» »

1. maj ali kako je telemach začel šteti promet

1. maj ali kako je telemach začel šteti promet

Uporabnik ::

:(

http://ipac.telemach.net

če mi slučajno uide kkšn megabajt sm ga naje***

sasox ::

Sej je bil že čas >:D

Sumo ::

Sicer nism glih navdusen nad tem stetjem prometa ampak sm po eni strani kr vesel da so to koncno zrihtal in da vsaj vemo pri cem smo. Prej sm se skoz grizu a bojo ta mesec ze racunal al ne, pol nism vedu kok sm tujine naredu... Skratka, po eni strani vesel po eni pa zalosten.

eiht ::

jst nimam moznosti kabla...sicer pa calam na adsl ampak me pa vseeno zanima kolko bo dodatni mb al gb stal...a ima kdo kaksno informacijo o tem?

sasox ::

Okrog 40SIt 1MB

sam itaq vzameš paket z neomejenim prometom 8-)

Sumo ::

sasox: ja, in mas pol omejitev 64kbit k je totalen podn (da ne omenjam da za ta paket placas vec kukr za unga z neomejeno hitrostjo).
Ce mene vprasas mam rajs neomejeno hitrost, k se da itak uno tujino zrihtat s proxiji, edin problem so on-line spili, ker ne delajo cez proxy. Tko da ce nisi glih zagret igralec UT/Q3/... pol je un paket za 3,5k na mesec kr dobr (no to je samo moje mnenje)

sasox ::

Če jst kej vem bojo zdaj ita dal 512kb namesto 64kb

JXS ::

Uporabnik: kdaj teb pride da štejejo!!! ta page dela že več k mesec!!!

sicer je pa tko k je reku sasox: po 1. maju bomo mel vsi 512/128!! če bo že dons ne vem, sam pomoje bo to jutr 2. maja delal. če pa ne se pa pokliče pa mal zateži, k men so rekl da bo sigurno

sasox ::

Vsi uporabniki smo dobili maile v katerih piše, da začnejo s 1. majem štetjem prometa.........

Uporabnik ::

mrxjs, men nč ne pride. štet so se učil več kot pol leta, čist tko za info, zdej so začel pa še zaračunavat. ta pejdž pa ne dela že več kot en mesec k je bil prej na veni.net -u.

JXS ::

Uporabnik: ti si popolna budala!!!! page obstaja že več kot 1 mesec!! na kerem naslovu pa je bil oz. je zdej pa ni pomembno. Če pa bi ti bil kej pismen pa bi lahko iz maila razbral da so aprila štel promet testno, da se bo vidlo kako deluje in da uporabniki vidimo koliko bi plačali ob uporabi neta ki jo imamo. Glede tego koliko časa pa rab telemach da postav sisitem in kdaj začnejo računat pa bi lahka vedu da je telemach najbol kilova firma za telekomom:D:D:D:D

Uporabnik ::

kriza
se mi smiliš

DarkOMEN ::

A če maš naštelan njihov proxy, a se pol tuj promet šetje kot tuj al kot naš? (Ko so proxy postavl se je kot naš štel)

Uporabnik ::

če je proxy slovenski se šteje kot slovenski promet.

by the way, majo neke težke spremembe pri ceniku. upam da bojo :) in ne :(

kot kaže so moj paket slo free, 20 mb tujine spremenil tako da je sedaj naročnina 3700 (prej 3570) z ddv in 100 Mb prometa ter 19sit za dodaten Mb tujine (prej 47) z ddv seveda.

bo treba počakad da objavjo cenik.

pa še neki, poimenovali so ga oranžni paket :D

PaJo ::

Ja na netu TElmach sploh niam se cenikov, tak da mislim da so vseeno malo spremnili pakete, mislim pa da so morali nekaj storit napram ADSL-ju:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SasoS ::

hmm...moj paket (bivši 64kbit) se imenuje oranžni dirkač, cena je 7300 SIT z DDV. Sam dirka pa orenk zadnje 2 dni...glih tok da lah vsak pol ure mail poberm ;(. Ampak so pa modeli - od 1.5. velja nov cenik pa noben ne ve kakšn je...pomoje bi bla to že lah kkšna osnova za tožbo.Sašo

sasox ::

Ja so pa pocarji. Pol dajo pa na stran s cenikom napis Stran v izdelavi!. To me malenkostno spominja na Rogljevo stran >:D. Kar se pa tiče delovanja va zadnjih dneh. Še maile komi prečekiraš ;((

Yan ::

Telemchov novi cenik (velja od 1.5., vse cene SIT z DDV, imena paketov so bedasta že v izvirniku):

Paket oranžni dirkač - časovno neomejen dostop, 512/128kbps, 1IP, 1 mail: 7300
Paket družina dirkač - isto, samo maili za vso družino: 8100
Paket oranžni števec - časovno neomejen dostop, 100 MB mednarodnega prometa: 3700.- , 1 MB 19.-
Priključnina 12,000
Modem-nakup: 62,500
Modem-najem (na mesec, min 24 mesecev): 3,300 SIT

Skratka, v teoriji fino, na prakso pa se čakamo..

Have fun,

Yan

Horhe ::

Nej gre ta Telemach u rt;( pa sej to ne mors verjet , dones ceu dan ni nc delal, pa skoz prekinja, pa da ne recam da ma 128 kb paket pa da mi leti 3kb/s... fantje ce ste pametni se ne narocit na Telemach ker je vse skupi ena velka nategancija. Pa kr mislte da bo vsak dubu 512 k, sej ze zdej itak nikamor ne gre..
Fuck Them ;((
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

JXS ::

men se že pred neki časa rekl da bodo te trije paketi po 1. maju, zanč k sm pa klicu so pa rekl da sigurn 7. maja, tok da ne obupat. Glede tega kar je blo pa dons: enkrat je pač trebe prpravt za 512/128 >:D>:D>:D>:D>:D

Boogy ::

Smo 7.5 in kot vedno je telemach svetlobno hitro vse zrithu. Po čudežu mi je celo uspel pridt na internet in napisat tale post. Downloadam pa s hitrostjo "primerljivo" z hitrostjo oranžnega dirkača al karkol že je --> 5kb/s. Zdej jih mam pa počas že dost....

JXS ::

dons sm spet klicu na teleSUX pa so rekl da bo ta tedn zihr.|O|O|O|O

Jux ::

Jst ne vem na ker telemach ste vi prklopleni, ampak do zdej (2 mesca) mi sam 1 dan ni delu net. Drgac mam pa neomejen 100mb paket in mi leti vsaj 30 k iz kjerkoli po svetu, po slo pa max 150-160, ko se veza ustali. Aja DAP uporablam tud.

bzagozen ::

No, sporočam vam veselo novico. Telemach je danes le prestavil hitrostne ovire na prenosu podatkov iz 64/64 na 512/128. Pa nove cenike je objavil :O, je spet mal dražje, pa serverje je prepovedal, pa ceno za modem je povečal pa vse gre h kur**!!! ;((
www.alkoma.si

sasox ::

Jst sploh ne mislm podpisat nove pogodbe :D. V stari pa tako ali tako nikjer ne piše, da ne smeš imeti serverja. Pa tudi če bom podpisal novo pogoddbo, server bo veselo ostal..............sploh jih ne jebem >:D

bzagozen ::

Saj ti Telemachovci sploh ne pošiljajo pogodb (novih). Pa kja jim bojo, saj si kar neki zmišljujejo, kar neki. Kar se pa serverja tiče, je pa mal bedasto. Mislim, da jim mi, "nedeljski" uporabniki ne bomo hodili v zelje pri najetih vodih. :)

Drugače pa, saj ima že čisto navadna verzija winsov 98 lahko pws, ki pa ni čisto nič drugega kot server. Kako bodo pa to prepovedal, pa res ne vem. :|
www.alkoma.si

sasox ::

Mah to so verjetno napisal da bi kvazi pomiril veselkote s FTP serverji :D

Yan ::

Hello,

kar se tiče strežnikov - že en teden jim telefonarim z željo, da mi razložijo, kaj točno je njihova definicija besede strežnik (ali to pomeni, da ne smem igrat multiplayer iger, če je moj računalnik strežnik, kaj, če želim, da sodelavci dobijo od mene datoteke in to ne po mailu) in me pošiljajo od Poncija do Pilata. Če še enkrat slišim cover komada "Guantanamera", ki ga vrtijo, ko si na hold, se mi bo zmešalo. Nazadnje so me napotili na nekega tipa, ki je kao serviser in obvlada, ki pa je dosegljiv samo ob 0800 zjutraj! Na mail se seveda ne javlja.

So pa po drugi strani na Telekomi _izjemno_ prijazni, ko razlagajo podrobnosti v zvezi z ISDN in ADSL :)

Yan

Uporabnik ::

pa da pr oržnem dirkaču ne bi padl v delirij k piše brez omejitve hitrosti. to je za njih 1024kbps , torej samo 2. kratnik "omejenega" paketa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
708179 (6485) DeLonghi
»

telemach kabelski internet vs. adsl (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
544692 (3590) Uporabnik
»

ADSLvsCABLE

Oddelek: Omrežja in internet
311642 (1189) krucymucy
»

telemach zakon

Oddelek: Omrežja in internet
312892 (2042) hatch
»

telemahova ponudba

Oddelek: Omrežja in internet
131550 (1111) ABX

Več podobnih tem