» »

Kupujem kvalitetno ohišje

Kupujem kvalitetno ohišje

«
1
2

Fr33man ::

Naveličal sem se svojega miniaturnega ohišja in sklenil kupit nekaj kvalitetnega in prostornega, tihega in lepega na pogled. Deloma bi bil to tudi projekt utišanja PCja. Nameraval sem zamenjat hladilnik na grafiki, novi ventilatorji,... Vse skupaj pa nameravam uporabit tudi za bodoče konfiguracije (trenutna: rampage formula, q6600, teamgroup extreme dark, 9800GTX+, enermax 650W, velociraptor).

Do zdaj mi je padel v oči: http://www.lian-li.com/v2/en/product/pr...

Zanima me če ima še kdo kako idejo, moji kriteriji:

- čim tišji
- čim lepši (brez plastike in z povdarkom na detajlih)
- da vseeno ni velik kot kak vagon, ker ga nameravam imet na mizi poleg zaslona
- da se bo dalo zapret stranice :D - pri trenutnem je tko majhen da stranic sploh zapret ne smem ker se dvigne temperatura v parih sekundah kar precej
- trenutno imam tudi Lian Li ohišje in me moti ker imajo stranica malo lufta in vse skupaj ob dotiku ropota in se trese kar res ni kul!
- zaželjena je črno obarvana notranjost - perfekcionist pač :D
- da nima ravno 10 rež za diske in pekače, ker res nisem težkokategorni pirat in čisto OK shajam z enim diskom in enim pekačem
- da se da kable čim lepše skrit + da ima kak filter za prah, ker se mi kot zakleto nabira prah zelo hiter v ohišju

Hvala za nasvete.

blackbfm ::

Pol si še tole mal poglej:
https://www.cool-pc.org/

Maš filtre pa vse te stvari za modat pa tko.

vstyle ::

Poglej kakšno Thermaltake ohišje. Gre za boljši izvedbo Chieftecha, ki sem ga prej včasih imel in je bilo res brez pripomb. Tiho veliko in lepo.

Thermaltake se mi dopade in sem ga že imel. Priporočam tole firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vstyle ()

Tr0n ::

There is only one.

blackbfm ::

Kič.

Vanadium ::

Zame mother of all cases:

 Antec P182

Antec P182



Je pa vse stvar okusa. Če pohitiš dobiš 5% popusta na antec robo v AGT

solatko ::

Poglej si Antec three hundred ohišje - v AGT-ju za 56€. Enostavno, lepo, dobro narejeno, nevsiljive diode, enostavna montaža, prostor za spenjanje kablov, tih ventilator spredaj in zgoraj, prostorno, napajalnik spodaj, tako da se ne nabira vročina v zgornjem zadnjem delu ohišja, podoben kot P182, vendar pol cenejši.

legice ::

ja lep in ne tako velik je lian li pc 7,samo kot rekel MadPanter,je to čisto stvar okusa.
 kišta

kišta


ali pa ta thermaltekov armor.res da ma slote,je normalne velikosti,lep,zračen(dost ventov gre noter) in komponente se hitro menjajo.
 kišea 2#

kišea 2#

Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Tr0n ::

Kič.

Mogoce na prvi pogled, ampak Antec Twelve-hundred ima pretok zraka kot nobeno drugo ohisje.

3x120 spredaj
2x120 vzadaj
1x200 zgoraj
=
win

Glede na to je se tudi precej tiho ohisje na low settingu.

profii ::

jaz imam nine-hundred pa je use prej kot tiho ohišje.
200mm vent imam odkloplen, spredaj imam samo enega in zadaj enega samo zaradi glasnosti.
vse skupaj se mi zdi bolj kot en lovilec za prah. grafična se mi zapaca v roku 2-4 tednov do te mere da jo moram spucati, drugače se zelo pregreva.
je pa res da je drugače zelo hladno ohišje.

LP

Han ::

Ni ga čez odlično klasiko. Gigabyte Triton 180.

Še test...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Steinkauz ::

Še en glas za P182, čeprov bi bli venti lahko tišji(za mnoge so tihi, zame ne :))
Drugač pa super zračno ohišje simple izgleda

bluefish ::

tudi moj glas za P182, še posebej s kakšnimi drugimi ventilatorji.

Tr0n ::

jaz imam nine-hundred pa je use prej kot tiho ohišje.
200mm vent imam odkloplen, spredaj imam samo enega in zadaj enega samo zaradi glasnosti.
vse skupaj se mi zdi bolj kot en lovilec za prah. grafična se mi zapaca v roku 2-4 tednov do te mere da jo moram spucati, drugače se zelo pregreva.
je pa res da je drugače zelo hladno ohišje.

LP

Zato pa so filtri spredaj pred ventilatorji. Vsaj pri Antec 1200. :)

perci ::

tudi sam si lastim p182 in sem zelo zadovoljen.

profii ::

a misliš mrežo ali so posebni filtri?
drugače je ohišje zelo dobro narejeno in overall ga lahko samo pohvalim. moti me pa predvsem tisto kar sem napisal.
sam če bi še 1x kupoval bi kupil p182 (oz. kaj podobnega) ali pa kakšnega lian li-ja. nekaj za okoli 100€ - 120€.
pogledaš kaj ti je všeč in malo pregledaš teste in se odločiš kaj kupiti.
glej da je čimbolj masivno narejeno, da čim manj trese, da je dobra postavitev diskovja, lahki za priklop/odklop, da ima kanale za kable, čim manj vijakov (use na klipsnah in patentih) itd...

*TV* ::

Tron, človek išče tiho ohišje, ti pa mu ponudiš
turbino s 6 ventilatorji.

Tr0n ::

V primerjavi z mojo prejsno Chieftech je enkrat tisja. Pri low settingih slisi samo tiho brnenje. :)

d0rK ::

Ja, stay away from Chieftech. Sem kupu ker je zgledalo kot odlicno veliko ohisje..


Stvar tako ropota da mi para zivce. Deli ohisja so za en kurac skup pritrjeni in migajo.

legice ::

eDeli ohisja so za en kurac skup pritrjeni in migajo.

to itak.že sam da je serijsko proizvoden ohišje, samo za serijsko sestavljene računalnike,že nima kaj štimat glede kvalitete.imel sem fujitsu siemens računalnik in stvar res ni bila glasna,saj je imela le 1 ventilato za disk(8cm) in čist zaprt.glede temperatur pa uporabite domišljijo:))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Dami ::

Tiho, prostorno in kvalitetno ohišje. Za nabavo v sloveniji se pozanimaj tule.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

solatko ::

Vzemi ohišje, katero ima napajalnik spodaj, ker za dosti hladno mašino, ne potrebuješ 10 ventilatorjev. Po navadi ima enega zgoraj (na low) in enega daš spredaj da ti vleče hladen zrak v kišto. Sam si lastim ANTEC three hundred in je tiho in hladno ohišje. Vsi diski so na plastičnih distančnikih, tako da s te strani ni nikakršnega zvoka, vse je pritrjeno z vijaki, ki se zategujejo z roko. Podobno je ohišju P182.
http://www.antec.com/usa/productDetails...

t3hn0 ::

se en glas za antec p182, sam glede na moje izkusnje bi raje vzel antec p190 :)
problem je s full sized graficno...spravis jo notr, a le s tezavo priklopis power zaradi zgornje kletke za 2 diska (sicer jo das lahko tud vn in uporabljas samo spodnjo kletko za diske). drugace pa ohisje super :)
pozna se da ma debelejse stranice kot ostala ohisja.
^.^

AapocalypseE ::

Jaz mam tudi ANTEC three hundred ohišje in sem zelo zadovoljen. Spredaj še ma opcijsko prostor za dva 12cm ventilatorja, ki pihata zrak v ohišje. Jaz sem si še dokupil dva taka originalna Antec ventilatorja z modro led diodo in mam dosti manjše stopinje celega računalnika kot prej z neko no-name kišto. Prej s starim ohišjem sem mel 48°C na matični zdaj pa 32°C. Disk ma 25°C. Res sem zelo zadovoljen z ohišjem.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Pri meni je bila razlike v temperaturi med staro Chieftech in Antec 1200 celih 15 C (core CPU temperatura ter temperatura v ohisju za 10 C). Kot dan in noc v glavnem.

djordjevic ::

Jaz imam Thermaltake Soprano in sem zadovoljen z njim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Blinkys ::

Še en glas za Antec three hundred. Pred dobrim mescom sem ga kupil pri demise.si za 40EUR in morem rečt da za taki denar najbolše ohišje. Dobenih težav z prahom in pa zraven dobiš kr lep kupček vijakov za ročno zategovanje. Če gledaš P/P je to najboljše ohišje na trgu. Je pa res da znajo bit ventilatorji na high nastavitvah kr glasni. Jaz jih mam na lov in mi je temp v compu padla za 8-10 C.

miha85 ::

Za novi računalnik imaš lepo izbiro! Odvisno a misliš navijat ali ne...

Lian-Li seveda je najboljše ampak za tvoje novi računalnik nepotrebno.
Jaz bi tebi priporočal:

 Antec P182 če želiš tišino.

Antec P182 če želiš tišino.


 Antec Sceleton če želiš efekt.

Antec Sceleton če želiš efekt.


 Lain Li PC-P80 Armorsuit če želiš imeti High-End računalnik.

Lain Li PC-P80 Armorsuit če želiš imeti High-End računalnik.


 Lian Li PC-7 SE če želiš imeti na mizi pa ne velikega.

Lian Li PC-7 SE če želiš imeti na mizi pa ne velikega.


 Thermaltake Kandalf LCS z vodnem hlajenju če želiš navijat.

Thermaltake Kandalf LCS z vodnem hlajenju če želiš navijat.


 Thermaltake Xaser VI LCS z vodnem hlajenju za navijane pa če želiš imeti High-End računalnik.

Thermaltake Xaser VI LCS z vodnem hlajenju za navijane pa če želiš imeti High-End računalnik.



Pri Thermalkate-u pomeni "LCS" Liquit Cooling System.
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

LOST ::

Vglavnem če hočeš popolnoma tiho ohišje ne kupovat ohišij iz tankega aluminija, ker so v kombinaciji z ventilatorji in vibracijami trdih diskov bolj hrupna kot pa kakšna bolj masivna (plastika/jeklo w/e, cheap vglavnem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LOST ()

FrancBula ::

EDEN IN EDINI:
COOLER MASTER CM690W
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

zee ::

Cooler Master Cosmos 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fr33man ::

"Lian-Li seveda je najboljše ampak za tvoje novi računalnik nepotrebno."

Zakaj pravzaprav je Lian Li ohišje nepotrebno zame??

Ne bo pa to nov računalnik, ker imam komponente že doma, in sicer:

Rampage Formula, Intel Q6600, 4GB Teamgroup extreme dark, Enermax Infinity 650W, XFX 9800GTX (nameravam vzet še T-Rad hladilnik), Creative titanium X-Fi prof. Sistem je navit na 3,2Ghz (8x400Mhz).

Antec P182 mi ni všeč, sem ga že videl v praksi, sem ga že imel namen kupit, samo mi nikakor ne potegne. Skeleton je preveč odkrit, so le mali otroci doma, mingrede kdo kak kovinski predmet vmes vrže in je kratki stik. Xaser je sicer kul, je pa ogromen in ima precej nepomembnih plastičnih detajlov, Lian Li PC-7 sem imel že kar nekaj časa nazaj mi je pa čist klasično ohišje, bi vseeno rad kaj extra.

d0rK ::

Lian-Li je Mercedes med ohisji.


Ce bi jz meu dost kesa bi takoj kupu tole.

legice ::

Lian-Li je Mercedes med ohisji.

strinjam.
če bi ga jaz imel malo več,bi si vzel armor suit ali pa
 pc-a17

pc-a17

Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Fr33man ::

Kak HW pa potem rabiš met, da si smeš kupit Lian Li ohišje :D

Očitno ostaja tale favorit: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

Tr0n ::

350 EUR za ohisje je pa malce overkill, se ti ne zdi? :)

legice ::

350 EUR za ohisje je pa malce overkill, se ti ne zdi? :)

tok sem dal za matično + procesor,ki pa sta pol cene mojega računalnika:))
čisti overlkill je,vendar zgleda kar lepo.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

d0rK ::

Jup, very much overkill. Ampak ce bi meu dnar... :p

FrancBula ::

COOLER MASTER CM690-ŽE IME VAM POVE VSE
pa tud tih je. lian li-kaj je to neka kitajska firma?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

AngelOfDeath ::

"Lian-Li seveda je najboljše ampak za tvoje novi računalnik nepotrebno."

Zakaj pravzaprav je Lian Li ohišje nepotrebno zame??

Ne bo pa to nov računalnik, ker imam komponente že doma, in sicer:

Rampage Formula, Intel Q6600, 4GB Teamgroup extreme dark, Enermax Infinity 650W, XFX 9800GTX (nameravam vzet še T-Rad hladilnik), Creative titanium X-Fi prof. Sistem je navit na 3,2Ghz (8x400Mhz).

Antec P182 mi ni všeč, sem ga že videl v praksi, sem ga že imel namen kupit, samo mi nikakor ne potegne. Skeleton je preveč odkrit, so le mali otroci doma, mingrede kdo kak kovinski predmet vmes vrže in je kratki stik. Xaser je sicer kul, je pa ogromen in ima precej nepomembnih plastičnih detajlov, Lian Li PC-7 sem imel že kar nekaj časa nazaj mi je pa čist klasično ohišje, bi vseeno rad kaj extra.



Daj malo razloži to, kaj si mislil s skeleton in da je preveč odkrit ?
edit: Slovnica

pingo76 ::

COOLER MASTER CM690-ŽE IME VAM POVE VSE
pa tud tih je. lian li-kaj je to neka kitajska firma?


Kaj pa ni kitajsko dandanes. :D
Sicer pa so Lian li od vedno najbolj čislana in sam vrh kakovosti ohišij med poznavalci. Primerjat s kakim chieftecom, TT, Antec (ki niso slabi) nima smisla.

Sam sem se zagledal v to:
http://www.mimovrste.com/artikel/241002...
... vedoč da ga bom mogel sam razstavit in nato kvalitetnejše sestavit zaradi vibracij a mi nebi bilo hudega. itak se po letu dni skoraj vsi razguncajo da je treba potopek potem vseeno opravit. :P

Nato nasmetit ustrezno število 120mm ventov na 5-7V in to je to.

pingo76 ::

Aja, trenutno imam http://www.mimovrste.com/artikel/241002... in sem zadovoljen le tisti bočni vent je šel direkt na 7V saj na 12 je bil slišen. 120mm odzadaj je šel odspredaj pred disk na 5v. 12V je tornado, 5V pa neslišen :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Kawa6 ::

S kakimi Cooler Master, Thermaltake, Antec ohišji višjega cenovnega razreda ne boš zgrešil.

Sam dam glas za Cooler Master Cosmos S.

Aja pa pred nabavo preveri koliko prostora imaš zraven mize, ker dobra in zračna ohišja so velika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kawa6 ()

legice ::

"Lian-Li seveda je najboljše ampak za tvoje novi računalnik nepotrebno."

Zakaj pravzaprav je Lian Li ohišje nepotrebno zame??

Ne bo pa to nov računalnik, ker imam komponente že doma, in sicer:

Rampage Formula, Intel Q6600, 4GB Teamgroup extreme dark, Enermax Infinity 650W, XFX 9800GTX (nameravam vzet še T-Rad hladilnik), Creative titanium X-Fi prof. Sistem je navit na 3,2Ghz (8x400Mhz).

Antec P182 mi ni všeč, sem ga že videl v praksi, sem ga že imel namen kupit, samo mi nikakor ne potegne. Skeleton je preveč odkrit, so le mali otroci doma, mingrede kdo kak kovinski predmet vmes vrže in je kratki stik. Xaser je sicer kul, je pa ogromen in ima precej nepomembnih plastičnih detajlov, Lian Li PC-7 sem imel že kar nekaj časa nazaj mi je pa čist klasično ohišje, bi vseeno rad kaj extra.



Daj malo razloži to, kaj si mislil s skeleton in da je preveč odkrit ?

to je pravzaprav ohišje,ki se ne zapre.je zmeraj odprt,ker je namenjen za overclockane in je dokaj velik.kot da bi 2 atx ohišja dal ležat enega na drugega.če se ne motim,se mi zdi da je ta veliki vent 240mm
 antec skeleton

antec skeleton

Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legice ()

Fr33man ::

Skeleton je kul, samo zame neuporaben, jaz sem navil kolikor sem mislil in to je to. Poleg tega imamo doma male otroke, ki jim je zelo zanimivo če se kej sveti ali mežika in bi mi vse prešlatal ko me ne bi bilo doma in s tem še kaj nenamenoma pokvarli - zato si ne nameravam vzet odprtga ohišja. Pa še živim ravno v centru večjega mesta v neposrednji bližini avtobusne in železniške postaje in se prah precej hitreje nabira kot sicer.

legice ::

Skeleton je kul, samo zame neuporaben, jaz sem navil kolikor sem mislil in to je to. Poleg tega imamo doma male otroke, ki jim je zelo zanimivo če se kej sveti ali mežika in bi mi vse prešlatal ko me ne bi bilo doma in s tem še kaj nenamenoma pokvarli - zato si ne nameravam vzet odprtga ohišja. Pa še živim ravno v centru večjega mesta v neposrednji bližini avtobusne in železniške postaje in se prah precej hitreje nabira kot sicer.

pametno.od prijatelja bratranec je imel pač ležeče ohišje in kolikor je počen,ga je navil preko vseh mej in hladil z zrakom.ohišje je imel odprto in parkrat je muha lepo priletela na matično ali kar podobnega in komp se je ugasnil.
p.s. muhica se mi zdi da ni preživela
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Pdove05 ::

Ce noces prevec zapravit pa rabis dobro ohisje si tega oglej http://www.mimovrste.com/artikel/241003...

na elektroniki ga dobis za 70eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

Galaxy ::

Ce noces prevec zapravit pa rabis dobro ohisje si tega oglej http://www.mimovrste.com/artikel/241003...

na elektroniki ga dobis za 70eu.


Za mene je ugly, res na hard. Ampak okusi se razlikujejo. Vzami Diablota

Fr33man ::

No kot vsak pravi g33k sem se spravil marest manjšo "maketo" da si lažje predstavlam velikost ohišja LL TYR X500. In je kul! Zadeva je precej visoka, zato pa ni tako globoka in bi ravno prav sedla na mizo.

Res da je cena kar zasoljena, ampak ohišje le gledaš ves čas in ne zastara kot druge komponente. Tako da če ne najdem nič boljšega/lepšega, najverjetneje pade TYR nekje v začetku januarja.
Kdo ve kako je kaj z venti? Tisti tovarniško nameščeni utegnejo bit kar glasni???

BuBBle.D ::

Jaz bom v kratkem prodajal svoje modificirano ohišje. Izpolnjuje vse tvoje zaželjene kriterije.

Na sledeči povezavi si lahko ogledaš ene par fotk ohišja in če te zanima si tipkava naprej po ZS.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678275 (6736) Bramac ^^
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423353 (2231) frudi
»

izbira ohišja...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272268 (1611) Toxic
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
81340 (1152) eg0ist45
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997091 (4862) Big_Al

Več podobnih tem