» »

mrežna kartica-driverji

mrežna kartica-driverji

Neon87 ::

Pozdravljeni!

Imam problem z nalaganjem driverjev mrežne kartice. Probal sem driverje, ki so priloženi pa driverje z interneta, določil sm tud točno pot do njih, pa jih probal namestit ročno, pa mi vedno napiše, da ni možno namestiti driverjev za to strojno opremo.
Preiskal sem vse kar google premore, poskusil tudi ugasniti antivirusne programe kot nekje piše, da bi lahk pol šlo.Pa naložil service pack 3..
Pa ne pomaga. Nekdo je mel podobn problem pa tud na novo nalaganje windowsev ni uspelo, odgovora pa tud ni...
IRQ štimajo, res da so se tepli vendar sem potem v BIOS-u disablu IEEE, z njim sta si namreč delila pomnilniška sredstva, disablu sem tud onboard mrežno(katera ne deluje,bila je strela na pohodu, zato sem tud uporabu novo mrežno)...
Vendar gonilnikov ne gre namestit. Čist sem izgubljen, za prvi dan po dolgem dopustu je to ubadanje celo nedeljo kar obsežen problem za mojo glavo, ki nima pojma več kaj storit.

Probal sem tud z drugo mrežno, drugimi gonilniki od nje, ki deluje na drugem compu, pa tudi ne gre.
Enostavno ne spusti gonilnikov čez.

Lepo prosim za kakšne nasvete, odgovore, ko ne vem ka bi se še dalo storit..

Lep pozdrav.
  • spremenil: Adrijan0 ()

Vuli ::

Pol zna bit pa še kej druzga skurjenega. Si poskusil vtaknit v drug PCI slot?
A ko prideš v Win, ti verjetno zazna neznano opremo ali kako.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Neon87 ::

Probal sem vse PCI slote,zazna mi napravo,poleg tega zazna tud,da je Ethernet naprava.
Drugo vse dela brez problema,le driverji za mrežno pa se nočejo in nočejo namestit...:(

Pyr0Beast ::

Pol je pa mrežna zanič.

Probaj ji spucati kontakte (konektor ki se vtakne v PCI)
Uporabiš lahko tudi WC papir [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

Zloadej si driver pack(imaš skupek driverjev v mojem linku za vse mrežne kartice)
http://driverpacks.mirror.thesneaky.com...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Neon87 ::

probal sem dve mrežni, ena od njiju deluje v drugem računalniku brezhibno. Na enem pa je identičen problem pri obeh.

Neon87 ::

Še ma kdo kako idejo/nasvet? :(

Pyr0Beast ::

Onemogoči vse on-board naprave v biosu, če to ne pomaga, kartico pretikaj po različnih PCI slotih. Načeloma bi moralo na predzadnjem delati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTB ::

Katera matična plošča? Starejša, bolj nova zadeva? Katera mrežna kartica???
V biosu najprej poišči Reset Configuration Data in daj na yes. Preveri tudi če obstaja opcija PNP OS in daj tudi na yes.

Neon87 ::

Matična je stara kake 3 leta, je ASUSova, na pamet pa ne vem ker me ni doma.
Za mrežno ni važno katera je, ker mi 2 različni ne delajo.
Drugač pa je od firme SMC pa pol nek TK, ne vm točno.
Problem 100% ni v mrežni kartici in v driverjih, ker so pravi.

V BIOSu sem disablu vse naprave, sprobal vse kar se tiče PnP nastavitev. Na koncu pa dal tud BIOS na default nastavitve.

A bi probal mogoč zbrisat kake driverje ročno iz system32 mape?
Pojma nimam več ka nej..

MTB ::

Najde ti novo napravo? Kaj pa, če ti to najde vedno kartico ki je na plati?

Neon87 ::

najde novo, ker če ni nobene notr je ne najde..se pravi če bi bla to mrežna ki je vgrajena na matični bi vedno najdlo, tk pa sam če je mrežna v PCI reži.

MTB ::

Poskusi zbrisat hardwer, ki je bil prej not, zdaj pa ga več ni, gonilniki so pa ostal.
Malo poglej kako so to naredi tu - http://www.tech-recipes.com/modules.php...
Pa restartaj, vstavi mrežno in poskusi ponovno.

b ::

Ne vem, če ti bo ta ideja všeč, ampak jaz bi poskusil s kakšnim Linux live CD-jem, ki ima že vgrajeno podporo za vse (oz. veeeeliko večino) mrežne kartice. Če ti na obeh računalnikih tudi tam ne bo delalo, potem je skoraj gotovo fuč mrežna kartica.

Neon87 ::

dve mrežni sem sprobal, obe v drugem računalniku delujeta, na tem pa ne gre naložit gonilnikov ne za eno ne za drugo.

grex ::

Najbolje da res z linux live CDjem pogledaš (al pa XPje na novo inštaliraš, kar pa vzame občutno več časa). S tem skoraj izključiš problem v nastavitvah in si, če še vedno ne dela, kupiš nov računalnik.

Neon87 ::

sem zamenjal matično plato pa dela...
preiskal in probal sem vse kar se je dalo pa nisem najdu rešitve..itak pa je matična mela neke šoke od strele tk da je bil cajt za zamenjavo, zdj pa dela ok.

Hvala vsem za trud in lep pozdrav.

phenom ::

sp3 je v riti.

bluefish ::

zakaj že?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mrežna kartica

Oddelek: Omrežja in internet
242171 (1913) simon5029
»

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
111329 (1035) eraserr
»

Problem z namestitvijo mrezne kartice

Oddelek: Strojna oprema
263266 (3087) Jakka
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947015 (5398) Azrael
»

mama plata in mrežna kartica se sovražita

Oddelek: Pomoč in nasveti
161337 (1157) Jaz

Več podobnih tem