» »

Plextor 12/10/32A

Plextor 12/10/32A

DarC ::

Tale zadeva me je pa cist razocarala....

Kupil sem si nov Plextor 1210A. Nakar hocem snemati CD-je v 12x hitorsti a mi nikakor ne uspe. Mogoce je problem v cd-jih (Fuji do 12x), a ne verjamem. Windows ME SLO?
Razocaran sem ker, kadar hocem snemati cd-je v NERO-tu 5 oz CLONE CD-ju mi pri vecjih hitostih zmeraj zamrzne. Pri Clone Cd-ju sem probal z imagi na disk (s Plextorjem in tudi z Pioneer DVD-jem 16) a se tudi to ne obnese.
Nekako mi uspe posneti CD ( Z VELIKIM RIZIKOM ) samo ce drasticno zmanjsam hitrost. Toda to zgubi ves zar in tudi svojo ceno kajne?;(

Zanima me ce ima kdo tudi podobne probleme?
Katere cd-je uporabljate?

Vsaka pomoc dobrodosla......
Pozdrav:\

Ben ::

Nekaj podobnega se dogaja tudi meni z Creativom????

Help.

BrKo ::

Plextorja podpira malo programov!Pejt na njihovo stran pa tam poglej za kake nove patche!PA snemaj cd-je z ADAPTEC EASY CREATORjem,sam morš dobit ustrezen patch

SpiDEr8 ::

Jest mam plextorja 8/4/32 pa snemam s 4x hitrostjo pr 8x mi zmeri neki zajebe!!!!
Kaj češ zmanjši hitrost!!! Drgač pa uporabljam cd-je za audio traxdata za špile itd. pa maxel!!!!:\

Han ::

1. Pri tako hitrih pekačih je priporočljivo imeti vklopljen DMA prenos. Vendar Plextor ne bi bil Plextor, če si ne bi to malo po svoje predstavljal. Na teh dveh povezavah boš videl, kam moraš pripopat mostiček, potem pa še v Oknih vklopi DMA.

2. Ne podpira ravno vsak program 12x zapisovanja. Nero je navadno med prvimi, ki podprejo nove pekače, in tudi deluje zelo zanesljivo. Za ostale programe poglej za popravki...

3. Če nič od zgoraj napisanega ne pomaga, priklopi pogon na Secondary Master, Slave pa naj bo prost. Preveri še Bus Master gonilnike za osnovno ploščo.

V glavnem priporočam Mitsui/Teac plošče, predvsem za glasbo. Sicer je pa izbira odvisna bolj od pogona, če določenih ne prebavi.

P.S. Ne morem si kaj, da ne bi omenil konkurence: Teaca 12x dobiš že za dobrih 51k, medtem ko stane Plextor krepko čez 60k. Lahko si preračunaš, koliko praznih plošč dobiš za razliko + Teac navadno snema z najvišjo deklarirano hitrostjo brez težav. :D

sleby ::

Jest mam tut Plextorja 12x in mi Nero ter prav tako FireBurner in CDRwin lepo pecejo z 12x .. uporabljam pa TDK D-View cdje za vse ..

evoice ::

Jaz imam ravnotako 12/10/32A Plextorja.. in mi vse prav lepo deluje tudi pod winme sem probal. V mojem paketu sem dobil WinonCD 3.8 al 3.7 sej nevem, no s tem tela vse lepo BP in 12x brez nobenih tezav... imam pa tudi Nero in CDRwin in obadva mi delata fino. Poskusi pobrat nove verzije cdburn programov. Nekaj teh dobis na www.cdrsoftware.org sicer nelegalni ampak delujoci.>:D

lp

MaD_Mavr0 ::

Jaz mam tudi PlexWriterja 12x10x32 na "masterju", Kot Cd "slave" uporabljam Pioneer 16X40 pa stvar popolnoma normalno DELA !

Zaenkrat uporabljam WinOnCd, ki je v originalu zraven, sam priporočam
vsem lastnikom Plextorja, 1. preklopite raje na NERO !
Garantirano deluje :8) bolje !

P.S. Pri plextorju firma cdeja ni tak problem :D !
Plextor usersi pošljite mi vase resitve

nullwebmaster@cezam.org

OrlyTM ::

Jest mam plextorja 12-10-32a .. dela odlično .. z najvišjo hitrostjo .. uporabljam pa nerota ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

DarC ::

Novi gonilniki za MB inštalirani (Via 4 in1), Plextor je sam kot master na 2nd IDE, jumper nastavljen na master, DMA "obkljukan", tudi flashov sem ga z novejšim firmwareom pa ne pomaga...

Je pa še ena stvar; in sicer muzko lahko snemam v NERO-tu z 12x hitrostjo, takoj ko se pa lotim kaksnih data cd-jev pa uzge blu screen al pa preprosto zamrzne (preizkuseno tudi v Clone CD-ju)

Hmmmmm, kaj bi lahko bilo?:|

Han ::

Huh - upam, da ga nisi flashnil v DMA načinu (z mostičkom na pogonu). Menda to ni priporočljivo... (se opravičujem, ker sem to zadnjič pozabil omeniti)
Kar se modrega zaslona tiče: če Nero 5.0.4.4 ne dela v redu, poskusi še s kakšnim drugim programom (WinOnCD, Easy CD Creator, CDRWIN, NTI CD Maker, InstantCD Wizard, BlindWrite...). Ali pa daj gor Windows 98 SE. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

anketa - program za snemanje cd-jev

Oddelek: Programska oprema
232306 (2067) c3R4R
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391290 (934) AngelOfDeath
»

Teac RW 24x

Oddelek: Pomoč in nasveti
171379 (1075) Dirkac
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161142 (923) Han
»

easy cd 5.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
5842 (705) Han

Več podobnih tem