» »

Kaj bluzi Telekom?

Kaj bluzi Telekom?

Zako ::

V ponedeljek smo sli narocit ADSL.
Vse vredu, ko mi rece "Telekomovc", da je se vedno predpogoj ISDN!!!!
Pa kaj niso to ukinil, da ti ni vec treba met ISDN za nakup ADSL-a? Ocitn da ne!
Pol pa se rece, da moras vzet tisti ISDN, ker ma nek digitalen telefon.? po ,ojem vsak telefon pase na k**** ISDN!

Ok, sm se pogovoril s starim in bo vseeno vzel ADSL (+ISDN).

Me pa se zanima kako lahko staremu omejim download in upload, ce bova imela switch?
A je mozno omejit to s switchem ali pa routerjem?
Pa v cem je razlika? In ali je odvisno kaksen switch oz. router mas?

LP

KTr1sk ::

Če bi ti spremljal
ADSL in prazniki
bi vedel da še ni s tem nič.
Jz sem bil v dilemi že decembra pa jih nisem hotel poslušat tiste ki so govoril da bo šlo brez ISDN, zdaj sem pa vesel da sem kr takrat decembra že vzel ISDN+ADSL.

BigWhale ::

> Pol pa se rece, da moras vzet tisti ISDN, ker ma
> nek digitalen telefon.? po ,ojem vsak telefon
> pase na k**** ISDN!

Kako je hecno, ko se naredi, da pri telekomu dejansko vec vedo kot stranka.

Ampak stranka ima zmeraj prav! Ti kar svoje stare telefone priklopi na ISDN! Ti ze ves kako to gre!

urkoman ::

BigWhale, kaj si tolk sarkasticen. Zako do zdaj ni mel pojma o ISDNju, ampak clovek se vsega nauci pravijo.
Lp Urko

poweroff ::

Človek naj najprej odraste, potem pa naj gre Telekomov center, kjer mu bodo vse lepo razložili in celo pokazali. Samo če se bo delal preveč pametnega bo morda spregledal, kaj mu hočejo pokazati.

lepi joker ::

Ja ,pa je Zako kar imel prav.Tudi stari analogni telefon se da priklopit na isdn centralo...

Vesoljc ::

za določen denar seveda...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zako ::

Hvala lepa za vasa pojasnila,....

Ampak, nism k**** amater, tak da se malo ze spoznam na tehnicne zadeve,.... pa vem, da lahko analogen telefon priklopis na digitalno linijo, nekaj slicnega dela modem btw. (analogno/digitalno predvalajo signalov)

OK
ISDN+ADSL je stari ze kupil, tak da se tema lahko zapre.

Hvala

OmegaBlue ::

Zako analogni telefon se lahko priklopi na dgitalno linijo samo s pretvornikom, modem pa "modulira" ali pretvarja iz analognega v digitalno, tako da analogni signal potuje po žici tako da dobro razmisli preden blekneš kej takega..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

CaqKa ::

jaz sem pri teti analogni telefon priklopil preko isdn pro ta modema ;)
pri telekomu so baje zagotavljali da to sploh ni mogoče...
no tisti analogni telefon še celo clip prikazuje...
aja
pa analognega telefona ne moreš priklopit na isdn.. prvič že zaradi tega ne ker sta priključka različna ;)

Microsoft ::

CaqKa, a ni blo v oni reklami, ko pol stara mama mal zasurfa po internetu, rečeno, da lahka star telefon priklučiš na neko škatlo, ki jo dobiš zraven ISDN paketa?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

ne poznam te reklame... pa če je tak je to samo še dokaz več da DIREKTNO NE MOREŠ priklopit analognega telefona na ISDN

Vesoljc ::

prinesite mi na pladnju, vpije množica...

Ali je možna priključitev analognih terminalskih naprav na priključek ISDN?

Priključitev analognih terminalskih naprav na priključek ISDN je mogoča na več načinov:

* uporabite lahko terminalsko napravo ISDN, ki omogoča tudi priključitev analognih naprav (telefonski aparat Alpha euro 3000a/b, Gigaset SX 205isdn),
* uporabite lahko modem, ki omogoča tudi priključitev analognih naprav (n.pr.: modem Diva 852),
* odločite se za dodatno storitev "vključitev analognih terminalskih naprav". V tem primeru se običajni omrežni zaključek NT zamenja z omrežnim zaključkom NT + 2ab, ki omogoča priključitev analognih naprav. Ta rešitev je zanesljivejša, ker zagotavlja delovanje analognega izhoda tudi ob izpadu električnega omrežja (230V). Primeri uporabe analognih terminalskih naprav so: POS terminali, telefaks, alarmne naprave, ipd.

Čeprav je vključitev analognih naprav enostavna, pa vas želimo seznaniti, da Vam tako priključen analogni telefon ne zagotavlja popolne izrabe priključka ISDN, saj je njegova funkcionalnost omejena.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

OldSkul ::

Jaz sem tudi imel priključen analogni telefon na 3com ISDN modem.

pivmik ::

Meni so serviserji rekli (ko so mi prišli montirat ADSL) da če priklopim Analogni PSTN Telefon PRED ISDN škatlico(direkt v zid) se zna zgodit, da bo skurlo telefon ker je v žicah ISDN linije višja napetost.
LP, Gregor GRE^

Mavrik ::

Jaz sem slišal da bi naj bilo pri ISDN liniji 50 V napetosti, pri PSTN pa 25... ve kdo bolj natančno?
The truth is rarely pure and never simple.

Azrael ::

> ... bi naj bilo pri ISDN liniji 50 V napetosti, pri PSTN pa 25...

Mislim, da so to minimumi napetosti, pri katerih naj bi naprave še pravilno delovale. Maksimalna višina napetosti linije je za ISDN 100V in za PSTN 60V in zato lahko zelo hitro skuriš analogno napravo, ki jo uspeš direktno priklopiti na ISDN...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analogni telefon na razvezanemu dostopu ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
53397 (3322) Chessman
»

ADSL + analogni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
202391 (2028) oversc0re
»

Analogni telefon na ISDN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232162 (1726) madmitch
»

ISDN in navaden telefon

Oddelek: Strojna oprema
101334 (1198) Banananjam
»

ISDN modem

Oddelek: Strojna oprema
6886 (823) Cokolesnik

Več podobnih tem