» »

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

_commandos_ ::

pri pošiljanju e-zahteveka za pridobitev digitalnega potrdila imam problem z certifikatom SIGEN-CA (http://www.sigen-ca.si/pridobitev_fizic..., kljub temu da je nameščen

...

mi ga firefox ne najde

...

in zaradi tega ne morem oddati zahtevka.

Lepo prosim za pomoč
  • zavaroval slike: bluefish ()

jurre ::

tole na prvi sliki sploh ni certifikat, ampak samo zaupanja vreden vir/urad. Tvoj certifikat moras imeti pod prvim zavihkom - your certificates, kar ga ocitno nimas, ce ti ga ne najde.
Si certifikat prejel pred kratkim ali ga imas ze dalj casa? Ce si ga prevzel samo v IEju, ga moras izvoziti in uvoziti v firefox.

IceCold ::

Iz prve slike ni razvidno, da že imaš svoj certifikat nameščen. Svoje certifikate si lahko ogledaš pod tabom Yours certificates.

Torej, če še nimaš svojega certifikata ga moraš pridobiti "peš" preko upravne enote. Tako kot bi ga ti rad pridobil je mišljeno za podaljšanje certifikata.

edit: Link kako pridobiti certifikat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceCold ()

zhorzh ::

Če si samo dvokliknil na certifikat, ki ga imaš, ti ga FF po defaultu ne vrže v "your certificates" kot je že IceCold omenil.
Pejdi na zavihek "your certificates" in klikni import. Rabiš imet certifikat s pripadajočim privatnim ključem (pfx,pkcs12,...) za pravilen import.
Če ga nimaš, sledi linku od IceCold.

lp,

Manu ::

Si bom sposodil to temo.

Ali lahko za pridobitev certifikata navedeš več e-mailov ali mora biti nujno le eden?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jkreuztzfeld ::

Glede na to, da je e-mail v atributu subject alt name, tehničnih omejitev za to ni. Predlagam da dvigneš telefon/napišeš mail in jih povprašaš...
--
Great minds run in great circles.

@nny ::

Manu je izjavil:

Si bom sposodil to temo.

Ali lahko za pridobitev certifikata navedeš več e-mailov ali mora biti nujno le eden?


Kodo za prevzem ti bodo poslali na enega. Kako je s prijavo, ne vem..

metalc ::

Mislim, da na ta mail potem dobiš tudi opozorilo kakšen mesec pred potekom (čez 5 let). Mislim pa, da se lahko z veljavnim certifikatom nekam prijaviš in ga spremeniš, samo trenutno ne vem točno, kam.

@nny ::

metalc je izjavil:

Mislim, da na ta mail potem dobiš tudi opozorilo kakšen mesec pred potekom (čez 5 let).


Mene niso obvestili.

Manu ::

Obvestilo o preteku certifikata dobiš 3 mesece pred iztekom. Jaz sem ga.

Gre za to, da nisem na njihovi spletni strani našel nobenih informacij s tem kar me zanima, danes je pa petek in je že prepozno za klice. Sem mislil, da kdo od vas ve.

Gre pa za to, da je certifikat vezan na e-pošto s katero si se prijavil. Problem je potem podpisati e-mail s certifikatom, ki je vezan na drug e-naslov.

Zdaj ali se da uporabiti več e-naslovov na en certifikat ali pa je možno, da ima fizična oseba več certifikatov za vsak e-naslov posebej.

Če noben ne ve, bo počakalo do ponedeljka...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Tear_DR0P ::

kaj pa se zgodi, če certifikata ne podaljšaš? pač zaprosiš za novega ko ga potrebuješ?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

@nny ::

Tear_DR0P je izjavil:

kaj pa se zgodi, če certifikata ne podaljšaš? pač zaprosiš za novega ko ga potrebuješ?


Enako kot s potnim listom. Daš vlogo za novega.
S pretečenim potnim listom boš mogoče pretental polspečega carinika, s pretečenim certifikatom pa ni šans, da se kam prijaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Manu ::

Tear_DR0P je izjavil:

kaj pa se zgodi, če certifikata ne podaljšaš? pač zaprosiš za novega ko ga potrebuješ?


Lahko uporabiš besedo 'podaljšanje' ampak v resnici ne gre za podaljšanje ampak za naročanje novega, ko preteče stari.

Jaz bi naročil novega, pa ne vem kako je z e-naslovi - rad bi jih imel več na enem certifikatu.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

metalc ::

Tear_DR0P je izjavil:

kaj pa se zgodi, če certifikata ne podaljšaš? pač zaprosiš za novega ko ga potrebuješ?


Če ti stari certifikat še ni potekel, lahko z njim še podpišeš zahtevek za izdajo novega (vse opraviš kar po internetu), sicer se moraš narisati na UE (kar je za ene bolj, za ene pa žal malo manj praktično...)

@nny ::

Brez zveze, ne prišparaš nič časa ne denarja. Bolje direkt na UE, 5 min za izpolnjevanje lista in čao.

Tear_DR0P ::

ne prišparaš nič časa ne denarja

meni je res vseeno, ker grem vsak dan mimo UE. če pa bi si moral za to vzeti posebej 30 minut, pa bi razmislil o elektronskem podaljšanju - oziroma že sedaj razmišljam :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DoubleEm ::

imam problem pri uvažanju dig. potrdila...isti file (torej sigenca.p12) je nemogoče uvoziti v katerikoli brskalnik, češ da tip ključa ni podprt

stvar mi je delovala na Safariju oz. Mac OS, kje bi lahko bil problem?

hvala

gorenjc ::

Kolikor vem, Ff pri kreiranju varnostne kopije certifikata kreira datoteko s končnico p12 (PKCS#12 format). Vsebuje javni in privatni ključ. Na kateri mašini ( kakšen OS, brskalnik ) je bila narejena varnostna kopija in kje (OS, brskalnik ) je problem pri uvozu?

DoubleEm ::

kopija je bila narejena na Lion OS-Safari, uvozit pa poskušam v Windows 7-Chrome

Buggy ::

a ce preimenujes .p12 v .crt gre?

gorenjc ::

Ja, res krasna ideja preimenovanje končnic datotek :(Certifikat naj se uvozi najprej v IE.Pri uvozu je za tip datotek potrebno izbrati vse(all). Če bo v IE uspešno uvožen certifikat, ga bo videl tudi Chrome. Chrome namreč uporablja shrambo od Windows-ov kar se tiče certifikatov.

fosil ::

Verjetno certifikat ni bil pravilno izvožen.
Možno je tudi, da se ga sploh ne da izvoziti. Možnost kasnejšega izvoza je treba namreč izbrati že ob uvozu.
Tako je!

DoubleEm ::

gorenjc je izjavil:

Ja, res krasna ideja preimenovanje končnic datotek :(Certifikat naj se uvozi najprej v IE.Pri uvozu je za tip datotek potrebno izbrati vse(all). Če bo v IE uspešno uvožen certifikat, ga bo videl tudi Chrome. Chrome namreč uporablja shrambo od Windows-ov kar se tiče certifikatov.


IE pravtako ne prepozna certifikata...potemtakem me čaka novo romanje na upravno enoto in čakanje na novi certifikat :(

gorenjc ::

A na Mac-u nimaš več certifikata?

jaanezko ::

Pri vpisu na fakulteto preko digitalnega podpisa se mi zgodi tole. kaj naj naredim ?????

Probal sem že z različnimi brskalniki in je vedno isto.


konspirator ::

2018 poteče trenutno osebno digitalno potrdilo sigenca, potrdilo je vezano na @volja naslov, tako da ga ne bom mogel podaljšati, ker volja email od 07/2014 ne sprejema pošte sploh.
Kakšen postopek naj uberem v 2018 ?

Alexius Heristalski ::

Na upravni enoti boš oddal vlogo za novega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mare2 ::

konspirator je izjavil:

2018 poteče trenutno osebno digitalno potrdilo sigenca, potrdilo je vezano na @volja naslov, tako da ga ne bom mogel podaljšati, ker volja email od 07/2014 ne sprejema pošte sploh.
Kakšen postopek naj uberem v 2018 ?


Potrdilo ni vezano na noben email naslov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

konspirator ::

Mare2
http://www.sigen-ca.si/pridobitev_fizic...

referenčno številko na elektronski naslov bodočega imetnika

avtorizacijsko kodo s poštno pošiljko na izbrani naslov bodočega imetnika

Kako je ob podaljšanju sem žal pozabil.
Vsaj prejšnjič so me pred rokom na email obvestili o bodočem izteku veljavnosti.

Ice-Heki ::

Mare2 je izjavil:

konspirator je izjavil:

2018 poteče trenutno osebno digitalno potrdilo sigenca, potrdilo je vezano na @volja naslov, tako da ga ne bom mogel podaljšati, ker volja email od 07/2014 ne sprejema pošte sploh.
Kakšen postopek naj uberem v 2018 ?


Potrdilo ni vezano na noben email naslov.


V potrdilu je naveden elektronski naslov in certifikat se lahko uporablja za podpisovanje določenega elektronskega naslova. Ne glede na to, pa se lahko certifikat uporablja tudi za druge servise, kjer uporabnik uporablja drugačen elektronski naslov.
konspirator: takrat boš moral biti sam pozoren in lahko preko spleta podaljšaš (in podpišeš) novo naročilo (in v njem popraviš elektronski naslov). sicer ti bo pretekel in greš na UE ter tam naročiš novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

Alexius Heristalski ::

Sem preveril in res se da ob oddaji zahtevka z veljavnim digitalnim potrdilom SIGEN-CA za fizične osebe v zadnjih dveh mesecih pred potekom obstoječega potrdila v obrazec napisati nov elektronski naslov. Torej samo glej, da boš ta zahtevek oddal pravočasno, pa ti ne bo treba hoditi na upravno enoto.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Wolfie ::

Danes sem si prvič namestil SIGEN-CO in ko sem hotel narediti preizkus namestitve spletnega dig. potrdila, sem dobil tole

https://imgur.com/nvDeZvY

Če dam pa napredno in pod izjemo, pa mi gre čez. A je to normalno ali pa sem sam kje zaštrikal pri instalaciji?

konspirator ::

Je normalno, uporabljajo samo SHA1withRSA Signature algorithm
https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze...


Edavki ti delajo ?
--

Wolfie ::

Evo, zdajle sem se prvič prijavil v eDavke in zaenkrat deluje.

Ice-Heki ::

Wolfie je izjavil:

Danes sem si prvič namestil SIGEN-CO in ko sem hotel narediti preizkus namestitve spletnega dig. potrdila, sem dobil tole

https://imgur.com/nvDeZvY

Če dam pa napredno in pod izjemo, pa mi gre čez. A je to normalno ali pa sem sam kje zaštrikal pri instalaciji?


Je normalno, ker so certifikati od SIGENCE primarno namenjeni podpisovanju (tako imajo privzeto tudi označeno kljukico v Windowsih). SIGENCO se sicer lahko uporablja tudi za certifikate za spletna mesta, vendar je za pravilno delovanje treba dodati le-te pod izjemo (kar si storil). Več.

Dodatek:
eDavki ti delajo, ker za certifikat za spletno mesto uporabljajo certifikat, ki ga je izdal COMODO (ki je v brskalnikih označen kot zaupanja vreden). Svoj certifikat (sigenco) boš na eDavkih uporabil šele, ko boš vstopil v aplikacijo ali podpisal kakšen dokument.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697125083 (32092) WizzardOfOZ
»

Digitalni certifikat SIGENCA

Oddelek: Programska oprema
428495 (3071) Yossarian
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319806 (16371) MrStein
»

Sigen-ca - višek digitalizacije javne uprave LOL

Oddelek: Omrežja in internet
153966 (3185) buttcrack
»

Potencialne zlorabe sigen-ca osebnega potrdila

Oddelek: Informacijska varnost
143192 (2653) SeMiNeSanja

Več podobnih tem