» »

trdo spjkanje bakra

trdo spjkanje bakra

mloncar ::

zadne cajte sm kr neki spajku (oz sm pr enem ko žlebove dela, pa sm kr neki dnarja pr njem pustu), tko de sm razmišlu, de bi se mi slpačal kr kupit tist gorilnik, pa kislino in cin!

kolk kej to košta??

kateri gorilnik priporočate??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mloncar ::

pa še neki... ...ta majster ni segrevu bakra z plamenom, ampka je meu tako pripravo, de je oster plamen segrevu en kos kovine, ki je bil v obliki zelo majhne sekire in potem je spajku kot se to počne z ročnim spjkalnikom (mehko cinjenje)!

PS: nism glih strokoun razložu, ampak upam de me zastopte!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Avenger ::

Hm. Sicer ne vem točno o tem, ampak moj fotr vse kar se da, sam nardi, žlebov ni pa nikoli sam popravljal, tko da ne vem če je res tok simpl in če se res splača...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Highlag ::

Tista zadeva je plinski spajkalnik. Nisem čist siguren, sam če spajkaš s cinom temu ne moreš rečt trdo spajkanje. Ma verjetno se motim.

Lahko dobiš tud električnega samo mora imeti res veliko moč, pa še dolgo se segreva. Zato se največkrat uporablja za segrevanje plin.

Ker se čisti cin ne sprime dobro direktno z bakrom, se baker najprej namaže z eno kislino.
Mislim, da je žveplena. Samo to ni čista kislina ampak v njej raztopijo malo cina, pa potem to mešanico uporabljajo. Pol se cin čisto enostavno zlije po bakru.

Druga pa bi morali v trgovini, kjer prodajajo tudi bakrene cevi za centralno ogrevanje in podobne stvari prodajati tudi neko pasto, ki nadomesti uporabo kisline.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bakrenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566786 (4669) Pyr0Beast
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413540 (11789) VolkD
»

Posoda za vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433218 (2435) burkiburke
»

Bakrene cevi za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173210 (2956) Yacksy
»

Varjenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1510367 (10174) ali3n

Več podobnih tem