» »

Analogni telefon na ISDN

Analogni telefon na ISDN

Blue22 ::

Če je že tak topik se opravičujem, ker se mi ne da celga foruma obrnt, ker je pač iskanje ZAČASNO onemogočeno. No zadeva je taka: tetka na 080 8080 mi je rekla, da se da analogce prklopit na ISDN prek vmesnika. Seveda pa je stvar pretirano draga. 30K. Mislm halo?? No jest bi rad kako shemco al pa ce kdo ve kak strokoven izraz za vmesnik da grem lahk potlej u lov? A ma kdo ta vmesnik? Je kdo kej naredu? Vsaj probavu? ker 30 jurju za 10 jurju vredno tajnico se ne splaca dat!!!

TylerDurden ::

išči ISDN modeme s TA oznako - najbolj pogosti so bili US robotics ISDN pro TA
cena okrog 10 jurjev.
Let\'s make some soap ...

Blue22 ::

cakaj in kaj mi bo modem? sluzi kot pretvornik?deli znanje
kurc kne vem kaj bi napisu

puto ::

ja ce si mel prej modem za isdn prklopiš gor analogni telefon in malce prerihtaš v programju in VOILAAA

dela preverjeno, sam moreš v program vpisat tvojo telefonsko številko
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Poldi112 ::

Ta modem ima 2 analogna izhoda. Z win software-om jima dolocis stevilko in to je to. Ce te zanima in si iz lj ti ga lahko prodam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Coinbird ::

Bing 3Com US.robotics TA ima dva analgna vtiča na katera se da priklopit fax, telefon,.. kar je dobrodošlo. Po drugi strani je pa to en najslabših ISDN modemov kar sem jih kdaj viel, integriran Ausus za 1k dela 100 krat bolš.

Pa veliko sreče :D

Gandalfar ::

ti mas itak ISDN modem po sili razmer..

pri ADSL-u ti je vseeno kako dela :>

Frgazor ::

Kaj pa tisti adapterji za ene 6€, ki jih prodaja conradu? Mnogo lepsa cena, kot pa nabava starega modema za 10 jurjev.

bojsi ::

Frgazor: kateri adapapter mislis? Imas kaksen link?

madmitch ::

Za moje pojme najboljša rešitev je FRITZ!X USB. Ima dva ali štiri analogne izhode, podpira vse ISDN funkcije, CAPI ja kompatibilen z WinFax... Podatkovni prenos ravno tako daleč boljši od 3COM... Res pa, da ni ravno poceni. Če se malo potrudiš ga dosti ceneje dobiš na nemškem eBay.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SmoKey ::

Tole pa tudi mene zanima :). Imam doma analogni telefon, ki si bi ga dal v sobo. Od kar imam ADSL, imamo doma tudi dve ISDN številki..nucamo pa pač samo eno, tisto na kateri je prikljopljen ISDN telefon. Me pa zanima katera varinata je najcenješa. Imam doma en ISDN modem ki nima analognih izhodov tko da ta varianta odpade (BTW če kdo kupi me lahko kontaktira :)

Frgazor : sem isku po conradovi spletni strani pa niti nism vedu kaj iskati točno...:\ ...a lahko malo bolj točno poveš če veš, TNX
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Frgazor ::

se opravicujem... sem pred kakim letom brskal po conradu, pa sem videl neke isdn adapterje. samo to ni to.

madmitch ::

Če rabiš samo za priklop analognega telefona, bo vsak ISDN modem z analognim izhodom zadostoval. Lahko tudi rabljem, na Bolhi jih je kar nekaj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Frgazor ::

to nam je jasno. ampak jazst bi imel samo adapter. modem mi gre na zivce, ker je velik, relativno drag in sploh ne rabim njegove osnovne funkcionalnosti :)

madmitch ::

Potem pa kupi ISDN telefon z analognim izhodom. uporabil boš natanko tiste funkcije, ki jih potrebuješ.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Frgazor ::

zopet nepotrebno zapravljanje denarja. ce bom kupil se en idsn telefon, potem analognega sploh ne bom vec potreboval :) menda je jasno, da se gre za iskanje cimcenejse alternative... kar nakupi modemov, telefonov in central nekako niso.

madmitch ::

Nakup rabljenega modema nekako JE najcenejša opcija, verjemi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Coinbird ::

Dilema priklaplanja analognih naprav na ISDN je živi primer, kako "vsiljen" napredek pofura kompatibilnost za nazaj.
Že res da majo modemi analogne vtiče samo to ni dost. Recimo jaz imam v hiši dosti stare telefonske napeljave, na katero se zdaj lahko požvižgam. Telekom bi že od začetka lahko ponudit neko ugodno rešitev v obliki vozlišča za analogne stvari, ki se priklopi na isdn linijo zaključek. Sam to je že druga pesem, kaj vse bi "lahko" ponudli..:\

smile- ::

se ti zdi da take stvari na telekomu nebi trzili? NT+2ab je stvar ki jo ti mogoce isces - cena - okrog 30.000 sit - za kaj vec pa prasej na telekom

Blue22 ::

ah pogruntal sem da modem odpade. kista je pac prevec glasna,da bi laufala tudi ponoci. humm. veste tist vmesnik ko pride linija not pa ma ven za adsl modem pa za isdn, no poznam 2 osebe ki imata tudi analog izhod. imata popolnoma enak paket kot jaz. to ti je pravica, en jo odnese popolnoma zastonj tadrugi mora pa dat 30k!!
kurc kne vem kaj bi napisu

Poldi112 ::

Modem je externi in ne rabis imet masine prizgane da ti analogni izhodi delajo.

MadMax ::

Blue22:
Pravica je tle, da je zadeva "optional".
Kako veš, da so jo tisti k jih poznaš, dobili zastonj?
Jaz sem svojega plačal 10k. Pa tudi če ne bi plačal nič, bi ostal nekomu dolžan uslugo, kar spet ni zastonj.
Da ne rečem v primeru odpovedi NTja (strela, ...): če si dal 30k, ti ga Telekom zastonj zamenja, saj je njihov. Če pa si ga dobil tako, si pa spet brez telefona dokler ne izbrskaš drugega (ki ga spet plačaš). Jaz naprimer sem imel s svojim probleme, ker ni vedno zvonil na analognih linijah. Če bi ga kupil na bolhaču-koga bi lovil za vrat?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Blue22 ::

ti mas v mislih bazo...vem da ni blo doplacila..ker mata pajaca cist isti paket ko jaz
kurc kne vem kaj bi napisu

madmitch ::

Potem sta imela verjetno srečo, da je na Telekomu zmanjkalo navadnih (brez analognih izhodov).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop prenosnega telefona na isdn linijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
141832 (1652) roli
»

ADSL + analogni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
202392 (2029) oversc0re
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101284 (1184) nero
»

ISDN modem - kateri je ta pravi ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
71213 (1111) Poldi112
»

ISDN paket in kater ISDN modem???

Oddelek: Pomoč in nasveti
271327 (1023) m2000

Več podobnih tem