» »

MREŽNA kartica integrirana na matični plošči NE DELA!!

MREŽNA kartica integrirana na matični plošči NE DELA!!

N-E-O ::

Imam ploščo Abit IC7, na kateri je integrirana mrežna kartica. Vendar mi jo računalnik preprosto ne zazna. Namestil sem vse gonilnike iz cd-ja, ki sem ga dobil zraven matične... potem sm si potegnu najnovejše z neta... pa potem sem v biosu preveril, če je plata res enablana (in je bla). In vendar, računalnik je še vedno ne zazna!!

Kaj še lahko storim??????;( ;(
Follow the white rabbit.

boštjan ::

flešaš bios.od kdaj pa se ti je to pojavlo

N-E-O ::

mrezne kartice na plati se sploh nikoli prej nisem uporabljal, zato sem zdej namestil gonilnike pa še vedno ne dela... kaj to sploh pomeni flešanje biosa??
Follow the white rabbit.

OZZY ::

Dej kot prvo poglej v bios, če je sploh vklopljena. Ker če ni ti jo OS in pol pri inštalaciji drajverjev sploh ne bo zaznalo.
Go with the flow.

OZZY ::

Ja pa kako to nardiš....RTFM in poglavje od biosa ter tam najdi mrežno kartico ter ......
Go with the flow.

N-E-O ::

ozzy, če bi bolj natančno prebral moje prvo sporočilo, bi lahko opazil, da sem js v biosu že vklopu (enablu) mrežno kartico... tk da to ni vzrok, da ne dela...

bmandelj ::

v najslabsem primeru ti je crknila mrezna
ce je plata se v garanciji nesi nazaj
drugace pa kupi eno pci mrezno za 2k sit pa je reseno

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Lith ::

čisto ugibam, ampak poskusi še z opcijo pod Power man... ACPI - enable/ disable, enkrat sem moral disablat ACPI da je delala, sam ni bila AB IC7...

frenk ::

mogoče morš poleg mrežne še kaj enajblat...tko je blo pr men...mal še preber knigco:)

cryptozaver ::

Poskusi nastavit se hitrost. Ce mas prikljucen 10MB Hub ali ruter jo nastavi na 10 MB full-duplex. Sicer odvisno od druge strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik crash-a po 30min

Oddelek: Pomoč in nasveti
17885 (639) Chimera
»

Problem s vzpostavitvijo omrežja - Amis

Oddelek: Omrežja in internet
8996 (848) Meizu
»

Omrežni kabel je izključen

Oddelek: Strojna oprema
131649 (1320) matej_jack
»

mrežna kartica-driverji

Oddelek: Strojna oprema
184081 (3887) bluefish
»

težave z MSI motherboart

Oddelek: Strojna oprema
392700 (2013) EZ2BHard

Več podobnih tem