» »

Obstajajo kakšne extra nastavitve za bolj pohitriti računalnik?

Obstajajo kakšne extra nastavitve za bolj pohitriti računalnik?

pvito ::

Imam računalnik s 1GHz procesorjem AMD Athlon in 256 MB ram-a DDR...počasi postaja že rahko prepočasen recimo za... M$ FS 2004 itd... v bistvu tekstrure izjemno dolgo časa odpira,..pa me zanima, kaj bi pravzaprav bilo najbolj pametno storiti, da ne bi brezveze kupil recimo nov procesor ali pa dodajal ram. Ima kdo kakšen predlog, oz. kdo pozna kakšen trik kako mal settinge spremenit itd...da vseeno čimhitreje vse skupaj deluje..če pa ne..pa vsaj, kaj se bolj splača kupiti ram ali procesor v takem slučaju.

OZZY ::

potegni si GameXp če maš xp-je. Ti pohitri sistem in ostalo . Sicer si pa preberi readme fajl kaj nardi. Jaz sem dobil 300 pik več v 3dmarku 01.
Go with the flow.

Sami ::

Tud jst sm si naložil GameXp in ko pridem v winse mi comp še dolgo nalaga startup itemse, občutek pa imam, da ni nič hitrejši kot prej in celo manj stabilen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BaRtMaN ::

pvito: Kaj pa grafična kartica?

OZZY ::

Sami: Men je sistem hitrej delal. Stabilnost...enaka. Skratka z moje strani ga lahko priporočim.
Go with the flow.

pvito ::

Grafična je GeForce 4 mx 64 mb ddr.

Zheegec ::

Grafično lahko tweakaš (riva tuner), naviješ, potem pa še kakšne optimizacije kot je conservative swap file usage, kar se je meni kar poznalo (probaj downloadati Tweak Now Power Pack, na žalost je samo trial, samo je pa notri nekaj osnovnih tweakov).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nicjasno ::

Pojdi na www.tweakxp.com . Tam najdes tweake za pohitritev svega i svasta kar se tice winsev xp.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal Tournament

Oddelek: Igre
121661 (988) shadeX
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473643 (2229) mtic
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674799 (3229) Hux
»

Kako se navijajo grafične kartice

Oddelek: Navijanje
432029 (1282) Wad@
»

Nakup nove grafične kartice (pri celeronu 830Mhz)

Oddelek: Kaj kupiti
281225 (908) SavoKovac

Več podobnih tem