» »

Omrežni kabel je izključen

Omrežni kabel je izključen

matej_jack ::

Iz garancije sem dobil novo Gigabyte ploščo (če koga zanima oznaka, napišem kasneje, je nimam tukaj).
Problem je, da se računalnik nikakor noče povezat z internetom, dobim sporočilo, da je omrežni kabel izključen. Tudi na modemu ne sveti lučka, ki signalizira povezavo s PCjem. Vmes ni routerja, ampak je direktna povezava računalnik-modem.

Probal sem:
- gonilnike s CDja,
- gonilnike z nvidiine strani (nforce),
- flash BIOSa iz F1 na F3 (ki je tudi zadnja),
- Linux Live CD (puppy),
- drugo PCI mrežno kartico.

Priklopil sem drugo, Canyonovo mrežno kartico, ki prav tako ne deluje - ista napaka. Oba operacijska sistema zaznata obe mrežni kartici in ne kažeta napak (razen da ni kabla), lučka zadaj pa ne sveti na nobeni.

Če priklopim na ta kabel prenosnik, se ta takoj in brez težav poveže na internet.
Kaj takega še se mi ni zgodilo, zato prosim za kakšne predloge.

blackbfm ::

Probaj drug kabel ali pa probaj izklopit nvidia firewall.

matej_jack ::

Nvidiin firewall ni nameščen, ker mi je na drugem sistemu pil živce in ga več ne nameščam.
S kablom bom probal, ampak nevem zakaj ta isti kabel uspešno poveže laptop v širni splet....

Tomas 33 ::

Poskusi še nastavit hitrost kartice na 10Mb. Lahko, da je slab kabel.

Ted ::

Možno je da je odpovedal ethernet port na modemu, sploh če si bil pameten in med nevihto recimo nisi izklapljal. Če ti je skurilo mrežno in matično je zraven skurilo tudi port na modemu.
Mah...

matej_jack ::

Če bi bil skurjen port na modemu, zakaj se laptop poveže s kablom na isti port, kot se računalnik ne?
Bom danes menjal kabel in poročam.

blackbfm ::

Ted, sem že videl skurjeno mrežno, medtem ko modemu ni bilo nič tak da ne bluzi krneki. In nismo vsi paranoiki da bi vse naprave odklapljal med nevihto:P

@matej_jack Če ti še vedno ne bo delovalo z zmanjšano hitrostjo mrežne, vseeno namesti nv firewall in ga izklopi.

matej_jack ::

Zamenjava kabla ni obrodila sadov. Laptop se poveže na obeh, računalnik pa na nobenem.
Je možno, da je matična nova hin?

blackbfm ::

Zmanjšaj hitrost mrežne in še enkrat poročaj.

Gwanaroth ::

Namesto Auto-negotiate nastavi na recimo 100Mb half-duplex, ali celo 10 Mb..
Lights often keep secret hypnosis..

refosk ::

Imaš connection enable?

matej_jack ::

Nastavitev na 100 in 10mb half duplex ni pomagala. Omrežni kabel je še vedno izključen.
Connection je na enable, ja.
Nimam več idej, zato bo vsak predlog dobrodošel :)

edit:napakce

Zgodovina sprememb…

matej_jack ::

Še kot zanimivost, ugotovil sem da je hladilnik od chipseta (pasivni) tako vroč, da se na njem spečem. Povezava?
edit: everest pokaže chipset 61°C, idle.

Zgodovina sprememb…

matej_jack ::

Računalnik sem priklopil pri sebi, internet deluje normalno!
Če je skurjen port na modemu ali pa 2 zanič kabla, zakaj se laptop normalno poveže, računalnik pa ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi-Fi hiter, kabel počasen

Oddelek: Omrežja in internet
261735 (880) tonccy
»

UTP kabel na razdalji 100m naenkrat ne deluje več

Oddelek: Omrežja in internet
374952 (4290) ...:TOMI:...
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951185 (22935) simone
»

mrežna kartica - povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
71051 (945) Bananajoe
»

nForce Networking Controller in modem se ne povežeta

Oddelek: Pomoč in nasveti
6942 (861) wahab

Več podobnih tem