» »

Kako odstraniti hladilna rebra iz ATI 9100

Kako odstraniti hladilna rebra iz ATI 9100

Realist ::

Zivjo!

prvic se lotevam tega, tako da sem bil malce presenecen, ko sem opazil, da je hladilnik na graficni zelo trdno zmontiran. Kako naj se ga lotim?
Z ziletko probam porezat lepilo? V originalu mi je zacel ventilator trokirat..

Rad bi dal kaj vecjega gor od kake 486tke pa mogoce sploh ne bi bilo potrebe po ventu.

Torej kako se znebit tiste hladilnika?

boštjan ::

ne puli oz vleči,ampak počasi rotiraj,malo v levo,pa malo v desno in tako dolgo dokler ne spraviš dol.

ali3n ::

Grafo v PVC vrečko in v skrinjo za eno uro; ko jo vzameš ven, z občutkom (a kljub temu je potrebno precej sile) odtrgaj dol hladilnik (vrtenje levo(desno), provzdigovanje z enega konca,... pazi da ne odtrgaš GPUja!); potem očistiš še lepilo... in to je to.
Delaš pa na lastno odgovornost.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Realist ::

Pol za druga gor dat pa zadostuje recimi ce jedro namazem s pasto na vogalih pa dam malo sekundnega lepila in zlepim?

Mi kdo predlaga kaj drugega?

boštjan ::

če maš luknje okoli GPU,ga privijači, v cooler pa luknje zvrtaj

Realist ::

mislim dani lukenj..

boštjan ::

uporabiš zalmanovo termalno lepilo,dobiš ga poleg če kupiš zalmanov cooler za NB,NJB al kako se že reče temu cooleru,košta pa jurčeka

Realist ::

Sem odstranil, postrgal tisto lepilo dol.. in na sredini je kovisnki krogec (na cipu, ki je mogoce 0.5mm nizji od ostalega dela cipa. Tam sem namazal z termalno pasto okoli sem pa kapnil malo sek. lepila in vse skupaj zlepil gor. Sem dal demo 3dmark2001 na ful in je bil hladilnik komaj kaj topel.

Nex step.. kateri program je primeren za navijanje radeonov?

boštjan ::

rage3d tweak,powerstrip ali pa si naloži omega driverje,kjer maš že integriranega radclockera

SuperHik ::

Realist: če so rebra samo malo topla, pol se je lahko zgodil da rebra ne "ležijo" dobro na gpu in slabo odvajajo toploto iz gpu-a. Druga varjanta pa je, da so pa full učinkovita. :)
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Realist ::

Prejsnja rebra so bila velikosti ~ 3cm * 3 cm na robovih visine kaksnih 0.5 cm, notr pa je bil vrisan krog v katerm je bil drobcen vent - in ta vrisan krog je mel mogoce 0.2cm visoke spicke.. in tisti vent ni bil vse skup nic.

Sedaj gor pociva 4*5 cm hladilnik visine ene 3 cm ki je precej masiven..mislim d aje bil iz kaksnega pentiuma 166 al kej takega.. in na vrhu mansji ventic. Gor pa gotovo vredu lezi, saj drugace ne bi obstal gor.. ker je prilepljen na cip.

Tko da mislim da je kar vredu.. bom poskusil zvecer malce navit :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje starih grafik

Oddelek: Navijanje
221231 (907) sirotka
»

Kam hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131331 (1078) Kleto
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221350 (1018) Grimlord
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231301 (1086) MrX
»

Blue Orb

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171821 (1570) MaJsTeR

Več podobnih tem