlajenja na procesurju pa prav smešen ventilatorček.Pri sebi si mislim za 3 čuke si kupim pravi procesorski hladilnik pa bo,potem pa zagledam,da premore ubogi Ati samo dve mali luknjici okrog procesorja.Skratka kartica izgleda kot bi jo delali KitajskoRuski kumonisti.Ped nedavnim je negdo na forumu izjavil da je kartica vredna 30000 sit in mislim da ni bil daleč od resnice. In kaj reči na koncu:ATI ne hvala ,jaz ostanem pri MAMI nVidiji.Skratka najbolje bo počakat na kartice nove generacije NV 40!

gamer ::

ČIP 008: to kar si ti zdej napisu kaže na to da ti gledaš samo na izgled kartice ne pa na dejansek performanse...
pol je vseen če kupš kšnga lepga gf2mx... :\

[MYTiX] ::

Kaj ni boljs ce je kartica tiha? Al bi rajs sesalc od nVidie 5800, ki porabi dva prostcka za karte na ohisju, ki je kar lepa zaradi zelo glasnega ventilatorja, ceprav vsi vemo kasni so performansi.

Grey ::

Sicer tega jst ne bi naredu ampak vseen:
kupi si Radeon 9800Pro, ker so zdaj zelo poceni. Drgač pa če si bolj pristaš nVidie(in njenih superiornih driverjev) pa počaki da pride NV40 ven(v zelo kratkem času).Sklepam, da imaš vsaj 140k SIT v zalogi če mislš nabavt high-end. GeForce 59xx ti pa odsvetujem, ker v DX9 igrah pogorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradite mi grafiko na mojem starem Celeronu :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
724697 (3894) jest10
»

Katero grafično?

Oddelek: Kaj kupiti
171347 (1114) Oblivion
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985610 (3742) Dr_M
»

Nakup nove grafične kartice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503821 (2915) Caligula
»

?ATI vs nVIDIA?

Oddelek: Kaj kupiti
201165 (892) karafeka

Več podobnih tem