» »

težave pri poš. priponk v outlooku

težave pri poš. priponk v outlooku

Avtobus ::

neobičajna težava...imam težavo pri pošiljanju priponk iz outlooka 2003. Ta težava se je že pojavljala pri verziji 2000, vendar je tukaj nekaj čudnega. Namreč na dveh računalnikih doma mi iz neznanega razloga priponke v 95% ne pošlje naprej, če pa notebook odnesem kamorkoli drugam deluje vse OK in priponke lahko pošljem b.p. Imam winse 2000pro in office 2003pro, povezujem se prek arnesa in volje (ISDN) doma in drugje-isti accounti. Ima kdo kakšno rešitev?
Marko

Lith ::

kaj ti pa napiše:
- mogoče : server did not respond .....

ker to pomeni, da imaš doma slabšo tel. linijo kot drugje, pa čeprav 'isti' accnt
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Avtobus ::

točno to napiše...ampak problem je v tem, da mam ISDN že kar nekaj časa ( še 3comov modem) in je zadeva stalno delovala. Potem pa naekrat... Je pa res, da ima kolega v okolici iste probleme, vendar na win xp home in off 2000. Verjetno je, da dela problem telekom, ni mi pa jasno kako in zakaj..in logično, ker če lahko pošiljaš poljubno priponko na zelo slabem analognem in starem omrežju z PCM-om ( ko se ne priklopiš preko 28.000 kbps..) zakaj je problem na isdn-ju...8-O

sash ::

morda pa je problem v tem da nisi povezan preko istega ISP-ja kot želiš pošiljat mail. Poskusi v kolikor si povezan preko siol-a uporabit siolov odhodni strežnik, v kolikor pa preko kakšnega drugega pa njihov odhodni strežnik
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Lith ::

hja, Sash je lepo napisal, naj ti samo razložim po 'človeško':
če si povezan preko Arnes, potem je logično, da uporabljaš za pošiljanje mailov arnesov strežnik (mail.arnes.si) - Pomoč www.arnes.si/help/ms-out-exp.html

če pa preko Volje, pa potem rabiš nastavitve za pošto www.volja.net/tecchnicalsupport - Outgoing mail server (SMTP) vnesite smtp.volja.net

Tako boš za vsakega ponudnika uporabljal pravilen strežnik za pošto in verjetno ne bo prišlo do težav (sicer je to znano, da npr. ne moreš pošiljat pošte prek Siol strežnikov, če nisi priključen na net preko Siola - lahk si prek volje, ampak potem zavrača pošiljanje...)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

sash ::

in kaj je pri mojem odgovoru NEčloveškega ? 8-)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Lith ::

Sash: oprosti izrazu, samo zdelo se mi je bolj strokovno kot pa je Avtobusarju mogoče razumljivo, zato sem mu razpisal 'na široko' - to bo boljši izraz
se opravičujem, če si mislil kaj drugega

sash ::

;) nič hudega, me veseli če me je vsaj nekdo razumel :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Avtobus ::

fantje, zelo dobro poznam problem relay-inga.. Mail imam na strezniku, kjer imam svojo domeno .si. in tudi moj mail je z MOJO domeno.
Tako uporabljam pop in smtp od tega strežnika. Pri adminu sem vse te stvari že preveril, vendar mi ne zna pomagat...Žal... Pravim, da je čudno..., ker so to čisto isti simptomi. Teorija se pa podre, ko grem na drug telefonski priključek ;(( , kjer vse deluje b.p.

sash ::

kaj pa če bi poskusil kak drug mail client :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Avtobus ::

bom poizkusil...Vseeno sem preveč navajen na MS :| , in mi je outlook 2003 všeč...tako, da bom zadevo moral nekako rešit...če ima kdo še kakšno idejo je dobrodošel... :\

Avtobus ::

Težava rešena...NT1 (Iskrina škatlica za ISDN) je bila izklopljena... Čudno...vse ostalo je delovalo...Hvala za nasvete...

Lith ::

LOL :-)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljena velikost priponke pri posameznih ponudnikih e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
73345 (3201) Bakunin
»

Pošta problem

Oddelek: Programska oprema
355098 (4583) Kv1DR_K1LL3R
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63743 (3663) Cuoresportivo
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14013340 (10817) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316998 (16998) Bakunin

Več podobnih tem