» »

Pošta problem

Pošta problem

mosnik ::

Imam velik problem s sprejemom elektronske pošte prej mi je vse normalno delovalo kar naenkrat mi ne sprejema in ne pošilja več pošte imam instaliran outlook express in microsoft outlook in mi ne dela noben napiše mi tole

Strežnik je nepričakovano prekinil povezavo. Možen vzrok so težave s strežnikom, težave z omrežjem ali pa dolgo obdobje neaktivnosti. Račun: 'pop. Volja. Net (1)', strežnik: 'pop. Volja. Net', protokol: pop3, vrata: 110, varno(ssl): ne, napaka vtičnice: 10053, številka napake: 0x800ccc0f

Prosim za pomoč ker ne več kaj še naj naredim

Lp dani

[Cyb3r edit: prosim, če se vzdržiš pisanja takšnih naslovov. Hvala.]
danč

Damjan Jagar ::

Možen vzrok so težave s strežnikom, težave z omrežjem ali pa dolgo obdobje neaktivnosti.

Očitno ima Volja težave. Pokliči na Pomoč naročnikom (01 6000 000) in jih malo povprašaj, če imajo kakšne komplikacije. SI kaj mail serverje brisal/spreminjal?
http://jagar.si

Slowenc ::

Verjetno je server za pošto offline.
Kliči voljatel.
Skiny gate.

mosnik ::

to traje že dva dni pa nimam samo volja imam še arnes in siol pa je na vseh računih isto.
danč

Damjan Jagar ::

Preveri, če imaš pravilno zapisane mail serverje.
http://jagar.si

mosnik ::

mam pravilno zapisane serverje na novo sem usvaril račune ne gre pa ne gre
danč

Slowenc ::

Kaj pa preko weba ti dela?
Skiny gate.

ABX ::

Da nimaš poln disk?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

AndrejS ::

Kaj si se kaj s pozarnim zidom igral?

Matevžk ::

Znebi se Norton Antivirusa čimprej!! >:D
Se opravičujem, če ga nimaš.
lp, Matevžk

danim7 ::

Sem že uredil izlopil se kasperskega in je deloval normalno ne vem ali se mogoče da to kje uredit v antivirusu da ga ne bo trba stalo izklaplat

lp dani

Damjan Jagar ::

Seveda se to mora dat uredit. Uporabniki Kasperskyja, na plan. :)
http://jagar.si

danim7 ::

Če kdo ima izkušnje naj poroča

boyan64 ::

A si že rešil problem? Namreč meni se doma dogaja skoraj enako. Če dam v pošto kako priponko zadeva kar zablokira in ne gre nikamor. Pa priponka sploh ni velika. Ravno tako mi noče pošiljati datotek preko FTP-ja oz. zadeva tudi zamrzne. Tudi iz yahoo-ja ne pošilja maile s priponkami.?? Imam pa vse na Siol-u.
Očitno mora biti kak črv ali spy ali kaj podobnega . Nimam pojma kaj bi bilo.;(( ;((

Matevžk ::

Se bojim, da delaš v napačni smeri.
Namreč, zakaj bi ti črv blokiral pošiljanje datotek? V njegovem interesu jih je poslati čimveč, seveda sploh, če je sam pripet zraven :D
Prenose ti blokira ravno kakšno orodje, ki deluje PROTI črvom (a'la antivirus, ki je slabo narejen in blokira tudi priponke in datoteke, ki jih sam želiš poslati).
lp, Matevžk

boyan64 ::

Sem izklopil avast antivirusni program, sem izklopil XP firewall pa ni nič pomagalo.

Matevžk ::

Hm ... avast je v redu (vsaj po default konfiguraciji); meni preko njega vse dela.
FTP težave so lahko posledica routerja/firewalla. Če uporabljaš router, moraš FTP nastaviti na pasivni način (naprednejši routerji lahko tudi sledijo aktivnim FTP povezavam, ampak tak način zaradi varnosti ni ravno priporočljiv).
Težave z emailom pa ... malo preveri konfiguracijo svojega klienta (recimo OE), druga možnost pa je težava (ali varnostna nastavitev) na strežniku ...
lp, Matevžk

boyan64 ::

Routerja nimam. Imam dva PC-ja . Eden ima dve mrežni kartici in preko tega z drugim dostopam v internet.
Tega drugega sem danes odnesel s sabo v firmo in ga tu priklopil na mrežo. Tu dela brez problema. Torej je nekaj narobe z unim z dvema karticama. Samo ne vem kaj bi lahko bilo. Sem klical na siol in pri njih je vse OK. Tudi s telnetom sem se povezal s strežnikom brez problema.
Kolega ki se malo bolje spozna na compe se je preko VPN-ja priklopil na moj PC in je rekel, da mu vezo stalno dol meče, da imam nikakav bandwidth, tako da ni mogel nič naredit.

Matevžk ::

Verjetno preko VNC-ja?
Hmmm ... ne vem, s katerega pošiljaš email in skušaš priti na FTP.
Z vidika tistega drugega računalnika, ki ni direktno povezan z internetom, je tisti prvi računalnik njegov router oziroma gateway. In tudi zato se moraš na FTP priključiti s pasivnim načinom (browserji to naredijo že samodejno, pri ostalih orodjih pa imaš ponavadi kje kakšno nastavitev "Passive mode").
Glede emaila pa ... ne vem. Morda ima tudi "router" kakšen virus scanner ali kaj kar preverja in blokira emaile?
lp, Matevžk

boyan64 ::

Ja VNC:))
Še par dni nazaj je delalo vse brez problema. Tudi PC (router) ima avast . Na tem v glavnem visi sin in to predvsem na MSn-ju. Pred tem problemom sem z mojega PC-ja ( ta je drugi v mreži) brez problemov preko FTP-ja pošiljal datoteke na siol server.

Ko sem včeraj sprobaval ta PC-router ( z dvema karticama) sem tudi izklopil antivirus pa požarni zid pa ni nič pomagalo.
Če surfam po netu ali če pobiram pošto s priponkami pa lavfa brez problema. Samo pri pošiljanju ne gre nikamor.

Matevžk ::

In v smeri "dol" (download) vse deluje tako hitro kot ponavadi? Ker je možno, da je kdo na mreži (torej na enem izmed teh dveh računalnikov) pognal kakšno peer-to-peer (a'la bittorrent) aplikacijo, ki uploada veliko podatkov in zasede vso odhodno pasovno širino. Vendar v tem primeru tudi potrditveni paketi pri downloadu ne "pridejo skozi" z zadovoljivo hitrostjo in potem tudi download dela opazno počasneje.
lp, Matevžk

boyan64 ::

Sin res doti "dol-pobira" ampak predno sem poskušal pošiljati pošto in datoteke preko FTP-ja sem PC resetiral, tako da ni lavfalo nič posebnega.
FTP pa nisem sprobal v obratni smeri, da bi kaj pobral s serverja. Bom danes popoldne. Pri pošti sem opazil, da serje samo ko pošiljam. In to ni važno ali pošiljam z Outlook express-om, Tunderbirdom, ali direktno iz siol poštarjaa li yahoo poštarja. Kjerkoli dam priponko ( datoteko) se zadeva ustavi.

Matevžk ::

Hm. Očitno bo res nekaj s povezavo navzven narobe.
Ker načeloma vsaj pošiljanje preko web interfacea za pošto ne bi smelo biti problem, če povezava v redu deluje.
Pa tudi VNC bi potem delal v redu.

Eno je, če se noče povezati ali meče ven kakšno napako. Drugo je, če vedno, ko bi moral poslati večjo količino, "obvisi". To mora biti nekaj z odhodno povezavo ... "Nekdo" (nek proces) žre vso odhodno linijo. Razen, če je res kje kakšen tako nesramen antivirus, da povezave ne blokira, ampak samo podatkov ne spusti skozi. Ampak to dvomim (nisem še videl takega).
Če imaš zunanji modem za klicni dostop, poglej lučke za odhodni promet.
Če imaš notranji modem, ADSL povezavo ali kaj takega, poglej status povezave na tistem računalniku, ki je povezan z internetom. Poglej, koliko sem kaj obračajo številke za odhodni promet. Če se zelo, potem ti res "nekdo" ogromno pošilja. (Samo gledanje "lučk" na ekranu ne bo pomagalo, ker lahko stalno gori, vendar se v resnici samo enkrat na pol sekunde pošlje kakšen majhen paketek.)
lp, Matevžk

boyan64 ::

Mam ADSL (SIOL) in tisti bel modem s tremi lučkami. Nekdo je omenil, da je morda kaj narobe z mrežno kartico. Ali je to možno?

Matevžk ::

Kaj pa ni možno pri računalnikih? Dasiravno je jako malo verjetno 8-) Glede na to, da prejemaš lahko ... tudi za to mora priti zahtevek "ven", tako da očitno načeloma deluje v obe smeri OK.
lp, Matevžk

krho ::

@boyan64: nForce chipset? in nForce mrežna kartica?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boyan64 ::

Krho, kaj si mislil s tem? Mrežna kartica preko katere ima povezavo na ADSL modem je integrirana na plati. Plata pa mislim, da je od MSI. Katera točno pa je, pa sedaj ne vem, ker nisem doma.

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boyan64 ::

Bom probal povezati na internet modem preko druge kartice. Me prav zanima če bo kaj bolje.
Če recimo zeza ta integrirana kartica, ali se jo da izklopit in bi vstavil eno novo.
Kje se izvede to : mrežni kartice izklopite strojni izračun CRCja (Checksum Offload daste na disable.)

hvala.

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

boyan64 ::

A mi lahko kdo pove kakšen je kaj realen in pričakovan upload pri paketu
ADSL 1.024 / 256 kbit/s
ALi je kak dober test software?

Sprobal sem tega: http://testmy.net/u_load.php
in dobil rezultat:

:::.. Upload Stats ..:::
Connection is:: 40 Kbps about 0 Mbps (tested with 579 kB)
Upload Speed is:: 5 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (server1)
Test Time:: Wed Aug 31 2005 19:36:56 GMT+0200 (Central Europe Standard Time)
Bottom Line:: 1X faster than 56K 1MB upload in 204.8 sec
Diagnosis: May need help : running at only 18.52 % of your hosts average (siol.net)
Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-P4UXD1AKS

Danes se mi zdi, da mi zadeva lavfa malo bolje . Sem pa trikrat govoril s Teleom tehniki, ki so nekaj merili linijo. No do zaključka še nismo prišli ali je OK ali ne.

Nebomgabiksa ::

Če sem prav dojel ti tole testila samo UL... Pri meni je rezultat (seveda sem izklopi Mulo ipd.)

:::.. Upload Stats ..:::
Connection is:: 214 Kbps about 0.2 Mbps (tested with 2992 kB)
Upload Speed is:: 26 kB/s
Bottom Line:: 4X faster than 56K 1MB upload in 39.38 sec
Diagnosis: Looks Great : 5.94 % faster than the average for host (siol.net)

Za DL pa iz naslova McAffe Speedometer dobim takele rezultat: 216.96 Kbps, ki pa je zaskrbljujoč pri povezavi 1024/256 ;((

Je pa po drugi strani zanimivo, da v eMuli dobim total DL speed okoli 70-80KBps, kar je ekvivalent cca. 600Kbps... (in to je maks. kar dopuščam).

Bits and bytes make all the difference :)

boyan64 ::

No naj javim, da mi trenutno UP če prenašam file na siol strežnik s Total Commanderjem kaže od 28-30kb/s. Še včeraj ni šlo nikamor in se je zadeva ustavljala in tudi ustavila.
Sem imel ene par pogovorov direktno s telekom mojstrom in so merili linijo. Podatke je menda dal tehniku, ta pa mi ni več javil ali je vse OK ali ne. Očitno so nekje nekaj zrihtal. Ali na Telekomu ali pa na Siolu.
Važen da sedaj dela in da bo tudi v bodoče delalo.
Hvala vsem za nasvete in pomoč.

PS, Sam nisem spreminjal nobenih nastavitev kartice ali česa drugega.

Kv1DR_K1LL3R ::

Zdravo!

Jest imam tudi eno napako glede e-pošte, imam voljo e-mail in email.si, ampak iz nobenega računa in niti z nobenim programom mi noče pošiljati sporočila. Sem probal Outlook Express in Microsoft Outlook, pa ne gre in ne gre, gre pa samo, če se povežem direktno na volja.net(ali email.si) in tam upisovat uporabniško ime, geslo,... atiju in mami pa pošlje in iz siol e-maila in iz arnes e-maila.

Požarnega zidu in protivirusnega programa pa ne mislim in ne mislim izkljapljat, ker se bojim virusov:( :( :(

P.S.: Imam pa tudi router, in če je mogoče treba porte odpreti, mi naj kdo prosim pove porte.

LP, Davor

Kv1DR_K1LL3R ::

Aja , še napaka:

Sporočila ni bilo mogoče poslati, ker je strežnik zavrnil e-poštni naslov enega od prejemnikov. Zavrnjen naslov je "davor_po@volja.net". Zadeva 'test', Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '554 5.7.1 (trikotni oklepaj)BSN-61-83-48.dial-up.dsl.siol.net[86.61.83.48](trikotni zaklepaj): Client host rejected: Access denied', Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka strežnika: 554, Številka napake: 0x800CCC79

Zgodovina sprememb…

Kv1DR_K1LL3R ::

Nova napaka:

Strežnik je nepričakovano prekinil povezavo. Možen vzrok so težave s strežnikom, težave z omrežjem ali pa dolgo obdobje neaktivnosti. Račun: 'pop.volja.net', Strežnik: 'smtp.volja.net', Protokol: SMTP, Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Številka napake: 0x800CCC0F


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s pošiljanjem pošte - Outlook

Oddelek: Omrežja in internet
82582 (2546) NoName
»

Outlook express noče pošiljati

Oddelek: Pomoč in nasveti
73102 (3059) -Neverhood-
»

Email.si težave z pošiljanjem pošte

Oddelek: Pomoč in nasveti
63156 (3080) TRIROG
»

Thunderbird in siol skregana

Oddelek: Pomoč in nasveti
112175 (1872) Klemenn
»

e-mail problem

Oddelek: Omrežja in internet
86401 (6290) zlabo

Več podobnih tem