» »

stara kishta - dost problemov

stara kishta - dost problemov

Gh0st ::

Yo!

dubu sm eno staro 386/40 kishto z 4MB RAM-a.
potem sem dodal se 4MB RAM-a ampak potem dobim sporocilo Memory size missmatch.
Rad bi namestil linux, vendar pa BIOS ne podpira CD-ROM pogona in s tem tudi CDROM boot sekvence, tako da sem zadevo probal installat preko boot diskete, samo mi po nalaganju boot diskete kr reboota system.
Disketa je pravilno narejena, ker sem jo testiral na mojem compu.

Zdej me pa sam zanima, ce ma kdo izkusnje s temi starimi jajci?
In kako bi mi lohk pomagal...

gorenc ::

glede rama, a si dajal v paru?

tec ::

Vse rame katere das gor morajo imeti enake oznake na ramu -6 ali -7.

dr.J ::

Na Linux CDju je en .exe programček, s katerim lahko poženeš inštalacijo kar iz DOS/win9x.
Naredi torej DOS boot disk, daj gor drajverje
za CD, in ko si naCDju, poženi tisti program.
Imena ne vem, pa tudi nobenega boot CDja nimam zdajle pri roki, da bi pogledal.

Gh0st ::

Ne u bistvu so bli stirje RAM-i po 1MB ze noter, potem sem pa samo dodal se steri 1MB. Samo tile, ki sem jih dodal so malo vecji po velikosti kakor tisti ki so ze bili noter:)

Gh0st ::

Mislis RAWRITE.EXE?
Ne morem, ker nimam vec DOS-a.
V bistvu sem se malo za j#### ker nisem pogledal kako je z boot sekvencami:)

dr.J ::

Ni rawrite.exe, ampak autoboot.bat (v direktoriju dosutils).

Najbrž je dober tudi WinXY boot disk, ki mu daš gor driverje za CDrom. Menda imaš kakšno Win gajbico pri roki?

Gh0st ::

Huh, zanimivo!
Dej bolj natancno razlozi prosim!
Lej moja situacija je taka; mam 2 compa na enmu so win98 in red hat linux 7.1 na drugem pa nic!!!! drugi je prazen in jest bi zdej rad gor dal linux...ampak pazi jest ne morem zagnat iz CD-ja!!! ker BIOS ne podpira take boot sekvence!

dr.J ::

1) a maš v obeh mašinah mrežne kartice?
Y/N
2) a maš WinXY ali DOS boot disk, na katerem so v config.sys in autoexec.bat drajverji za CD rom v tvoji 386-ki?
Nima veze če CDrom ni v boot sekvenci.
Y/N

Binji ::

Glede RAMa - hitrost more bit ista drgaci ti ne bo delalo (meni jih sam ni zaznalu, zakaj ti je tistu vn fuknlu ne vem).
Ce pa ze rabis ti lahko jst prodam 8MB RAMa al pa kasno 486 plato:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

paper ::

dej disk iz tiste 386tke na svojo masino, zbuti iz cdja, instaliri linux, rekompajli kernel na 386 compatibility itd.. ker mozn da bo na i586 po defaultu..das disk nazaj v 386 in to je to 8-)

Gh0st ::

Dr.J:::>>>
1.Mam netcard na obeh mashinah
2. lohk nardim boot disk za win98, pa bomo vidl...

poper::>>
Ja sej je dobra ideja, samo jest mam ze dva diska v drugi mashini, tko da bi mogu druge vn dat a samo starega noter dat...sej drgac dobra ideja
ampak ne razumem te kako to mislis da bi kr zamenal i586 arhitekturo na i386? to mislim da ni mogoce...

dr.J ::

No, če imaš net na obeh gajbicah, pa kabel za direkt povezavo (ali pa hub), ne bi smelo biti več težav. Poglej si tale post:
http://www.mail-archive.com/lugos-list%...
Če pa prideš na CD lokalno, pa še bolje.
V vsakem primeru boš pa moral biti precej varčen pri izbiri paketov in pri vklapljanju servisov, ki ti stečejo pri bootanju. 4 mega rama@i386 je namreč zelo zelo malo...

Gh0st ::

UUU hvala bom probal...
sicer pa glede konfiguracije; to je minimum! noter sem dal sicer 4MB RAM-a dodatno samo ocitno bom moral dat text instalacijo in ne color.tgz... no mal zajebancije in dolgih noci bo se
...shit happens...

paper ::

Sej v tem je point, da prihranis na casu in nepotrebni zajebanciji.. diske ti pa upam ni pretezko zamenjat? :D zalaufas install in voila. tist glede kernela, ce bos kompajlu kak mandrake or sth mislm da kernel nebo mel hardcodanga supporta za i386 pa math coprocessor emulation, kar na 386 brez koprocesorja rabis da ti sploh kej dela.. tolk o tem

Upasm da ti bo slo tko kej hitrej, usaj men je :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141742 (1423) suse80
»

LILO Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
5774 (651) Brane2
»

ntfs

Oddelek: Pomoč in nasveti
141025 (764) andrej
»

Inštalacija Linux Suse 7.0 >>probljem<<

Oddelek: Operacijski sistemi
8744 (659) R0K
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201879 (1705) twosocks

Več podobnih tem