» »

LCD 19" čudna neostra slika????

LCD 19" čudna neostra slika????

urban ::

Pozdravljeni

Problem je sledeč, kupil sem nov monitor Samsung Snycmaster 193 (19"LCD). Pred tem sem imel 19" CRT. Ko sem priklopil LCD monitor, sem takoj opazil razliko med ostrino crk, ikonc, itd.

Problem je ta da, so črke npr. v raziskovalcu zelo neostre, pravtako npr. ikonce v spodnjem desnem vogalu. itd. zanima me ali je potrebna samo kaksno dodatna nastavitev ali je to za LCD normalno. Poskusil sem ze vse kar je mogoce, sedaj mi je zmankalo idej.

Lahko recem samo to , da je bila ostrina pri CRT monitorju veliko boljsa. Lociljovost imam pri obeh 1280x1024.

Prosim pomagajte mi s svojimii nasveti in znanjem.

Hvala Vam!

Lp

Urban
  • spremenil: Tomi ()

Caligula ::

Jah ce tudi veckraten pritisk AUTO knofa ne zaleze ga zamenjaj. Slika je na teh LCDjih zelo ostra.
Pa probaj frekvenco premikat med 60 in 75 Mhz.

PI ::

Poglej pri nastavitvah grafike pod Displays. Če imaš radeona DDC obklukaj (velja za analog).
Poglej tudi, če nimaš nastavljenih kakšnih frekvenc osveževanja pri različnih resolucijah.

Lp B

fictionel ::

Kaj pa ClearType v winXP?

desktop (desn klik)-->properties-->appereance-->effects-> SMOOTH EDGES OF FONTS

to nj bi blo za lcdje (na CRT monitorjih razmaže pisavo :D )

urban ::

Mah nimam pojma vec... sej da se pravilno razumemo slike , filmi pa to je locljivost dobra, sam pri crkah , pa tele ikonce win Xp desno spodaj msn etc..) mi grejo ze prav posteno na kur..c, ker vem kaksne so zledale prej ( dobra grafika) ,..zdaj so pa take , kot da bi jih s svincnikom risal..

Sem poskusil clear type, tudi pri LCD-jih razmaze :) osvezevanje je nastiman pravilno...... kar bos se poskusil je DVI kabel, ker zdaj mam navadnega. Sem ga ze narocil.

Mogoce se kajkna druga ideja??!!

Zaenkrat hvala vsem!!

Lp

Urban

PARTyZAN ::

Na kakšni resoliciji maš?...LCDji majo fixno..če je premajhna je potem pisava taka, kot da bi mel vklopljeno glajenje robov

urban ::

locljivost mam na 1280x1024 , refresh na 70Hz. sem poskusil 60hz pa slika blinka ( ponekod utripa).

Lp

Business ::

Meni dela 15'' LCD dobro samo pri 75Hz na resoluciji 1024X768! Karkoli drugega je slaba slika.

LP
Business

fictionel ::

monitor je še v garanciji, zato teži mal po servisu ;(( ;(( (da ti dajo novga za pokušino :8) )

garg ::

kje si kupu monitor?
ce mislis da je fuc, ga mas pravico vrnt! jst sem ga tudi!

urban ::

V ena A ...

roCkY ::

Imam 191T na "no name radeon 9000 pro" slika analogno porazna (megleno, neostro) prek DVI je QL (60 mhz). Ko da je drug monitor. So lumpi ja ne dajo DVI kabla zraven.

sash ::

(60 mhz)

Ti ga pa furaš na nizkuh frekvencah >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Caligula ::

Pa resno pojdi v Google in vpisi cleartype in ga tam preko neta vklopis.

To je obvezno, ce elis met pisavo in crke,,, na LCDju ostre.


Drugace je z njim nekaj narobe. Reviewi so zelo dobri in, ce ne dosegas odlicne slike ja pac nekaj defekten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

roCkY ::

sash: Mal bol laično, ker nisem glih doma s tega področja. Pri LCD je pomembno v kolk časa je ekran sposoben zamenjat barvo nekega piksla. To je v glavnem pri 19" modelih okoli 25 ms (že možni problemi pri hitrem gibanju), manjši preklapljajo hitreje. Točka je osvetlena dokler ne dobi nove komande. V bistvu čaka na nov signal. Zato je potrebno število izrisov slike kartice bistveno nižje kot CRT kjer je piksel osvetljen le neznaten delček sekunde, ko ga zadne žarek. Nato ugaša.

Mavrik ::

19" LCD bi moral meti večjo ločljivost kot 1280x1024...
The truth is rarely pure and never simple.

sash ::

Mavrik se povsem strinjam z tabo

roCkY, ti pa mal mešaš Hz in s, , v zgornjem postu si napisal da ga imaš preko DVI-ja priključenega (60 mhz), kar bi pomenilo da imaš izhod grafične kartice nastavljen na 60 mili Hz, kar bi pomenilo da bi dobil na približno vsakih 16 sekund ozvežen zaslon, kar je pa rahlo premalo po mojem skromnem mnenju >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

roCkY ::

Juras: thnx:)) no sej za takele reči pa imamo forume, a do zdele nisem nikjer pobral

Mavrik: ne pol so črke premajhne. Ravno zaradi tega sem si moral omislit 19" in ne morda 17". Na 17" skor ne morem brat. Me začnejo pečt oči. 17" LCD 120*1024 je zame bistveno slabše kot trinitron CRT na 100MHZ, kar sem prej prakticiral.

Sash: Hja ka čmo, fizka ni bla nikol moja vrlina in kakšne oznake se mal zamiksajo:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Caligula ::

No, na cleartype je ze Fictionel spomnil, ce si to mislil. JE pa lepo,da ti je ratalo najt kar si iskal.

Pa domnevam, da veste,da se da v XPjih povsem preprosto pac ikone povecat?
Na desktopu das desni gumb in pol tam med nastavitvami pac poisces,... in pac pvoecas ikone.

Vedno pa met LCD monitor na native resoluciji. Samo tam ima dobro sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

garg ::

Ena čudna Samsungova roba, uvožena iz Rusije kroži po Sloveniji. >:D

gumby ::

mavrik: 19" ima 1280x1024 in to je cisto v redu... 1600x1200 je za 21"

Grey ::

LCD monitor moraš met vedno na native resoluciji in default osveževanju t.j. 60Hz. Vse kar je več kot to postane slika razmazana, svetla in bleda(to se dogaja na vseh LCDjih).

Torej za najboljšo sliko se igrajte z nastavitvami, resolucija in osveževanje pa mora bit native resolucija/60Hz.

urban: LCD utripa?!?!? Kaj ti pa je? Če ti LCD utripa al je pokvarjen al pa moraš it k okulistu, ker ti zmanjkuje signala v optičnem živcu>:D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

urban ::

Evo star je taka .... danes sem dobil DVI kabel, seveda, sem upal, da bodo tezave izginile. Ampak se vedno je tu slaba kvaliteta grafike". Pa sem se ze za trenutek prepriceval, da je O.k. , ampak enostavno NI. Bi vam dal eno sliko gor, pa ne vem kako:8)
Jutri začem z akcijo, zamenjave monitorja.

Hvala vsem za ideje, resitve problema.

Lp

Urban


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepopolna slika na LCD monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
9918 (783) miranpozar
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353548 (2589) Matev
»

20" LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505284 (3915) miwche
»

zabrisane črke na LCD monitorju

Oddelek: Zvok in slika
101537 (1337) zee
»

Iskušnje z LCD monitorji

Oddelek: Strojna oprema
121249 (977) Realman

Več podobnih tem