» »

Koliko GB disk še dela na PII 266Mhz?

Koliko GB disk še dela na PII 266Mhz?

Sebastian ::

Na PII 266MHz bi rad zamenjal disk z večjim (zdaj imam 10GB). Kolikšna je zgornja meja kapacitete diska, da bo disk v redu in zanesljivo deloval? Hvala!

Dr_M ::

to ni odvisno od procesorja, ampak od chipseta in biosa.
lohk kupis pa dodaten pci ide kontroler za 7000sit in lohk obesis gor poljubno velik disk.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ali3n ::

Zupančič - poglej na domači strani proizvajalca matične plošče - išči "bios update" - navadno tam piše kaj je bilo popravljeno v novih verzijah Biosa...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sebastian ::

Naj povem, da nisem ravno v računalniških vodah, zato ne bi rad kaj tvegal s flashanjem biosa. Kaj bi sploh rad? Rad bi priklopil "secondary master" disk za podatke tam nekje 80GB, brez komplikacij. Lahko malo več poveste o tem kontrolerju? Pa še to: Kakšen in kateri disk?
Res hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

OceanMan ::

Hmm, kakšne windowse maš gor? Starejši winsi mislim da ne podirajo diskov od 20 Gb naprej. Nisem pa zihr kako je s tem.
--Everything is in our hands--

stromar ::

Za svoj računalnik (letnik nekje 2000-2001) P3 650, vem da mi je plata podpirala plata le do 60 Gb, ko pa sem flashal mi podpira brez problema 80Gb disk. Za 3000SIT so mi flashali bios tam kjer sem kupil disk. Kontroler stane nekje 7000SIT, tako da je bolje da flashaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Sebastian ::

Imam WIN 98. Torej se bom pozanimal pri prodajalcih. Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

Mr. ::

Jaz pa imam še eno vprašanje: imam plato ki podpira ATA33 in če bi dal gor ATA100 disk bi to delalo tudi na 40-žilnem kablu?

OceanMan ::

Ti dej potem 80 žilni kabel ker če ne ti bo javljalo napako, da uporabljaš napačen IDE kabel.
Itak hitrost bo taka kukr jo plata podpira.
--Everything is in our hands--

Loki ::

celeron 400, plata bx (abit bh-6), disk 120gb.
to je pa nekako max., kar imas lahko (razen ce nabavis kontroler - ~10k).

dzajc ::

Najprej bi rad vse lepo pozdravu.

Moje mnenje je: Če kupiš disk 80Gb verjetno ne bo delal. Ni to odvisno od procesorja ampak od matične plošče oz. od biosa na matični plošči. Lahko da bi z nadgradnjo oz. zamenjavo biosa kaj naredil, vendar se mi zdi da tudi s tem ne boš rešil težavo.

Najbolje je, da vzameš denar in kupiš PCI kartico, katera podpira IDE vtič, tako kot je rekel Dr_M.

Taku je najbuliiiiiiiiiii.:)
Dx3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212224 (2005) Gutjerez
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171711 (1454) Tomay
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161594 (1393) stromar
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413759 (9363) matrix2
»

Ibm deskstar 120 GB disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
131128 (832) Heisenberg

Več podobnih tem