» »

Vpis na faks. Je važen vrstni red želja?

Vpis na faks. Je važen vrstni red želja?

Cokolesnik ::

Zanima me, ali so navedene želje pri izpolnjevanju prijave za vpis enakovredne oz. ni pomemben njihov vrstni red?

Na srednji šoli nam namreč vsi zatrjujejo, naj dobro premislimo tudi o vrstnem redu visokošolskih zavodov, ki jih bomo navedli na prijavi za vpis. Pravijo tudi, da bo imel tisti, ki bo določen VS zavod postavil na prvo mesto, prednost pred tistim, ki ga bo postavil na 2. ali 3. mesto na prijavi, ne glede na število doseženih točk pri uspehu iz mature in splošnem učnem uspehu 3./4. letnika.

Na informativnem dnevu pa so vse obrnili na glavo - pravijo, da so vse želje enakovredno ovrednotene in da je edini kriterij število doseženih točk.

Zavedam se dejstva, da sem sprejet na prvi izbrani program, za katerega izpolnjujem vse pogoje, a vendar, primer:

1. Oseba A doseže 85 točk iz uspeha pri maturi in splošnega učnega uspeha v 3. in 4. letniku. Študij medicine postavi na 1. mesto.
2. Oseba B doseže 90 točk iz uspeha pri maturi in splošnega učnega uspeha v 3. in 4. letniku. Študij novinarstva postavi na 1., študij medicine pa na 2. mesto.

Kdo bo imel prednost pri vpisu na študij medicine, če oseba B ni sprejeta na študij novinarstva ?

Za točno in verodostojno pojasnilo se zahvaljujem.

:\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Vesoljc ::

če se prav spomnim, je vrstni red pomemben
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Primoz78 ::

Je fuuul pomemben! npr. če maš fuuul dobre ocene in nisi sprejet na šolo ki si jo vpisal na prvo mesto, šola na drugem mestu pa ma še prosta mesta, bodo prvo vzeli tiste ki so tisto šolo vpisali na prvo mesto, šele potem prideš ti na vrsto :\
Dobro premisli preden kaj napišeš!

Lp Primoz

Matev ::

ne ne vrstni red ni pomemben....

če daš na prvo mesto: matematiko
na drugo pa: filozofijo

te bodo v primeru da je na obeh mestih dost prostora, vzel raj na filozofijo...


:))))

OwcA ::

Thorn78 je zelo dobro povzel kako in kaj,
Otroška radovednost - gonilo napredka.

fogl ::

Kukr se jest spomnem je tako:
90% prostih mest na fakulteti dobijo dijaki ki so za prvo možnost izbrali to fakulteto (tisti z višjim številom točk imajo prednost, ostali odpadejo)
10% prostih mest na fakulteti dobijo dijaki ki so za drugo možnost izbrali to fakulteto, in niso bili sprejeti na fakulteto, ki so jo izbrali kot prvo možnost (tisti z višjim številom točk imajo prednost, ostali odpadejo)

Bolš da res dobro premisliš, ker če padeš v drugi krog in izbereš na drugo mesto tako fakulteto ki jo je na drugo mesto izbralo tud veliko "ta pametnih", ki pa so bli v prvem krogu med ta pametnimi malo manj pametni, lahko izpadeš...če pa si tud ti med "ta pametnimi", pol pa itak ni problema :D
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()

_marko ::

Kdo ima zdaj prav? Thorn78 al fogl???
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

snow ::

> Je fuuul pomemben! npr. če maš fuuul dobre ocene in nisi sprejet na šolo ki si jo vpisal na prvo mesto, šola na drugem mestu pa ma še prosta mesta, bodo prvo vzeli tiste ki so tisto šolo vpisali na prvo mesto, šele potem prideš ti na vrsto

Jaz bi tole preveril, mislim, da sem cul da se tole letos spremeni... tako da potem vrstni red ne bo več pomemben v zgoraj opisanem primeru.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

Cokolesnik ::

Fantje, jutri vam sporočim, ker sem dobil telefonsko št. od pristojne osebe na Visokošolski prijavni službi Univerze v Ljubljani.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

_marko ::

zmenjeno :D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

JayKay ::

Cokolesnik: vrstni red želja je najbolj pomembna stvar na tistem listu (ali pa on line prijavi) seveda poleg števila točk ki jih boš dobil na maturi.

Zato je sistem takšen: na 1. mesto napišeš faks (smer) na katerega si želiš it in je ali pa vsaj blizu tvojega dosegljivega območja (če si bil skozi zadosten verjetno ne boš vpisal prava na to mesto). Poglej si če je imel ta faks (smer) v zadnjih letih omejitve in kakšne so bile te omejitve.
Na 2. mesto napišeš back up faks (smer). Ta naj bo tudi takšna ki te vsaj malo zanima oz imaš zelo veliko možnosti, da na ta faks prideš tudi z malo slabšim ( a še vedno dovolj dobrim) rezultatom. na to mesto raje ne napiši faksa (oz smeri) , ki je v zadnjih letih imela omejitev (nizka omejitev še gre).
Na zadnje mesto pa napiši faks (smer), ki ti bo tudi kljub morebitnemu slabemu rezultatu na maturi omočil vpis, pa tudi samo zato da boš imel status študenta.(npr matematične smeri in fizika pa to je ponavadi pune frei).

Zgoraj napisano velja za primer, če pričakuješ srednji rezultat na maturi (3. in 4. dober + 16-21 matura). Če pa ciljaš višje pa napiše želje povrsti tako kot si jih želiš!

lp,

Jaykay

Gandalfar ::

Sploh si ne predstavljam kako bi deloval vpis na faks, ce vrstni red ne bi bil pomemben.

snow ::

Ubistvu se gre za upoštevanje vrstnega reda, če ne prideš na tvoja 1. željo...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Primoz78 ::

Mogoce da so res letos spremenili, za lani pa sem zihr da je tako kot sem napisal ker je moja punca sla na faks...ko sem jaz oddajal prosnjo ( pred cca. 5 leti ) je blo isto...

Lp Primoz

p.s. Raje preveri preden se kaj zaj**** pa si ob 1 leto...

kockish ::

Kolikor vem se iz casov mojega vpisa:

- ce je neka smer zapolnjena s tistimi, ki jo imajo kot prvo izbiro z drugo izbiro lepo popusis (pa ceprav si imel vec tock od najslabsega sprejetega)
- ce je omejitev vpisa (prevec tistih s prvo izbiro) upostevajo hkrati prvo in drugo izbiro.

Cokolesnik ::

Uradna informacija iz telefonskega pogovora z Visokošolsko prijavno službo Univerze v Ljubljani:


1. Oseba A doseže 85 točk iz uspeha pri maturi in splošnega učnega uspeha v 3. in 4. letniku. Študij medicine postavi na 1. mesto.
2. Oseba B doseže 90 točk iz uspeha pri maturi in splošnega učnega uspeha v 3. in 4. letniku. Študij novinarstva postavi na 1., študij medicine pa na 2. mesto.

Kdo ima prednost, če oseba B ni sprejeta na študij novinarstva ?


Če je za fakulteto (in izbran študijski program) sprejet sklep o omejitvi vpisa, potem so glavni kriterij dosežene točke pri maturi in splošnem učnem uspehu. Prednost bo imela oseba B. Sklepati je, da zberejo vse prijavnice, ki imajo na 1., 2. ali 3. mestu izbran štud. program, za katerega delajo selekcijo.
Če za fakulteto (in izbran študijski program) NI sprejet sklep o omejitvi vpisa, bo glavni kriterij vrstni red navedenih želja na prijavnici (najprej bodo sprejeli tiste, ki so njihovo fakulteto postavili na 1. željo, potem še ostale, če bo prostor). Prednost bo imela oseba A.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

malal ::

eto cokolesnik me je prehitu..hvala ti.
zadeva je pomembna..tko kt je blo namrec ze prej povedano cim nisi sprejet na zeljeno solo..vrstni res se kako steje.

lp.

m.

Roadkill ::

#Sploh si ne predstavljam kako bi deloval vpis na faks, ce vrstni red ne bi bil pomemben.
Jest si pa ne predstavljam, kako si folk predstavlja vse skupaj... A ni stvar smešno lahko razumljiva?
Vsak prfox na SŠ ti mora znat razložit tole, "pravila" pišejo tut na parih internetnih straneh, pa še tolk očitno je.

Jao. Funkcionalna pismenost na vrhuncu.
Drugač je pa Matev najboljš razložu situacijo. To povsem drži, razen če pod tretjo možnost vpišeš DIF, kar zadevo zakomplicira in te tako automatično (prisilno) sprejmejo na rudarsko. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216217 (11779) Meizu
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
105759 (5397) jozekuch
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
296750 (6164) Velki
»

Znano je število vpisov na posamezno smer fakultet

Oddelek: Šola
343585 (2884) Gost

Več podobnih tem