» »

Se splača imet 2 radiatorja ?

Se splača imet 2 radiatorja ?

mortal ::

Problem je naslednji:
sedaj imam LADA radiator in 92mm ventilator na 5V kateri piha na ta radiator. Tempratura mojega P4 3.0@3.75 na 1.7V je okrog 44 stopinj ! Če preklopim ventilator na 12V pade ta temperatura na 36 stopinj.
Doma ima še en bakren Fordov radiator in me zanima če se ga splača zapredno vezat oz. kolikšna bi bi bila pridobitev v temperaturi ? (glede na to da bi upadel pretok)
Pumpa je EHEIM 1200 l/h, CPU blok od Morphlinga in NB blok od Eddya !
Celotna poanta je ta, da bi rad imel skoraj neslišen sistem , pa še en radiator mi leži v kotu :D

Hvala za odgovore !

OwcA ::

Glede na to, da je Ladin radiator zelo solidno bitje, bi več izgubil kot pridubil, saj predstavlja radiator precejšeno oviro za pretok.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vesoljc ::

noch ein pumpa!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Noch ein Ventilator!

frenk ::

noch ein radiator, pumpa und ventilator

Jackal ::

noch ein pumpa!


Treba je pa še upoštevat, da se tudi pumpa greje in tudi pumpa prispeva svoje k temperaturi vode.

Noch ein Ventilator!


Na radiator od Lade najlepše pašejo štirje 92x92 ventilatorji. Lepo pokrijejo celo površino hladilnih reber.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

BaRtMaN ::

Ja, če imaš finance in prostor za 4 ventilatorje. Zadosti sta tudi 2 120mm, ki potiskata zrak čez rebra. Dodatna 2, ki zrak vlečeta od radiatorja, sta res dobrodošla za nižje temperature, ne pa za manjšo glasnost. Je pa res, da so 120mm na 5V praktično neslišni. Tukaj postanejo problem vibracije diska/ov.

mortal ::

Sem probal oba radiatorja in ugotovil da se ne izplača. Padec temperature samo 2 stopinji ;((
Sedaj pa sem dodal na LADIN radiator še en 92 mm ventilator (skupaj dva) na 5V in je padec temperature 4 stopinje:D

frenk ::

vprašanje je kakšen je padec temperature vode in ne kakšen je padec temperature na procesorju...poleg tega radiator ni efektiven če ni dovolj dobro hlajen;)

mortal ::

Meni je vseeno kolikšen je padec temperature vode. Mene je zanimal samo procesor !!!
Splošno gledano pa je pomenben tudi padec temperature vode.

DarwiN ::

Jaz sem tut takoj za to da imam vodo na 90 stopinj, procesor pa na 30..:|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Yacksy ::

Jest mam zaporedno vezana od petke pa od katre. Pumpa je pa L20. Pa furam palominota 1700+ na defaultu brez ventilatorjev poleti pod 35, zdaj pa okol 24 full load. Tko da,............

Probi.

morphling1 ::

Dva radiatorja se ne splača imet, sploh če je en Ladin, samo poskrbi za pravo hlajenje radiatorja. En 92mm vent je premalo. Lepo se potrudi pa naredi ohišje za 2x120mm vent, lahko jih boš imel na neslišnih 5V in bo še vedno bolje hladilo kot kaka 2x92 na 12V. Tebi gre tako in tako pol zračnega pretoka mimo reber (verjetno nimaš nobenega shrouda right)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DimmniBurek ::

No, jest pa nimam placa za dva venta, sm pa že naredu luknjo za enga 120mm pa me sam zanima če je podoben efekt če bi imel 2×120, stem da en vleče, en pa poriva zrak skozi, in sta recimo na 7V-8V, al je boljše če oba potiskata?
There Is No Stronger Drug Than Reality

OwcA ::

Če imaš dobro narejeno je bolj ali manj vseeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

morphling1 ::

Bolje je seveda če dva vzporedno pihata na rad, ker toliko bolj izkoristiš površino radiatorja. Če imaš pa manjši radiator približno površine enega 120mm venta je pa jasno da je bolje če delujeta v push/pull načinu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46568913 (36982) lufy
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614900 (3304) Racko
»

Tiborrr in nov megakuler :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322546 (1440) tiborrr
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482157 (1414) frenk
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291579 (1238) Gejmer

Več podobnih tem