» »

Mozilla - certifikat

Mozilla - certifikat

sese12 ::

Namestil sem Mozillo, pa me sedaj zanima, kako naj namestim cetifikat KLIK NLB, ker mi ne uspe.

Hvala za pomoč.

Skrat ::

Edit -> Preferences -> Privacy & Security -> Certificates -> Manage certificates -> Import

Seveda moras prej imeti certifikat ze v obliki datoteke (verjetno izvoz certifikata iz IE). Ce ga zelis sele prevzeti prek spletne strani Klika, potem se mi zdi da moras to narediti v IE.;(

Aja, pa ce mas Firebirda/Firefox, potem je zadeva malenkost drugacna -- najprej rabis plugin z imenom Things They Left Out, potem je pa postopek podoben.
Free software is a matter of liberty, not price.

sese12 ::

Sj to sem probu, pa mi zahteva neko geslo, čeprav pri izvozu certifikata iz IE na disketo nisem naredu nobenga gesla oz. zaščite ???

Skrat ::

Edit -> Preferences -> Privacy & Security -> Master Passwords

Uredi si nastavitve za shranjevanje certifikatov. Zdej je geslo (ce si Mozillo ravnokar instaliral) prazno. Vsekakor pa si ga je pametno nastavit. Verjetno Mozilla preprecuje uvoz certifikata s praznim Master Passwordom.
Free software is a matter of liberty, not price.

sese12 ::

Hvala z apomoč. Sem rešil problem.
Napaka je bila že v IE, ker je bil onemogočen izvoz cetifikata in tako ni bil popoln pri izvozu na disketo.

Ko sem to popravil, sem ga tudi brez problema uvozil v Mozillo,

kopernik ::


ja, pa ce mas Firebirda/Firefox, potem je zadeva malenkost drugacna


meni certifikati v firebirdu in firefoxu delajo brez kakršnihkoli pluginov

Slowenc ::

Prav tako meni.8-)
Skiny gate.

Skrat ::

Ko sem zadnjic to pocel pred kaksnima dvema mesecema v Firebirdu je bila resitev v tem, da sem zinstaliral ta plugin. Drugace nisem nikjer nasel moznosti upravljanja s certifikati :\
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()

kopernik ::

Tools -> Options -> Advanced -> Certificates

Tam se nahajajo nastavitve za certifikate (tudi Uvoz/IZvoz cetifikatov)

meganboj ::

pozdravljeni imam problem glede teh certifikatov,v mozilli sem imel dva certifikata ta dva sem izvozil,potem pa sem moral na novo naložiti windowse (neke težave)po ponovnem zagonu sem ta dva certifikata hotel spet uvoziti vendar mi sedaj piše da nemore dekodirati datoteke oz da ni v formatu PKCS 12 kaj sem narobe naredil

gorenjc ::

FF ponuja za varnostno kopijo certifikata itak samo format PKCS 12.
Naj se proba še z uvozom varnostne kopije v IE ( za tip datoteke naj se izbere vse). Če bo tudi tam problem, potem je možno, da je varnostna kopija poškodovana.Kje pa je bila shranjena varnostna kopija: na disku ali na kakšnem izmenljivem mediju?

meganboj ::

v IE uvoz gre samo potem tudi nikjer ne najdem te certifikaov(morm priznati da osebno ne uporabljam tega bankaneta zato nemorem preveriti če ta stvar deluje )certifikate pa sem shranil na disk,

gorenjc ::

IE->Orodja->internetne možnosti->vsebina->certifikati . A je pod osebno certifikat viden ( je morda od ACNLB-ja)?

dunda ::

Ali je možno v FF ob uvozu certifikata nastaviti, da ga kasneje ni možno izvoziti?
https://www.kacnje.eu

gorenjc ::

Kolikor vem, ne. V čem bi bil pa smisel tega?

dunda ::

Kar dva stručkota sta mi razlagala, da je to eden glavnih minusov, da ne uporabljata FF. Pa res nista laika.
https://www.kacnje.eu

meganboj ::

gorenjc je izjavil:

IE->Orodja->internetne možnosti->vsebina->certifikati . A je pod osebno certifikat viden ( je morda od ACNLB-ja)?

kolikor vem ma od abanke in od rifajsna

gorenjc ::

Še sedaj ne vem, a je uvoz problematičnih certifikatov v IE možen in če so tam vidni.

meganboj ::

saj jas tudi nevem če sta kje ker jih nikjer ne vidim čeprav uvozil pa sem jih lahko ,bomjutri več vedel ko grem k kolegu in boma vse to sprobala .Upam samo da mu nisem kaj zajebal glede teh certifikatov ker bo potem moral na novo zaprositi za te certifikate
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412382 (1271) kow
»

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

Oddelek: Informacijska varnost
3417411 (8202) Ice-Heki
»

nlb klik v Chrome na linux ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
164455 (3080) Hayabusa
»

eDavki certifikat

Oddelek: Loža
3111833 (10248) lopov
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415826 (14858) SkIDiver

Več podobnih tem