» »

pri koliko mrtvih pixlih se lahko uveljavlja garancija...?

pri koliko mrtvih pixlih se lahko uveljavlja garancija...?

seljo ::

imam sony lcd tv bravia model 46v3000 in na njem sem opazil da so odmrli 3je pixli oz se zaskočili kakor koli pač že. V garanciji je še 1.5 leta in me sedaj zanima če mogoce kdo ve koliko pixlov je tista meja da se garancija lahko uveljavi?
lp
u zivotu sve se vraca sve se placa

Revenant ::

Pri enem? Sicer nevem, a jaz se že bi razpizdil:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

blackbfm ::

To ti more točno pisat na garancijskem listu ali pa navodilih itd. Sam pomoje ti za 3 okvarjene pixle še ne velja garancija.

bluefish ::

kot rečeno je to določeno v garancijskih pogojih in odvisno od proizvajalca in razreda ekrana.
V nekaterih primerih sploh ni dovolj, če imaš nekaj mrtvih pikslov, morajo biti skupaj na določenem delu zaslona,... in podobne fine.
Skratka, poglej v garancijski list ali pa pokliči na Sony Slo in se pozanimaj.

Zheegec ::

Teoretično pri televizorju s 1080P morajo biti 4 mrtvi pixli, ali pa 2 čisto skupaj. Samo to je ČE je za ta TV uporabljen isti ISO II-class, kot za monitorje. Če ne, pa lahko tudi več.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Revenant ::

svašta
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

seljo ::

ja imate prav pise da morajo biti vsaj 3je mrtvi pixli na kupu...to je res beda prakticno nov tv das za njega 1000e + pol pa tkole jao...
u zivotu sve se vraca sve se placa

mrdaco ::

Ponavadi morajo biti 3je pixli v vrsti (hirizontalni ali vertikalni). Jaz pa osebno niti nisem hotel preverjat pixle na mojem Philipsu, ker če jih ne vidiš, ne veš da so. V glavnem iz sedežne se ne vidijo, nosu pa nebom tiščal v zaslon in jih iskal. Podobno priporočam ostalim, ker drugače bodo samo slabe volje in nič drugega. Bi pa tudi mene zelo motili, če bi vedel da jih imam.

seljo ::

se strinjam s teboj...tudi sam tega nebi opazil če nebi imel na ekranu namizje racunalnika z belo podlago. In se3veda sem se ravno takrat moral odločit čistit tv...in takrat šok prvo 1 pixel na sredi ekrana in še 2 nizje...moram priznat da sem bil zelo jezen..garancije ne morem uveljavlat ocitno bom mogel ziveti s tem kot verjetno še marsikdo:) Je pa res če ne veš ne boli:)če je tv prižgan pixla iz 1,5metra ne vidis pa čeprav veš kje je hehe.
Hvala vsem še 1x lp...in čim manj mrtvih pixlov vam želim.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Opkow ::

Probaj te pixle nezno zmasirat, lahko da bodo oziveli nazaj.

Cez prst daj robcek, pa ga z nohtom nezno podrgni.

Sem kupil rabljen 15" LCD, ki mu ni delal en pixel, pa sem ga zmasiral in je ozivel. To sem ponavljal kaksen mesec, vsakic ko je crknil. Nazadnje ko sem ga zmasiral, je minilo ze kaksno leto. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev pixel na ekranu prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101319 (1114) gslo
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408080 (7040) Pyr0Beast
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474303 (2777) kuglvinkl
»

LCD z zakasnitvijo 8 ms

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
243342 (3342) ender
»

Rdeča pika na zaslonu novega Gericom prenosnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
232581 (2167) Lime

Več podobnih tem