» »

Bakrene cevi za vodno hlajenje

Bakrene cevi za vodno hlajenje

steev ::

Ima kdo izkušnje z bakrenimi cevmi. Med seboj bi jih bilo treba zalotati
:|

nikonezna ::

Bakrene cevi moraš kar precej segret...najbolje s kakšnim gorilnikom (brenerjem). Nikar ne upaj da boš ga z navadnim spajkalnikom. Prvo malce pobrusiš tam kjer boš spajkal, nato namažeš s pasto, segreješ da zažari, nadaneš cin za lotanje (lepo namažeš da se zažre, pa da kar ostane nekaj čez) nato pa daš drugo cev čez. Pol pa lahko še od zunaj preveriš pa malce dodaš cina na čisti rob da bo sigurno tesnilo. Ohladiš in vuala.
brez podpisa

Yacksy ::

Prijateljski nasvet, naj ti kolena zlota eden, ki se s tem bavi. Se pravi tip, ki napeljuje centralno kurjavo. Fora je da moraš baker ravno prav segret. Če ne 100% pušča. Meni je to sosed naredu, k je v tem fohu. Pa prav, da on po filingu ve kdaj je baker dovolj segret (par let prakse).
Bolj ziher varijanta je, pa sploh vprašanje če bi ti kaj računla, če bi ti par kolen zlotal

log2 ::

Nk komplicirat, sploh ni tako težko - cin se skoraj kar sam sprime na baker. Ti samo dobro spucaj, malo z pasto(Cinol) namaži pa en močnejši spajkalnik (100-200W ali pa plinski brener) pa ne bi smel imeti problemov. Pazi predvsem da ne zasmodiš bakra (rata črn, če segrevaš direkt z ognjem na mestu kjer bi spajkal - raje segrevaj malo proč), ker potem sigurno ne bo nič primlo.

Pa uporabljaj spajko za elektroniko in ne tistih debelih trikotnih palic za žlebe, ker moraš drugače precej bolj segret. Pa preden začneš spajkat najprej nanesi malo spajke na vsak del
posebej. Vsekakor ni treba da stvar zažari, ti samo segrevaj in prisloni spajko, ko bo temp. dovolj velika se bo spajka kar začela topiti.

Yacksy ::

Ni tako težko, ni pa tut tako preprosto.

Na tvojem mestu ne bi šel to sam lotat. Še posebej če nisi tega nikjer prej videl. Če ti bo kdo drug zalota, bo 100% dihtalo, če se boš pa sam lotu pa..... Nikol se ne ve. Še posebej se ne splača riskirat, če daš majstoru za kašno pivičko pa sta si potem kvit:D

ferdo ::

jzt bi dve bakrene cevi povezu z silikonsko cevjo, najbolj enostavno.
Odvisno, če to ne pride v poštev, potem pa lotanje.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Yacksy ::

ferdo, to pa si malo preveč poenostavil.

Bakrene cevi so za to da se lotajo. Silikonski kit ni niti približno toliko siguren kot en dober lot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

Wad@ ::

mislim da je ferdo mislil med 2 bakreni cevi pač dati eno slilikonsko, čez bakreni...

morphling1 ::

Lotanje cevi je res čisto enostavno. Plinski gorilnik, cinol ter cin žica je vse kar rabiš, spoj segrevaš toliko časa da se žica sama topi na bakru in takrat enostavno polotaš zadevo.
Ne vidim pa nobene prednosti v tem razen za 180° ovinke ker je vse skupaj nefleksibilno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Yacksy ::

Sej glih fora teh bakrenih cevi je ta, da lahko uporabiš bakrena kolena pa T člene. Le ti hudo povečajo pretok. Ker če navadno gumijasto cev uvijaš, potem se presek zmanjša, posledično je manjši pretok. Veliko lepše se da naredit s temi elementi, ki se med drugim uporabljajo pri inštalkaciji centralnih kurjav.

Po mojem je najboljš da za ovinke uporabiš baker, za povezavo ovinkov pa gumijasto cev. še najbolj ajnfoh če mene vprašaš. Tako imam jaz narejeno.

ferdo ::

sej to sm jzt mislu, "ravno bakreno cav nadomesti z silikonsko" ovinek je pa bakren.

in to je zelo poenostavleno, pa lotat ti ni treba.

Sej stvar deluje, samo estetika je pa drugi pojem.
NArediš kar ti ugaja, ziher je pa oboje 100% učinkovito.

Yacksy ::

V bistvu rabiš lotat. Na vsako stran kolena rabiš prilotat en košček bakrene cevi, da lahko gor cev natakneš. Ker bakrena cev ima premera15, gumijasta pa 13. ne moreš pa 13 nataknt na zunaji rob kolena. Je prevelik. Že na 15 gre težko, sam se da gor zrint.

Kar se pa estetike tiče. Men lepše zgleda bakren ovinek kot pa stisnjena cev. Pa še ful bolj je funkcionalno. Pa še ajnfoh pa pocen povrh.

frenk ::

yacksy: dobiš tud manjša kolena:)

Yacksy ::

Vem da se sobijo tut manjša, sam tista so za moje pojme premajhna. 15 je ravno prav.

tiborrr ::

Mislis 15 zunanji in 13 notranji (15-13) ali 17 zunanji in 15 notranji (17-15)?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

jest mam 12/10 na drugi strani pa 14/12...pa je čist ql:)

Yacksy ::

Zunanji. Saj če boš šel v trgovino s tem materijalom pa boš reku da hoče meter 15 cevi ti bo prnesu tisto k ma zunanji premer. Manjša je 12, večja je 18. Pa če greš kolena kupovat tu rečeš za 15, pa ti bo cev v koleno pasala. Toliko sem se od soseda nauču k se s centralno bavi.

Yacksy ::

Jest mam pa kolena vsa 15, na hladilniku od petke, ki je bil zmodificiran z 18 bakreno cevjo, 18, pa pol spet zreducirano na 15. Manjšega pa nočem. Sej bi blo kul, sam mi malo majhno tisto izgleda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba kolofonije pri cinjenju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
93960 (3808) zlabo
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142318 (1858) Karaya 52
»

Posoda za vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433214 (2431) burkiburke
»

Varjenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1510333 (10140) ali3n
»

Vodno hlajenje brez hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322372 (1729) Kaboom

Več podobnih tem