» »

nlb klik v Chrome na linux ubuntu

nlb klik v Chrome na linux ubuntu

cobrica ::

Je možno na Linux Ubuntu uporabljati v Chromu NLB Klik certifikat? V Win7 zadeva deluje v Linux Ubuntu pa nimam ideje kako bi ga spravil v delovanje. Lepo prosim za pomoč.

mr Vragec ::

Zadeva deluje, preverjeno !
Pogooglaj malo chrome certificates ali kaj podobnega, da boš uvozil certifikat in to je to.

cobrica ::

Lahko daš kakšen link ali kaj podobnega,kr sam ne najdem nič uporabnega na internetu..

mjk ::

malo pazi ... meni je klik zajebal prevzem na FireFoxu.
Klik se ne obnaša najbolj po standardih in je prirejen (vsaj pri prevzemu certifikata) za IE, vsaj pri prevzemu samega certifikata, potem pa vse normalno dela tudi v drugih browserjih.

žal so to vse moje izkušnje s tem.

P.s.: z FF ne deluje, pa čeprav v njihovih navodilih piše da ... vsaj pred 4 meseci ni

p.s: Če še enkrat preberem tvoj post .. ti že imaš certifikat naložen v ie?

potem pa ni nobene panike ...
- izvožiš ga iz ie.
- uvoziš da v chorme preko settings::options::under the good::manage certificates::personal::import
in to je to

moraš sicer še uvozit od klika certnifikat, ampak to moraš pri vseh treh browserjih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

cobrica ::

Zadeva je taka prevzel sem certifikat pri nlb kliku v Mozili firefox, sepravi jst iz firefoxa izvozim certifikat in ga uvozim v chrome? Sicer sem pa prevzel certifikat na Win 7 uporabljal bi pa rad klik na Linuxu, da nebo kakšnih nejasnosi.

mjk ::

Te lahko samo vprašam še po verziji FF? ... sam sem namreč sledil njihovim napotkom do besedice, pa ni bilo uspešno :)
drugače pa nebi smelo biti poblemov pri uvozu osebnega certifikata. (FF -> chrome)

če misliš stvar formatirat in tako zgubit stvar ... lahko testiraš s kakim live CDjem ... al pa v vmwaru oz. MS virtual PCju ... če hočeš bit 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

mr Vragec ::

NLB Klik deluje pri meni na linux-u v FF in Chromu "brez" problema. V chromu, ti stran označi kot nevarno, sicer nevem točno zakaj saj na win dela normalno.
Prav tako deluje v win 7 v FF in Chromu (v IE nisem testiral).

Glede uvoza in izvoza, pa ti svetujem da prvo uvoziš v FF saj IE ne izvaža "pravilnih" certov in se ti lahko pri formatiranju računalnika zgodi, da ostaneš brez certifikata in boš moral plačat novega.

V kolikor imaš težave me kontaktiraj na ZS ali mail.

Latinski ::

Mi lahko kdo pove, koliko je sploh varno uporabljati Klik NLB na Ubuntu?, ker imam tudi sam certifikat :D .
ASUS http://uk.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G73SW/

NeMeTko ::

Nič novega, da nekateri vedo vse, brez da bi imeli najmanši pojem o stvari. Kaj te pri tem čudi?

TI pa sprašuješ o stabilnosti, medtem ko misliš na varnost.

Kar se stabilnosti tiče, je zelo zelo dolgo bil Linux bistveno bolj stabilen od Windows sistemov. Karikirano povedano, Linux sistem zaženeš in laufa dokler....ne zmanjka elektrike, ali pa kaj na mašini ne crkne. V praksi je dejansko ogromno Linux strežnikov, ki imajo uptime 6 mesecev in več. Pri Windows je tak uptime redkejši.

Je pa danes tudi Windows približno enako stabilen kot Linux. Zakaj torej nima takega uptime-a? Če zaradi ničesar drugega, zato, ker imaš vsak mesec 'patchday', ki na koncu nameščanja skoraj vedno zahteva restart sistema.

S tem smo pa tudi že pri varnosti. Teško je oceniti, kateri sistem je dejansko bolj varen: tisti, ki je redno mesečno 'pokrpan', ali tisti, ki se ga krpa...ko se pač spomniš, da bi mogoče bilo dobro kaj pokrpati.

Na koncu če smo iskreni, ni nevaren operacijski sistem, ampak uporabnik, ki ga uporablja.

OmegaBlue ::

Chill.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Valentin ::

mr Vragec je izjavil:



Glede uvoza in izvoza, pa ti svetujem da prvo uvoziš v FF saj IE ne izvaža "pravilnih" certov in se ti lahko pri formatiranju računalnika zgodi, da ostaneš brez certifikata in boš moral plačat novega.


Ali to misliš v Linuxu?

Ker drugače IE povsem pravilno izvaža in uvaža certifikate...

NeMeTko ::

Tudi FF in Chrome uvažata/izvažata certifikate.

Na Windows Chrome enako kot IE uporablja sistemski windows cerfificate store, medtem ko ima FF lastno 'skladišče' certifikatov. To pomeni, da če smo certifikat uvozili v IE, ta potem velja tudi v Chromu - za FF ga pa moramo posebej v FF uvoziti.

Export certifikata pa je v IE odvisen od tega, kako smo ga prvotno importirali. Če smo ga uvozili na način, ki ne omogoča exporta, je kasneje tudi teško naresti varnostno kopijo certifikata. Potrebno je tudi paziti na obliko, v kateri shranimo certifikat. Ne moremo namreč povsod uvažati vseh oblik certifikatov.

Valentin ::

NeMeTko je izjavil:


Export certifikata pa je v IE odvisen od tega, kako smo ga prvotno importirali. Če smo ga uvozili na način, ki ne omogoča exporta, je kasneje tudi teško naresti varnostno kopijo certifikata.


Ja, vem. Če pri prevzemu digitalnega potrdila ne omogočimo izvoz "Osebnega ključa", naknadni izvoz ni več mogoč.

Če te prav razumem, pa ti v tem primeru vseeno to znaš narediti ?

NeMeTko ::

Potrebuješ?

Si preizkusil Jailbreak ?

Valentin ::

NeMeTko je izjavil:

Potrebuješ?

Si preizkusil Jailbreak ?


Trenutno ne. Bo pa verjetno spet kakšna prilika, da sprobam. :)

Hvala.

ZarodeX ::

Malo bi si sposodu temo...

Ali mi kdo lahko pove kako izbrišem certifikat iz CHROMA, na mozili gre Orodja/možnosti/napredno/šifriranje, na chromu je pa čisto drugače..

Lp

Hayabusa ::

Na winsih jih pobere iz Ms IE shrambe.

tole vpiši v url bar:
chrome://settings/search#certi


http://www.googlechrometutorial.com/goo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412278 (1167) kow
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722683 (1514) Tomas 33
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319659 (16224) MrStein
»

Prevzem certifikata za Klik NLB

Oddelek: Pomoč in nasveti
152675 (2446) b3D_950
»

KlikNLB, FF, IE, Linux, Windows -> težave

Oddelek: Programska oprema
204369 (3981) boriss

Več podobnih tem